Transport wędek - składanie kołowrotka?

/ 8 odpowiedzi
Cześć, chciałem się Was zapytać czy Wy też składacie rączkę od kołowrotka na czas transportu wędek na łowisko? Wkładając dwie wędki do pokrowca, ciężko mi zapiąć zamki, gdyż korbka kołowrotka strasznie odstaje. Mógłbym naciągnąć materiał, ale taka wystającą przez pokrowiec korbkę łatwo uszkodzić lub złamać dlatego, za każdym razem gdy pakuję wędki poluzowuję śrubę od korbki i składam ją. Trochę to działanie jest może dziwne i skomplikowane, dlatego powiedzcie, czy robicie tak samo no i czy takie często odkręcanie śruby od korbki nie spowoduje jakiś innych awarii kołowrotka. Dzięki ;)
ogtw


Składam za każdym razem, trwa to kilka sekund. (2015/07/11 19:59)

Artur z Ketrzyna


Jak mam zamiar transportować wędki w pokrowcu, to muszę złożyć rękojeść, bo jak sam zauważyłeś można uszkodzić korbkę a nawet kołowrotek.
Jak wiozę w bagażniku tylko jedną (wypad tylko na spina) to jej nie składam. Ale wtedy tak układam wędzisko, by nie uszkodzić jego i kołowrotka. Kołowrotek ma kabłąk i korbę skierowanką do góry by nic na nie nie oddziaływało.

Częste odkręcanie i dokręcanie korbki może jedynie powodować to że z czasem wypracuje się luzik na nakrętce itd. I trzeba potem sprawdzać czy przypadkiem się nie odkręca. Ale właśnie ta czynność zabezpieczy ciebie przed poważniejszymi uszkodzeniami kołowrotka. (2015/07/11 20:25)

konger11


Dzięki za odpowiedzi. A czy moglibyście mi polecic jakis pokrowiec w ktorym zmieszcze dwie wedki 3 składowe z kołowrotkami, tak aby zmiescily sie bez odkrecania korbki. Wiekszosc pokrowcow jest zle skonstruowana bo wedka karpiowa ma dlugi dolnik, kolowrotek jest na samym srodku jej dlugosci transportowej, a wypuklosc pokrowca jest robiona od samego dolu. (2015/07/11 21:35)

Artur z Ketrzyna


Pod wędki karpiowe Ci nie pomogę. Bo takich nie posiadam. Ja mam pokrowiec Yorka 3 komorowy + 1 kieszeń na bata i 4 na akcesoria, 1,4 m dł. Ma już z 10 lat. I wszystkie wędki wchodzą. nawet po 2 z kołowrotkami w jedną komorę. A długość tego pokrowcowa dopiero teraz wykorzystam bo taką długość ma węglowy 7 m bat, który niedawno nabyłem.

Tu to już karpiarze Ci mogą pomóc. (2015/07/11 22:24)

pstrag222


Idziesz do sklepu,podajesz jakie masz wedki i jak kolęs jest obcykany to coś pomoże dobrać (2015/07/12 08:30)

konger11


No może i tak, ale trzeba by pójść do naprawdę dobrze zaopatrzonego sklepu, a ja nie mam takich w pobliżu dlatego szukam po internecie.
 
Znalazłem coś takiego, tylko, że nie ma nigdzie zdjęć w środku jak to wygląda. Ale wielkość mi odpowiada. Może ktoś ma taki pokrowiec i mógłby napisać jakąś opinie?

http://tandembaits.com/ch-pokrowiec-holdall-3-sklady-2-wedki.html#!prettyPhoto (2015/07/12 10:18)

u?ytkownik16322


Rok temu dostałem od córki w prezencie ( kupiony w decathlonie) 90 cm , trzy komory , jedna duża boczna kieszeń i druga średnia. W środku rzepy na mocowanie wędki . Mieści mi swobodnie 2 teleskopy ,podbierak w pokrowcu , kołowrotków nie trzeba składać . Długie szelki takie do noszenia przez ramię na skuter. Na zdjęciu teleskop Cormoran 4m oraz Dragon 3.90.
Producent z tego co na metce
PAMAX S.C
98- 300 Wieluń 601-318-904 603-661-266 (2015/07/12 19:34)

u?ytkownik16322


Kużwa mam problemy z wysłaniem zdjęć.
Napis na pokrowcu Travel Equipment Sprint (2015/07/12 19:43)