tragedia ....;d

/ 16 odpowiedzi
Cześć co moge zrobić z takim czymś? ten szczupak nie ma nawed 45cm , i to jest moj kolega z klasy.. i on ciagle bierze do domu takie , bo nie ma  16 lat na spininng,łowi na moulu na plaży i bierze nie wymiarowe ryby..          
http://nasza-klasa.pl/profile/17616300/gallery/album/2/25 . . . . .
A i jeszcze pytanie czy blaszka obortowa z takim ogonkiem i czerwonym futerkiem jest dobra??

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik24522


To bardzo fajnie z twojej strony że mając 13 lat potrafisz podejmować decyzje co do niewymiarowych ryb, myśle że w takim układzie powinieneś sam próbować  rozmowy z kolegą i starać mu się wytłumaczyć co robi żle.

Wiem że to jest ciężkie zadanie, ale warto, a może się uda. Pozdrawiam.

(2010/06/19 18:55)

u?ytkownik23540


Witaj kolego.Musisz koledze spokojnie wytłumaczyc,ze to nie są żadne trofea,ani nic takiego czym by sie mógł pochwalic na N-K. Niech kolega poczeka,aż te rybki podrosną i wtedy bedzie mial wiekszą frajde jak złowi okaza,a tak to tylko sie "ośmiesza".Pozdrawiam. (2010/06/19 19:04)

u?ytkownik38976


Tak jak radzi Ci kolega @Miru, pogadaj z kolega, wytłumacz mu też po co sa okresy, wymiary i limity wagowe dla ryb złowionych i zabieranych z łowisk. Uprzedź go może też, jakie kary go czekają, jeśli zostanie złapany z takimi rybami, bo jest to kłusownictwo. Może przestanie sie wtedy  wygłupiać z tym co robi, bo nawet jakiś starszy wędkarz, który to zobaczy, może mu uszy ponaciągać i pare klapsów sprzedać za kłusownictwo. (2010/06/19 19:09)

u?ytkownik38976


Sam kiedyś dostałem po dupsku za podobne numery od takiego wedkarza. Miałem wtedy 14 lat i od wtedy sie nauczyłem i zrozumiałem że robię błąd. :) (2010/06/19 19:32)

kaugustyn13


samo to ze postanowiles to napisac na lamach forum jest super podejsciem z twojej strony. mam nadzieje ze uda ci sie przekonac kolege a za kilka lat on ci podziekuje. powodzenia. (2010/06/19 20:19)

wedkarz


Ok dzieki ;) (2010/06/19 20:51)

Norbert Stolarczyk


Być może przyjdzie taki czas że dostąpi tego młodego człowieka oświecenie i będzie się wstydził swoich obecnych fotek. Tego mu życzę z całego serca. (2010/06/19 20:55)

u?ytkownik42354


Tak tak, dobrze że reagujesz na takie zachowania. Jednak publikować takiej fotki nie wolno, bo twarz jest własnością obywatela. To tak na przyszłość. Ale z niegodziwością walcz, bo to pozytywny odruch.

Proponuje by któryś z Modów usunął fotę.

(2010/06/20 19:58)

Sniper64


Cześć co moge zrobić z takim czymś? ten szczupak nie ma nawed 45cm , i to jest moj kolega z klasy.. i on ciagle bierze do domu takie , bo nie ma  16 lat na spininng,łowi na moulu na plaży i bierze nie wymiarowe ryby..          
http://nasza-klasa.pl/profile/17616300/gallery/album/2/25 . . . . .
A i jeszcze pytanie czy blaszka obortowa z takim ogonkiem i czerwonym futerkiem jest dobra??

Witaj młody Kolego:) będą z ciebie ludzie! na pewno będziesz ok wędkarzem ...już reagujesz na takie zachowania,to się chwali w braci Wędkarskiej!!!:) zrób tak jak poradzili tobie starsi koledzy po kiju:)
            Pozdrawiam:) (2010/06/20 23:12)

szymbor


najlepiej będzie jak go wyśmiejesz że łowi takie trofea .... może jak się wstydu naje przed innymi to i zrozumie ... bo raczej rozmowa tutaj nic nie pomoże ... albo nawtykaj mu .. człowiek się uczy na błędach ... może po takich spostrzeżeniach zmieni tok myślenia .... że tak powiem nie raz trzeba kogoś zj**** żeby coś zrozumiał ... tak samo jest w pracy :P (2010/06/20 23:22)

gamracik


miałem rok temu taką samą sytuacje,i probowalem mu to wytlumaczyc,nie udalo sie to wzielem znajomego wedkarza ktorego on nie zna i ten wedkarz udawal straz wedkarska jak muj kumpel sie wystraszyl TO JUZ ZADNEJ NIEWYMIARÓWKI NIE WZIĄŁ,powodzenia i dobrze że są jeszcze tak normalni wędkarze jak ty (2010/08/30 15:48)

gg003


Zgodzę się z kolegami co do niemiarowych rybek , ale proponuję szybko usunąć tę fotkę bo możesz mieć kolego spore kłopoty , nawet nie tyle ty , co twoi rodzice (2010/08/30 16:22)

Quintrix


 No jeżeli jego ręka ma w szerokości 10 cm to podejrzewam że z 40 cm by miała :D                     
                                                                                                             (2010/08/31 00:14)

domin77


często w takich przypadkach zabierania niewymiarówek swój udział mają rodzice-''bierz bierz usmarzy się na kolacje,inni też biorą,ale ryba zuch chłopak''i tym podobne.Kiedyś byłem świadkiem takiego zachowania nad wartą (2010/08/31 06:49)

slabil


Jeżeli rodzice nie są wędkarzami to nawet nie mają pojęcia,że istnieją takie terminy jak okres ochronny,wymiar ochronny lub limit dobowy.Sam miałem taką sytuację,że złowiłem szczupaczka prawie 40 cm i przed wypuszczeniem zrobiłem mu fotkę.Po obejrzeniu zdjęcia moja mama nie mogła pojąć jak mogłem wypuścić taką dużą rybę.Także proponuję podać koledze adresy portali wędkarskich w tym naszego i niech sobie poczyta troszkę wiadomości i opinii na ten temat. (2010/08/31 14:18)