Zaloguj się do konta

Toruń- wysokość składek na 2013 rok.

utworzono: 2013/03/21 17:14
guti66

Witam, wiosny mozne w tym roku w marcu nie widac, lecz chcialbym wykupic składki na ten rok. i teraz moje pytanie jest takie Ile kosztuje u nas w toruniu wykupienie (WSZYSTKIE KOSZTY) Wisły normalnie i ile kosztuje ulgowe.

Oraz jaki koszt jest wykupienia wisły+reszty jezior normalnie i ile ulgowo.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odp.
[2013-03-21 17:14]

bluehornet

http://www.pzw-na-skarpie.wedkuje.pl/media/kolo,kolo-pzw-przy-sm,0,7321,376.html [2013-03-21 17:14]

guti66

czyli skladka ulgowa to 194zł czy 90zl bo troche dla mnie to mało zrozumiale jest napisane.
[2013-03-21 17:48]

Przecież to proste.

Za składkę członkowska płatną w 100% płacisz 66 PLN, za ulgową 33 PLN

Za rzekę Wisłę jako jedno łowisko płatną w 100% 215 PLN, za ulgową 160 PLN

Do tego jeśli chcesz łowić na innych akwenach dopłacasz 70 PLN-płatność 100%, za ulgową 34 PLN.

Co daje łączną sumę:

Sama Wisła- płatność 100% 281 PLN
Sama Wisła- płatność ulgowa 193 PLN
Wszystkie wody płatność 100% 351 PLN - Szok, zdzierstwo i inne wyrazy na p..., k... i ch...!
Wszystkie wody płatność ulgowa 227 PLN.

Pozdro!
[2013-03-21 21:49]

daniel1203

Witam.Jako młody i niedoświadczony wędkarz spojrzałem na post kolegi Tomas81 z przerażeniem. U mnie składki ulgowe to koszt około 80zł. W czym Wisła jest taka wyjątkowa, że tyle trzeba za nią płacić? [2013-03-21 22:55]

Witam.Jako młody i niedoświadczony wędkarz spojrzałem na post kolegi Tomas81 z przerażeniem. U mnie składki ulgowe to koszt około 80zł. W czym Wisła jest taka wyjątkowa, że tyle trzeba za nią płacić?

W niczym. Super rybna jeszcze nie jest choć dla doświadczonego łowcy jest dobrym łowiskiem ale trudnym.

Poza tym w moim okręgu nie możliwości wykupienia osobno np. spinningu, łódki czy wód górskich, których mam tak na dobrą sprawę "aż" 2 sztuki!!!, nie licząc kilku 4-5m siurków. Czyli jesteś zmuszony kupować cały komplet mimo że co najmniej 95% wędkarzy nie łowi na górskich i łódce. Ale za to nie mamy dodatkowych opłat na poszczególne jeziora, tzw. specjalne co w ogólnym rozrachunku i tak wychodzi mniej niż było wcześniej. Ładnie z nas zdzierają, co?
[2013-03-22 00:06]

domin77

kiedyś słyszałem że w torunskim są duże opłaty w zamian za nie wpuszczanie rybaków na wody okręgu,nie wiem dokładnie jak to jest ale 2 lata temu facet w tamtejszym sklepie wędk.tak mi to tłumaczył [2013-03-22 14:12]

guti66

nie wiem jak jest, ale nasz okręk to dla mnie złodzieje i wiecej maja z tego szkod niz pozytku. znam kupe wedkazy, ale chyba nikt nich nie wykupuje zezwolenia bo wola wykupic np 1-3 jeziora pod bydgoszcza gdzie jest chociaz ryba i kosztuje ich to 1/3 ceny tego co zaplaca za nasze śmieszne torunskie wody.

ja na ulgach zaplacilem 148 za wszystko.. lecz po ch****ja mi łódka? albo wody górskie?

generalnie dramat.

ulgowe kiedys kosztowaly niecale 100zl.. a normalne składki to HIT CENA jakies 380zł :)

Ja wypukilem te skladki bo chce chyba ostatni rok w zyciu polowic na tych wodach, pozniej to tylko chyba zostana mi lowiska komercyjne, lub łowic w stresie i nie dokarmiac tych starych pryków.
[2013-03-22 16:01]

karol94

Panowie czyli za jedno jezioro muszę zapłacić 195zł ? :O 

[2013-03-22 16:25]

guti66

jedno łowisko 195złotych polskich  + 66zł składki członkowskiej i mozliwe ze wpisowe 25zł jesli sie nie mialo rok temu wykupionego, albo sie za pozno wykupi. czyli:

W jesli dobrze pojdzie to 261zł a jesli z wpisowymi to 286zł zapłacisz kolego sympatyczny za jedno łowisko.

Wedkarstwo to sport dla bogatych na to wychodzi ;|  nic tylko płakac, albo zmienic hobby.
[2013-03-22 16:43]

kiedyś słyszałem że w torunskim są duże opłaty w zamian za nie wpuszczanie rybaków na wody okręgu,nie wiem dokładnie jak to jest ale 2 lata temu facet w tamtejszym sklepie wędk.tak mi to tłumaczył

Eee... tam. Koleś pierdzieli farmazony. Opłaty zawsze były cholernie wysokie, nawet jak byli rybacy, których usunęliśmy 4 lata temu. Tylko wtedy był podział na wody górskie, spin, łódkę, jeziora specjalne co wychodziło zaj...cie drogo. Ja aż tak nie mam prawa narzekać bo spinninguję na kilku łowiskach z pontonu czy łodzi a i czasem sypnę się na Drwęcę za kleniem więc i tak zawsze kupowałem komplet, no poza jeziorami specjalnymi. Co nie zmienia faktu że mamy jedne z najwyższych opłat w całej Polsce. Niestety:(
[2013-03-22 18:34]

korczenskis

kiedyś słyszałem że w torunskim są duże opłaty w zamian za nie wpuszczanie rybaków na wody okręgu,nie wiem dokładnie jak to jest ale 2 lata temu facet w tamtejszym sklepie wędk.tak mi to tłumaczył

Eee... tam. Koleś pierdzieli farmazony. Opłaty zawsze były cholernie wysokie, nawet jak byli rybacy, których usunęliśmy 4 lata temu. Tylko wtedy był podział na wody górskie, spin, łódkę, jeziora specjalne co wychodziło zaj...cie drogo. Ja aż tak nie mam prawa narzekać bo spinninguję na kilku łowiskach z pontonu czy łodzi a i czasem sypnę się na Drwęcę za kleniem więc i tak zawsze kupowałem komplet, no poza jeziorami specjalnymi. Co nie zmienia faktu że mamy jedne z najwyższych opłat w całej Polsce. Niestety:(

to fakt kolego macie jedne z najwyzszych oplat ale macie za to bardzo duzo zbiornikow wisle drwece itp:) czasem lepiej wiecej zaplacic i miec gdzie łowic niz zaplacic malo i nie miec gdzie lowic:)pozdrawiam

[2013-03-22 19:06]

to fakt kolego macie jedne z najwyzszych oplat ale macie za to bardzo duzo zbiornikow wisle drwece itp:) czasem lepiej wiecej zaplacic i miec gdzie łowic niz zaplacic malo i nie miec gdzie lowic:)pozdrawiam

Tylko że na te ponad 200 akwenów naprawdę rybnych jest może z 1/10, reszta to lipa z mikrorybkami. A Drwęca to tragedia w porównaniu co był jeszcze z 10 lat temu, wszystko przez durne zarybianie na potęgę trocią i łososiem. Ale to zupełnie inna bajka.
Pozdro!
[2013-03-22 19:18]

abram

Panowie ja też jestem przerażony cenami w okręgu toruńskim. Od kilku lat wykupuje tylko Wisłę, bo reszta jest już dla mnie za droga, ale w tym roku nawet to podrożyli. Zastanawiam się, czy ma sens wykupować przy takiej cenie składki. Żeby chociaż tej łódki nie trzeba było kupować, to już by było jakieś 50 zł mniej. No już nie wiem co robić oprotestować,oflagować się, zablokować PZW, czy co :)?
[2013-03-25 18:48]

Panowie ja też jestem przerażony cenami w okręgu toruńskim. Od kilku lat wykupuje tylko Wisłę, bo reszta jest już dla mnie za droga, ale w tym roku nawet to podrożyli. Zastanawiam się, czy ma sens wykupować przy takiej cenie składki. Żeby chociaż tej łódki nie trzeba było kupować, to już by było jakieś 50 zł mniej. No już nie wiem co robić oprotestować,oflagować się, zablokować PZW, czy co :)?

Oj Kolega chyba już od dłuższego czasu nie wykupuje składek bo podwyżki owszem były ale "jakie": teraz 2 PLN a wcześniej jak się nie mylę też 2 PLN!!!
[2013-03-25 19:17]

abram

O 2 zł to podrożała składka członkowska, ale składka na samą Wisłę podrożała w tym roku o 20 zł- ze 195 zł na 215 zł. Może dlatego, że to Królowa polskich rzek :)?
[2013-03-25 20:54]

O 2 zł to podrożała składka członkowska, ale składka na samą Wisłę podrożała w tym roku o 20 zł- ze 195 zł na 215 zł. Może dlatego, że to Królowa polskich rzek :)?

Aaa... to mea culpa:) Bo ja zauważyłem tylko ogólne podniesienie ceny czyli w tym o 2 zeta i w zeszłym chyba też o dwójeczkę. Wielkie sorki. Mam nadziej że Kolega się nie gniewa na mnie zbytnio;)
pozdro!
[2013-03-25 21:00]

abram

Ależ skąd o gniewaniu nie ma tu mowy, tylko krew mnie zalewa na te ceny.W takim np. okręgu mazowieckim za wody nizinne- nie tylko samą Wisłę- płaciłbym tylko 102 zł. A gdzie toruńskie zarobki do mazowieckich?
[2013-03-26 15:43]

domin77

ja w piotrkowskim płacę 156zł razem z pływającymi,jak jadę do was na sobotę powędkować to zawsze przeglądam opłaty ile mam zapłacić,no to widzę że składki macie galante [2013-03-26 19:50]

abram

Zapraszamy na ryby, zawsze trochę podratujesz ,,skromny" budżet PZW Toruń :).
[2013-03-27 17:09]

domin77

jak mam okazję to to chodzę ze spinem od rubinkowa w stronę kaszczorka,napewno w tym roku kilka razy tez będę [2013-03-27 19:36]