Zaloguj się do konta

Torba chlebak spiningowy

utworzono: 2012/09/03 10:20
Obcy2

Witam.

Pomoże mi ktoś wybrać jakiś chlebak albo torbę spiningową macie jakieś pozytywne doświadczenia z poszczególnymi torbami? Najlepiej jakby ktoś wstawił zdjęci swojej torby bo tak na allegro to nie ma zdjęć środka a na takim mi najbardziej zależy :)
[2012-09-03 10:20]

Artur z Ketrzyna

Kolego, po pierwsze nie określiłeś z czego będziesz spiningował; z łódki czy z brzegu.
Mniemam że z brzegi.
Dlatego nie proponuję ci żadnych toreb czy pokrowców.
Prosty plecak z kieszenią/kieszeniami na akcesoria, z góry (główna komora) związywany na sznurek -posłuży jako torba i pojemnik na podbierak czy wędkę teleskopową (np. teleskopowy spining, sam takiego używam).
Nosisz na plecach tak więc nie przeszkadza ci przy przeprawianiu się przez zarośla itd, nie męczy ramion, nie przeszkadza przy spiningowaniu (bo nie wisi z boku).
Sam jak spininguje z brzegu to właśnie używam takiego plecaka. Do tego wodery i dostanę się prawie wszędzie. Na szyi zakładam tylko mały pojemniczek z przynętami, by móc zmienić na inną. Pod ręką mam też długie cążki do wyjmowania przynęt jak i rozwieracz do pysków ryb. Można też wyposażyć się w kamizelkę wędkarską, gdzie więcej gadżetów zmieścisz. Są też kamizelki asekuracyjne (na wzór ratunkowych) co maja kieszonki jak wędkarskie. Bardzo przydatne do łowienia podczas brodzenia w wodzie, jak się przewrócisz/wpadniesz do wody to utrzymują korpus w górze.
[2012-09-03 11:15]

Obcy2

Tak łowie z brzegu.
Odnośnie plecaka to mimo wszystko walałbym kupić jakiś chlebak bo nie opłaca mi się go kupować na dwa małe pudełka z przynętami i rozwieracz.
[2012-09-03 11:44]

Kup Sobie pas spinningowy. Sam używam takiego jest pojemny i zespokojem zmieścisz dwa duże pudelka i kilka małych. A taki pas juz za 40 zl mozna na allegro dostać.

Obecnie używam tego:
http://allegro.pl/cormoran-pas-spinningowy-64-37001-sklep-i2573947089.html


[2012-09-03 12:22]

A do tego dodam że wykonanie tego pasa jest bardzo dobre. Moim zdaniem nie ma czegoś lepszego.
[2012-09-03 12:23]

Artur z Ketrzyna

Tak łowie z brzegu.
Odnośnie plecaka to mimo wszystko walałbym kupić jakiś chlebak bo nie opłaca mi się go kupować na dwa małe pudełka z przynętami i rozwieracz.

W pecaku możesz też przenosić w reklamówce czy innym worku np. z pokrzywą złowione uśmiercone ryby. Dzięki temu masz wolne ręce przy zmianie miejscówki. No i co ważniejsze kłusole nie widzą czy coś złowiłeś, i nie nastawiają się na te miejsce... I nie zapomnij też o lince na spuli i odczepiaczu do zaczepów, który zwraca się już w ciągu 2 wypadów, czasami nawet jednego. W ekwipunku mam też tasaczek do torowania sobie drogi do miejsc trudno dostępnych i nie tylko. Pamiętaj że podbierak też Ci się przyda bo nie wszystkie ryby dają się łatwo lądować na brzegu. Ja nawet noszę w nim wędkarskie krzesełko, by móc gdzieś przycupnąć i wędkę spławikową.
I nigdy nie zamiennię na żaden pas czy hlebak, Choć by ze względu na transport podbieraka i złowionej rybki.

No wiesz ja plecak miałem jeszcze ze szkoły, dlatego mnie nie kosztował.
[2012-09-03 12:57]

Draq

Cześć. Wszystko zależy ile majdany masz do zabrania.
http://allegro.pl/dragon-torba-chlebak-na-akcesoria-wedkarskie-promo-i2575710117.html


Ja mam taką jak chodzę zimą na okonie lub wiosną na okonki. Bez problemu mieści większe pudełko z przynętami + 2małe. Do tego odczepiacz, szczypce, nożyczki itd itp + picie i jakaś kanapka. Nie narzekam. Chociaż jak już weźmiesz 2 większe pudełka to może być ciasno. Jeszcze ma jedną kieszeń na zamku.
[2012-09-03 13:54]

Adam01

JA posiadam torbe Rapala Sportsman 12. Jest w miare pojemna ( 3 średnia pudełka, 1kg zanęty i inne duperele) wchodzą bez oporu. Od środka ma nieprzemakalną warstwe materiału, którą można wyjąć. Używałem jej kilka razy żeby zrobić w niej zanęte. Cena nie jest duża, więc moim zdaniem jest ona godna polecenia.
[2012-09-03 14:01]

krychu26

sprawdź psa savage gear fajny nawed [2012-09-03 14:21]

Kaniac

Panowie odradzam wam wszystkim torby które przepasane przez tułów nosimy z boku. Mnie już po godzinie wędkowania z taką torba strasznie bolą plecy. Przy plecaku nie ma tego problemu. Pas wędkarski to także doskonałe rozwiązanie. Ja gdybym teraz miał kupować to brałbym coś takiego:

 http://allegro.pl/dragon-chestpack-innowacyjny-plecak-wedkarski-i2552605908.html
[2012-09-03 15:32]

Sieciech

ja korzystam z poczciwego chlebaka z naszego wojska, tani i praktyczny, na 2-3 pudełka przynęt + akcesoria :) [2012-09-03 17:17]

Obcy2

Draq zrobiłbyś mi zdjęcie tego chlebaka jak wygląda w środku bo chciałbym zobaczyć jak bardzo jest pojemny?
[2012-09-03 17:58]

TheBrychu

Ja również używam takiego wojskowego chlebaka i jak do tej pory nie miałem sytuacji, że coś z moich spinningowych akcesoriów nie mieściło się. Polecam naprawdę każdemu. TB
[2012-09-03 18:10]

Artur z Ketrzyna

Ja również używam takiego wojskowego chlebaka i jak do tej pory nie miałem sytuacji, że coś z moich spinningowych akcesoriów nie mieściło się. Polecam naprawdę każdemu. TB

No dobra, a gdzie trzymasz podbieraki i ryby?
[2012-09-03 21:02]