Topy do tyczki 11m Mikado tyczka MLT Long Pole

/ 7 odpowiedzi
hipek78


Witam.

Wszystko zależy ile masz przeznaczone na to funduszy. W innym temacie pisałeś, że zaczynasz dopiro przygodę z tyczką. Powiem Ci na moim przykładzie: na początku zamiast kombajnu miałem zwykły podest wędkarski (teraz z resztą też mam podest tylko nieco inny).

Kombajn samemu to raczej ciężko będzie zrobić a jeśli chcesz kupić w miarę tanio to szukaj na allegro, na wyczynie itp. Możesz trafić jakąś używkę. Jeżeli chodzi o nowy to zazwyczaj są one "gołe" czyli będziesz musiał dokupić do niego różne uchwyty, fajki (pod siatkę, pod tulipana ewentualnie pod podbierak czy jeszcze coś innego). Jeśli są kompletne to w wysokich cenach (jak dla mnie i nie mogę sobie na niego pozwolić). Wszystko zależy co chcesz mieć w takim kombajnie i ile jesteś w stanie wyłożyć na to pieniędzy.

Jeśli chodzi o topy to powiem Ci na moim przykładzie. Na początku mojej przygody z tyczką miałem tylko jeden czyli ten który jest w wędce (żaden dodatkowy) i na moje łapanie w zupełności mi wystarczał (łowię raczej rekreacyjnie, czasem (sporadycznie) jeżdżę na zawody kołowe, okręgowe).

Myślę, że jeśli spodoba Ci się łowienie na tyczkę to z czasem pewnie zmienisz wędkę na coś lepszego i wtedy możesz dokupić sobie top karpiowy (mocniejszy, dobry na rzekę do cięższych zestawów), top pod kubek, ewentualnie jakiś cztero czy pięcio elementowy ale to zależy jak łapiesz (wg mnie).

Na początku myślę żebyś nauczył się tym posługiwać, nie zniechęcał się i powoli kompletował akcesoria. Potem będziesz się rozwijał (chodzi mi o topy itp). Ale oczywiście jest to tylko moje zdanie.   

(2011/11/10 09:19)

hipek78


I dobrze jest mieć jakiegoś kolegę, który ma jakieś doświadczenie, powie i pokaże co i jak na początku.

Pozdrawiam.

(2011/11/10 09:22)

tochu9702


A jaki jest twój budżet? (2011/11/11 21:31)

gustaw1300


Co do topow ta najlepiej kupowac takie same jakie masz w wedce i minimum 4 elementowe (2011/11/13 12:33)

waesz1


ej jeżeli chodzi o kombajn to wyszła nowa firma zagraniczna BIZON mój kumpel kupił BIZON ZO56 i jest git na karpie !!!! wejdź sobie na stronę to zobaczysz  
http://www.google.pl/search?q=bizon+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#pq=bizon+&hl=pl&cp=6&gs_id=7&xhr=t&q=bizon+zo56&pf=p&sclient=psy-ab&client=firefox-a&hs=xOG&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&source=hp&pbx=1&oq=bizon+&aq=0e&aqi=g-e2g-s1g1&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=cb049b898a86bbff&biw=1280&bih=603 (2011/11/21 21:02)

Romuald55


Każdy model tyczki ma najczęściej różne średnice i należy szukać topów oryginalnych ponieważ oprócz grubości złącza ważny jest stożek. On musi idealnie pasować ponieważ może uszkodzić złącza.Wiem że Jaxon produkuje tzw topy uniwersalne ale trzeba je dopasowywać przycinając i szlifując stożek.Sam tego nie zrobisz.Te topy są najczęściej używane jako topy do kubków zanętowych.Kombajnu sam nie zrobisz bo to skomplikowana sprawa.Trzeba mieć spawarkę do aluminium a i materiały nie są tanie.Jak zastosujesz zwykłe śruby stalowe to szybko zardzewieją i nie da się ich odkręcać i przykręcać podczas ustawiania kombajnu.Ponadto wszystkie uchwyty kosztują prawie tyle co kombajn.Zrobienie we własnym zakresie wyjdzie drożej niż kupno używanego. (2011/11/21 21:23)