Tołpyga biała

/ 28 odpowiedzi
darekgliwice

Tołpyga,amur,karp, nie powinny pływac w naszych wodach,te ryby przyczyniają się do szybkiej eutrofizacji zbiorników,co nie wpływa korzystnie na środowisko.Proponuję dowiedziec się więcej na temat tych gatunków.

do tego dodałbym karasia srebrzystego (japońca) on też wypiera nasze rodzime gatunki, już nie pamiętam kiedy złowiłem naszego karasia (2011/07/25 15:09)

Diablo

Tołpyga,amur,karp, nie powinny pływac w naszych wodach,te ryby przyczyniają się do szybkiej eutrofizacji zbiorników,co nie wpływa korzystnie na środowisko.Proponuję dowiedziec się więcej na temat tych gatunków.

do tego dodałbym karasia srebrzystego (japońca) on też wypiera nasze rodzime gatunki, już nie pamiętam kiedy złowiłem naszego karasia

Racja (2011/07/25 19:20)

u?ytkownik77594

Widziałem kilka dni temu dokument o tych Tołpygach w amerykańskich jeziorach. Mają poważny problem, bo ta rybka trze się 3 razy w roku i szybko rośnie. Całe szczęście, ze u nas te inwazyjne gatunki z cieplejszego tak lekko nie mają, bo byśmy mogli zapomnieć o i tak już marnej populacji rodzimych gatunków. (2011/07/25 23:57)