Zaloguj się do konta

Tokarka do spławików

utworzono: 2012/04/24 14:37
pioter94

Coś zmajstrowałem z moim silniczkiem i dopasowałem uchwyt do tej ośki i muszę powiedzieć, że nawet nie bije. Coś już wyszlifowałem w 15 min.
[2012-12-08 13:42]

pioter94

[2012-12-08 13:43]

pioter94

[2012-12-08 13:43]

elkak

Coś zmajstrowałem z moim silniczkiem i dopasowałem uchwyt do tej ośki i muszę powiedzieć, że nawet nie bije. Coś już wyszlifowałem w 15 min.

gratulacje, wszystko ok, ale teraz powiedz mi jak przełożysz kil aby wszystko było równe?

znalezienie teraz środka tego co wyszlifowałeś nie będzie takie proste, nie chcę cię zniechęcać ale zniszczysz kilka sztuk tego co wytoczyłeś,

druga sprawa, grubość wałka jest conajmniej 5mm, a kil do 1,0mm i tu nasuwa się problem, wszystko trzeba pokryć, a to nie łatwa sprawa,

podstawowa sprawa sprzęgiełko musi być giętkie aby uniknąć drgań i tocząc takie ładne korpusy na takiej długości

zrobisz jak będziesz chciał ale to nie jest dobrym rozwiązaniem, moim zdaniem

[2012-12-08 19:16]

Spini

Jak to wykonałeś?
pozdrawiam ;)
[2013-01-05 18:21]

Artur z Ketrzyna

gratulacje, wszystko ok, ale teraz powiedz mi jak przełożysz kil aby wszystko było równe?

znalezienie teraz środka tego co wyszlifowałeś nie będzie takie proste, nie chcę cię zniechęcać ale zniszczysz kilka sztuk tego co wytoczyłeś,

druga sprawa, grubość wałka jest conajmniej 5mm, a kil do 1,0mm i tu nasuwa się problem, wszystko trzeba pokryć, a to nie łatwa sprawa,

podstawowa sprawa sprzęgiełko musi być giętkie aby uniknąć drgań i tocząc takie ładne korpusy na takiej długości

zrobisz jak będziesz chciał ale to nie jest dobrym rozwiązaniem, moim zdaniem

Wystarczy że cieniutkim wiertłem przewierci materiał (otwór będzie osią spławika) a potem dopiero zacznie go obrabiać.
Co do sprzęgiełka. To nie rozumiem. Myślę że chodzi o wolny rozruch. To znaczy by nie startowało odrazu na wyższe obroty?
Obroty nic nie maja wspólnego z biciem.
Na to mają wpływ luzy na łożyskach/tulejach, czy skrzywiony wał, lub wadliwy uchwyt. Drgania też mogą powstać gdy jest duża różnica w gestowi obrabianego materiału.

Kolega zamiast coś wyrzucić przerobił domowym sposobem. I nawet jakoś mu to wyszło.
Pogratulować pomysłowości.
Teraz jeszcze proponuję do tego dorobić podstawę (np. szersza deska) i przymocować za pomocą obejm. Dzieki temu stanie się to stabilniejsze. Jak tez będzie mógł dorobić przeciwny imak (uchwyt, konik).
Wystarczy przypatrzeć się jak wyglądają profesjonalne tokarki, i co ma się w domu....

[2013-01-06 13:01]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia