Zaloguj się do konta

Tokarka do spławików

utworzono: 2012/04/24 14:37
pioter94

Coś zmajstrowałem z moim silniczkiem i dopasowałem uchwyt do tej ośki i muszę powiedzieć, że nawet nie bije. Coś już wyszlifowałem w 15 min.
[2012-12-08 13:42]

pioter94

[2012-12-08 13:43]

pioter94

[2012-12-08 13:43]

elkak

Coś zmajstrowałem z moim silniczkiem i dopasowałem uchwyt do tej ośki i muszę powiedzieć, że nawet nie bije. Coś już wyszlifowałem w 15 min.

gratulacje, wszystko ok, ale teraz powiedz mi jak przełożysz kil aby wszystko było równe?

znalezienie teraz środka tego co wyszlifowałeś nie będzie takie proste, nie chcę cię zniechęcać ale zniszczysz kilka sztuk tego co wytoczyłeś,

druga sprawa, grubość wałka jest conajmniej 5mm, a kil do 1,0mm i tu nasuwa się problem, wszystko trzeba pokryć, a to nie łatwa sprawa,

podstawowa sprawa sprzęgiełko musi być giętkie aby uniknąć drgań i tocząc takie ładne korpusy na takiej długości

zrobisz jak będziesz chciał ale to nie jest dobrym rozwiązaniem, moim zdaniem


[2012-12-08 19:16]

Spini

Jak to wykonałeś?
pozdrawiam ;)
[2013-01-05 18:21]

Artur z Ketrzyna

Coś zmajstrowałem z moim silniczkiem i dopasowałem uchwyt do tej ośki i muszę powiedzieć, że nawet nie bije. Coś już wyszlifowałem w 15 min.

gratulacje, wszystko ok, ale teraz powiedz mi jak przełożysz kil aby wszystko było równe?

znalezienie teraz środka tego co wyszlifowałeś nie będzie takie proste, nie chcę cię zniechęcać ale zniszczysz kilka sztuk tego co wytoczyłeś,

druga sprawa, grubość wałka jest conajmniej 5mm, a kil do 1,0mm i tu nasuwa się problem, wszystko trzeba pokryć, a to nie łatwa sprawa,

podstawowa sprawa sprzęgiełko musi być giętkie aby uniknąć drgań i tocząc takie ładne korpusy na takiej długości

zrobisz jak będziesz chciał ale to nie jest dobrym rozwiązaniem, moim zdaniem



Wystarczy że cieniutkim wiertłem przewierci materiał (otwór będzie osią spławika) a potem dopiero zacznie go obrabiać.
Co do sprzęgiełka. To nie rozumiem. Myślę że chodzi o wolny rozruch. To znaczy by nie startowało odrazu na wyższe obroty?
Obroty nic nie maja wspólnego z biciem.
Na to mają wpływ luzy na łożyskach/tulejach, czy skrzywiony wał, lub wadliwy uchwyt. Drgania też mogą powstać gdy jest duża różnica w gestowi obrabianego materiału.

Kolega zamiast coś wyrzucić przerobił domowym sposobem. I nawet jakoś mu to wyszło.
Pogratulować pomysłowości.
Teraz jeszcze proponuję do tego dorobić podstawę (np. szersza deska) i przymocować za pomocą obejm. Dzieki temu stanie się to stabilniejsze. Jak tez będzie mógł dorobić przeciwny imak (uchwyt, konik).
Wystarczy przypatrzeć się jak wyglądają profesjonalne tokarki, i co ma się w domu....

[2013-01-06 13:01]

123456789aA

Witam. 
Chciałbym wykonywać spławiki na mini tokarce. 
I teraz pytanie. macie jakieś pomysły na tą tokarkę? 
Może ktoś robił? 
Bardzo dziękuję za odpowiedź. [2020-12-04 09:58]

fishark

1. Jeśli masz wiatrak chłodzący to zdejmujesz śmigło i masz tokarkę z regulacją obrotów.
2. Mikser do ciasta, tak samo można regulować obroty, wystarczy obciąć widelec i naostrzyć
3. wiertarka może robić za tokarkę
4. silniczek elektryczny z zabawki syna.
itd..
Możesz też zakupić jakiś stary silnik elektryczny np na allegro - https://allegro.pl/oferta/silnik-elektryczny-220v-32w-3000-obr-9576697627
lub na złomowisku po jakimś elektrycznym urządzeniu, tego jest tam pełno.
Możesz też iść po najprostszej linii oporu i kupić gotową mini tokarkę, jest niedroga bo kosztuje koło 100zł https://allegro.pl/oferta/100-w-mini-koraliki-maszyna-miniaturowa-tokarka-8804310506 [2020-12-04 23:40]