To już nie ma sensu...

/ 34 odpowiedzi
łysy wąż


Koleżanki i koledzy,

 

Wiecie na pewno, że w przeciągu kilku ostatnich dni redakcja portalu wedkuje.pl postanowiła usunąć kilka / kilkanaście kont użytkowników. Kilku innych widząc co się dzieje, postanowiło odejść. Są to moi bliżsi lub nieco dalsi koledzy.

 

Od dłuższego czasu zespół redakcyjny portalu kompletnie nie ingerował w to, co się tu działo. Swoje „ obowiązki „ zwalił na społecznych moderatorów i jurorów.

Pozwolę sobie przypomnieć kilka sytuacji ( które w tej chwili przychodzą mi do głowy ) z ostatnich dwóch – trzech miesięcy:

- Pojawienie się na forum zadymiarza, osoby prowokującej do kłótni – Szulera. Redakcja nie reagowała.

- Wykrycie plagiatów i plagiatorów – żadnej reakcji ze strony redakcji.

- Fakt udostępnienia artykułu jednego z naszych kolegów innemu portalowi ( bez zgody i wiedzy autora ) – redakcja długo milczała, a czy sprawa została zamknięta – nie wiem...

- Ciągłe kłótnie i wyzwiska na forum – cisza ze strony redakcji.

- Prośby o interwencję – to samo, cisza.

Itd...

 

Sytuacja na portalu robiła się coraz gorsza. Redakcja nie odpowiadała na prośby i maile użytkowników.

Moim sposobem na zaistniałą sytuację, było znaczne ograniczenie aktywności, usunięcie się w cień. Uważam, że portal wędkarski powinien być o wędkarstwie. Nie szukam zadym, kłótni – chociaż czasem i ja brałem w nich udział.

Wtedy właśnie był czas na działanie zespołu redakcyjnego. To właśnie wtedy, redakcja powinna zabrać się do roboty i wspomóc działania moderatorów. Ale ... zajęci pewnie byli portalem galopuje.pl. I znów nikt z nas nie doczekał się reakcji...

 

Kilka dni temu, paru użytkowników postanowiło zwrócić uwagę redakcji na rzeczy, które się tu dzieją. Zakładali podobnie brzmiące wątki ( redakcjo – społeczność portalu to my ) w różnych pokojach. Czy mieli rację? Oczywiście – któż z nas lubi być olewany? I wreszcie doczekaliśmy się interwencji. Tylko zamiast spodziewanego dialogu pomiędzy portalowiczami a redakcją, osoby zarządzające portalem zaczęły usuwać konta „ niewygodnych „ użytkowników. Na jakiej podstawie? Oto odpowiedź Pani Martyny:

 

Nadawca:
odpisz

Wysłano: 2010-02-13 12:49
Tytuł: Re:cześć

 

Cześć Kamil,
co do Twojego pytania - część z tych osób zrezygnowała i poprosiła o usunięcie konta, część postanowiliśmy usunąć z powodu ciągłego i celowego spamowania forum dużą ilością tych samych wpisów. Nie dotyczyły one wędkarstwa, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie forum i rozmów prowadzonych w tym miejscu.
Pozdrawiam serdecznie,
Martyna

 

 

 

 

Żadnych konkretów. Który punkt regulaminu został złamany? Czytałem regulamin i ... żaden !!! Usunięci koledzy nie zrobili nic niezgodnego z regulaminem zamieszczonym na portalu !!! Wg mnie, jest to jawna niesprawiedliwość ze strony redakcji.

 

REDAKCJO

 

Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sytuacji. Być może nie rozumiecie, że to Wy jesteście winni bałaganu panującego na Waszym portalu. To Wasze zaniechania doprowadziły do zaistniałej sytuacji. To Wy nie odpowiadaliście na nasze prośby, maile czy zgłoszenia naruszeń. Na jakiej podstawie usuwaliście profile naszych kolegów? Chyba naprawdę nie rozumiecie przesłania „ społeczność to my „...

Starałem się nie mieszać w sprawy nie dotyczące mojej osoby, chyba że rzeczywiście działa się jakaś niesprawiedliwość. I teraz właśnie się ona dzieje. Jestem przeciwny dyktaturom, cenzurze i zamykaniu ust osobom myślącym inaczej niż „ władza „.

Więc jeszcze raz proszę o wyjaśnienie całej tej sytuacji. Jeżeli szanowny zespół redakcyjny zachowa się jak zwykle – czyli nie zabierze głosu, to ja się tak bawić nie będę. Sytuacje trudne trzeba starać się rozwiązywać, a nie stawać w kącie, obniżać sobie puls i udawać martwego.

Jeżeli redakcja nie zamierza ustosunkować się do mojej ( i kolegów ) wypowiedzi – to proszę o usunięcie mojego profilu z portalu wedkuje.pl. Nie zamierzam udawać, że nic się nie stało.

Jeżeli macie zamiar podjąć dyskusję, to po ewentualnym wyjaśnieniu sprawy zobaczymy co będzie dalej. Jeżeli jak zwykle wykładacie laskę – to żegnam.

Dziwi mnie tylko fakt tolerowania Krakersów, szulerów itp, oraz nagłe pojawienie się krzykaczy typu Ben Hur ( czy jakoś tak ).

Na wypadek naszego rozstania przypominam, iż nie zezwalam na jakiekolwiek wykorzystywanie moich artykułów, wpisów czy zdjęć – ani w całości, ani we fragmentach.

 

KOLEŻANKI, KOLEDZY

 

Być może jest to mój ostatni wpis na tym portalu. Teraz wszystko w rękach redakcji. Gdyby nie dane nam było więcej „ poklikać „ na tym forum, to życzę Wam udanych połowów, pięknych holów i ... spokojności. Miło mi było bajerować się z Wami o rybkach, miło było opisywać wędkarskie przygody i uczestniczyć w dyskusjach. Poznałem tu wielu fajnych kolegów ( i koleżanki ;-)  ), z niektórymi na pewno będę miał kontakt w realu.

Gdybym „ zniknął „ a ktoś z Was chciałby się ze mną skontaktować, to namiary do mnie ma Norbert Norbiko, Zbig28 oraz Marabut.

Najprawdopodobniej znajdziecie mnie też u Grzesia Tincy ( Tinca fish club ), a być może na innym wędkarskim portalu. Jeszcze nie wiem gdzie przycumuję ... ;-) Ale zawsze będę Łysym Wężem.

 

Pozdrawiam Was wszystkich

Kamil „ Łysy Wąż „.

(2010/02/14 14:16)

u?ytkownik23635


To prawda że redakcja działa od dupnej strony, rzekomych spamowiczów się wywaliło a takie lachociągi jak Vifon, benhur i wiele jeszcze innych szczekają mordą najbardziej. Tacy frajerzy będą nie długo tworzyć ten portal.... kij im w oko!
Będę zbierał swoje zabawki bo ze szmaciarzami przebywać tu nie chcę. Banda chłystków i plagiatorów nie przyznających się do winy tylko idące w zaparte że to nie oni. (2010/02/14 14:30)

u?ytkownik13699


Podzielam opinię przedmówców i Czekając na "ban", OŚWIADCZAM

Nie pozwalam "REDAKCJI" na wykorzystywanie moich fotografii, prac i innych wpisów, będących śladem mojej tutaj aktywnośći do wykorzystania w żadnym celu. (2010/02/14 14:34)

u?ytkownik30783


Ale demonstracja.Czy nie można tego zrobić w inny sposób?Niektórzy teraz pokazują swoje prawdziwe oblicze. (2010/02/14 14:36)

u?ytkownik23635


Wyspałeś się cieciu? Nie zapomnij o robieniu spacji po kropce...reformatorze zasrany!!! (2010/02/14 14:41)

u?ytkownik12960


Wszystko, co się tutaj dzieje w ostatnim czasie jest smutne, by nie powiedzieć przygnębiające. Dla mnie skończyły się w końcu wojenki i mniejsze  czy większe potyczki słowne. Myślałem, że w końcu zaświeci i tutaj słońce. Niestety, koledzy , których już tutaj nie ma mieli rację. Nie można nie odpowiadać na pytania. Nie można chować głowy w piasek i udawać strusia. Co z moderatorami - plagiatorami ?. Nadal pełnią swoją funkcję... Z boku wygląda to tak,że nikt z redakcji nie zagląda na portal. Nie czyta postów. Reakcja jest, gdy ktoś napisze wiadomość prywatną. Tak nie można zarządzać społecznościowym portalem. Nie można oczekiwać, że jeden Norbiko 1 zrobi tutaj porządek. To jeden z nas i dlaczego ma zbierać od nas cięgi za bierność redakcji.

Pani Martyno !

Bardzo proszę o analizę zaistniałej sytuacji i zajęcie odpowiedniego stanowiska. Nie chciałbym odchodzić z tego portalu. Poświęciłem mu sporo czasu. Obudziły się tutaj moje wspomnienia, osobiste przeżycia, retrospekcja. Poznałem wielu fajnych ludzi. Szkoda by tego było. Proszę o zmianę polityki prowadzenia portalu i przywrócenie kont zabanowanych kolegów.Bez nich ten portal będzie nijaki...
(2010/02/14 16:25)

centrumtyczki


ale bajzel tutaj... polecam wyczyn.fora.pl i po kłopocie tam jest dużo konkretnej wiedzy na temat spławika wyczynowego, zawodów, metod itp tutaj widzę ``gumofilcaków`` trochę dzieci i napinających się do granic moderatorów...szkoda nerwów !!! (2010/02/16 11:33)

u?ytkownik8030


Nie spodziewałem się, że dosięgnie ten portal cenzura. Wróciłem i co widzę? Kaplica. (2010/02/21 22:18)