Zaloguj się do konta

To już chyba wiosna :))

utworzono: 2012/03/18 16:08
sigurd1980

Wygląda na to że Prosna odżyła.Dzisiaj posiedziałem trochę przed południem nad wodą i wyskoczyło kilka płotek i krasnopiórek.Bardzo przyjemnie było nad rzeką ,aż chce się żyć.Nie chciałbym zapeszać ale zima to już mam nadzieję nie wróci (odpukać w niemalowane).Ktoś jeszcze dzisiaj połowił?
Pozdrawiam [2012-03-18 16:08]

erykom

no wiosna tuz tuz kolego :)od kilku dni u mnie na stawie rybka juz chodzi,wczoraj widzialem 2 stada okazałych linów a dziś na odrze polapali piekne leszczyki i japonce. [2012-03-18 18:11]

bobus86

Wygląda na to że Prosna odżyła.Dzisiaj posiedziałem trochę przed południem nad wodą i wyskoczyło kilka płotek i krasnopiórek.Bardzo przyjemnie było nad rzeką ,aż chce się żyć.Nie chciałbym zapeszać ale zima to już mam nadzieję nie wróci (odpukać w niemalowane).Ktoś jeszcze dzisiaj połowił?
Pozdrawiam

a w ktorym odcinku lowiles?ja dzis bylem na prosnie i nic szczegolnego dwa male jazie jeden maly klenik plotki zero.a na koniec na rasowe wziol szczupak ale pod brzegiem ucial przypon i poplynal gdzie jego miejsce. [2012-03-18 18:41]

slimko82

ja dzis u siebie na stawie tez jak kolega widzialem lawice lina i pare karpikow.
Na jeziorku polowilem plocie i krasny,wiec jest git
[2012-03-18 18:41]

sigurd1980

Dzisiaj siedziałem przy powstającym aquaparku w Kaliszu ,ale to chyba nie miało znaczenia bo gdzie nie spojrzałem to wędkarzy jak grzybów po deszczu. [2012-03-18 18:51]

marcianek109

Dzisiaj byłem z kumplem nad miejscowym stawem i kolega miał tylko ładną płoć:P
[2012-03-18 18:58]

orni81

ja dzisiejszego pięknego niedzielnego dnia byłem na Prośnie na odcinku pod mostem pomiędzy wsiami Bogusław-Bogusławice a Janków jak jedzie się na Blizanów, rezultaty trochę marne tylko jedna płoteczka
[2012-03-18 19:58]

camelot

ja dzisiejszego pięknego niedzielnego dnia byłem na Prośnie na odcinku pod mostem pomiędzy wsiami Bogusław-Bogusławice a Janków jak jedzie się na Blizanów, rezultaty trochę marne tylko jedna płoteczka

....
  .............. Tu przy tym moście , to bardzo popularne miejsce !  - I właśnie wiosną łowi się tu sporo płoci.    .... Obejrzałem sobie zdjęcia, które wstawiłeś !    .... I wydaje mi się, że chyba tam nigdy przy tym moście wcześniej nie łowiliście ?  - Wnioskuję tak, widząc na zdjęciach miejsca które zajęliście.   Jest tam kilka dobrych miejscówek na płoć . Ale z tego co widzę na zdjęciach - nie zajęliście ich !  Ze wszystkich zdjęć, tylko na jednym widzę kogoś kto zajął dobre miejsce: - Na zdjęciach 69 i 68 widać kogoś na trzecim planie w głębi jak łowi siedząc na takiej główce. - To właśnie jedna z tych miejscówek !  Następna jest dokładnie na przeciw tej główki na przeciwległym brzegu.  Po za tym po tej stronie mostu jest tylko jeszcze jedno dobre stanowisko - na przeciwnym brzegu ale zaraz przed mostem ! - Trzeba tam zejść ze skarpy w takie wysokie trawy. To taki kawałek brzegu zaraz od mostu do zakrętu.  Tak mniej więcej do takiej wierzby (o ile dobrze pamiętam ) To jedno z najciekawszych miejsc ! Dość głębokawa rynna z wolniej płynącą wodą.  Jest tam miejsca co najmniej na dwóch ! (najlepiej łowi się na jedną wędkę )  No i jeszcze jedna dobra miejscówka, którą widać na zdjęciu 67 !  Z tym tylko, że trochę za daleko w lewo żeście się ustawili.  Tak jak widzę na zdjęciu ustawione dwie pary wędzisk - to idealnie rzucone zestawy na miętusa !  - Dokładnie tam bierze miętus ! (oczywiście - po ciemku)  - Natomiast płoć sporadycznie. Gdy natomiast przenieść się z tymi kijami kilka metrów w prawo - bliżej mostu: - Będą brały płocie.  Nie wiem, na jaką przynętę żeście próbowali ? -  Ale tam o tej porze roku na płoć to tylko czerwony robak !  Gnojaczek albo kopany.   No i trzeba tam być od samego rana !  Im wcześniej, tym lepiej - bo miejscówki mogą być już zajęte przez miejscowych Indian!  Generalnie godz ósma - dziewiąta i już brania ustają.  Czasem biorą trochę dłużej - ale rzadko się to zdarza.  - Przyłowem może być fajny kleń lub jaź.    No i zestawy podajemy blisko brzegu. Nie ma sensu ustawiać przynęty dalej niż dwa do trzech metrów od brzegu. - Czasem nawet pod samą burtą. - Trzeba kombinować !   - Najlepsza metoda to lekka przystawka ze spławikiem. Ołów przelotowy  ok 8gram wystarczy.  - Można też pobawić się na przepływankę - jeśli komu tak pasuje. Też się dobrze sprawdza !   .... Ja natomiast, gdy wybieram się tam na płocie montuję sobie taki patent, który przed laty podpatrzyłem wśród miejscowych ! - Oni to nazywają  metodą ,,na korki"   - Przyznam się, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem takiego jednego dziadka z tym - to zrobiło mi się go normalnie żal ! - Chciałem mu nawet podarować normalny spławik - ale facet spojrzał dziwnie na mnie i grzecznie odmówił !  ....Później dopiero dotarło do mnie , - dlaczego nie chciał mojego spławika, gdy po godzinie wsiadł na rower i z wiaderkiem pełnym płoci pojechał sobie do domu. - A ja siedziałem tam jeszcze pół dnia ze swoim feederkiem  i miałem w sumie trzy płoteczki z oczami przy ogonie!        Pozdrawiam serdecznie ! .................. [2012-03-19 02:10]

orni81

dzięki Maćku za podpowiedzi byłem tam pierwszy raz, następnym razem skorzystam z twoich rad na następne wędkowanie wezmę sobie boloneczkę, pozdrawiam i dziękuje za podpowiedź
[2012-03-19 08:48]

Marciniak9

Witam wszystkich!!

Ja też rozpocząłem nowy sezon na stawach w Grzegożewicach pod Mszczonowem
Brały małe płotki i okoniki, miałem branie dużego karpia, ale niestety spiął się.

W następnym tygodniu jadę na Narew !
[2012-03-19 09:31]

grzesiek35

Jak widze,.........powyższe wypowiedzi powinne znajdowac sie w temacie "Jak bylo dzis na rybach". Może i troche są zwiazane z tematem,ale bardziej z tym drugim.Pozdrawiam.
[2012-03-19 09:46]

bobus86

....
  .............. Tu przy tym moście , to bardzo popularne miejsce !  - I właśnie wiosną łowi się tu sporo płoci.    .... Obejrzałem sobie zdjęcia, które wstawiłeś !    .... I wydaje mi się, że chyba tam nigdy przy tym moście wcześniej nie łowiliście ?  - Wnioskuję tak, widząc na zdjęciach miejsca które zajęliście.   Jest tam kilka dobrych miejscówek na płoć . Ale z tego co widzę na zdjęciach - nie zajęliście ich !  Ze wszystkich zdjęć, tylko na jednym widzę kogoś kto zajął dobre miejsce: - Na zdjęciach 69 i 68 widać kogoś na trzecim planie w głębi jak łowi siedząc na takiej główce. - To właśnie jedna z tych miejscówek !  Następna jest dokładnie na przeciw tej główki na przeciwległym brzegu.  Po za tym po tej stronie mostu jest tylko jeszcze jedno dobre stanowisko - na przeciwnym brzegu ale zaraz przed mostem ! - Trzeba tam zejść ze skarpy w takie wysokie trawy. To taki kawałek brzegu zaraz od mostu do zakrętu.  Tak mniej więcej do takiej wierzby (o ile dobrze pamiętam ) To jedno z najciekawszych miejsc ! Dość głębokawa rynna z wolniej płynącą wodą.  Jest tam miejsca co najmniej na dwóch ! (najlepiej łowi się na jedną wędkę )  No i jeszcze jedna dobra miejscówka, którą widać na zdjęciu 67 !  Z tym tylko, że trochę za daleko w lewo żeście się ustawili.  Tak jak widzę na zdjęciu ustawione dwie pary wędzisk - to idealnie rzucone zestawy na miętusa !  - Dokładnie tam bierze miętus ! (oczywiście - po ciemku)  - Natomiast płoć sporadycznie. Gdy natomiast przenieść się z tymi kijami kilka metrów w prawo - bliżej mostu: - Będą brały płocie.  Nie wiem, na jaką przynętę żeście próbowali ? -  Ale tam o tej porze roku na płoć to tylko czerwony robak !  Gnojaczek albo kopany.   No i trzeba tam być od samego rana !  Im wcześniej, tym lepiej - bo miejscówki mogą być już zajęte przez miejscowych Indian!  Generalnie godz ósma - dziewiąta i już brania ustają.  Czasem biorą trochę dłużej - ale rzadko się to zdarza.  - Przyłowem może być fajny kleń lub jaź.    No i zestawy podajemy blisko brzegu. Nie ma sensu ustawiać przynęty dalej niż dwa do trzech metrów od brzegu. - Czasem nawet pod samą burtą. - Trzeba kombinować !   - Najlepsza metoda to lekka przystawka ze spławikiem. Ołów przelotowy  ok 8gram wystarczy.  - Można też pobawić się na przepływankę - jeśli komu tak pasuje. Też się dobrze sprawdza !   .... Ja natomiast, gdy wybieram się tam na płocie montuję sobie taki patent, który przed laty podpatrzyłem wśród miejscowych ! - Oni to nazywają  metodą ,,na korki"   - Przyznam się, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem takiego jednego dziadka z tym - to zrobiło mi się go normalnie żal ! - Chciałem mu nawet podarować normalny spławik - ale facet spojrzał dziwnie na mnie i grzecznie odmówił !  ....Później dopiero dotarło do mnie , - dlaczego nie chciał mojego spławika, gdy po godzinie wsiadł na rower i z wiaderkiem pełnym płoci pojechał sobie do domu. - A ja siedziałem tam jeszcze pół dnia ze swoim feederkiem  i miałem w sumie trzy płoteczki z oczami przy ogonie!        Pozdrawiam serdecznie ! ..................

czesc camelot.nigdy wiosna nie lowilem na bogusławiu,ale mamy juz plany z kolegami zaczynac wlasnie tam .w jastrzebnikach dalej nic.ploci nie widac za to podchodza juz jazie.wczoraj w sumie padlo kolo 10 sztukna 6 wedkarzy.ale caly czas mi chodzi po glowie okolica dojutrowa...w tamtym roku polowy KAPITALNE!!!lepsze rybki niz w Jastrzebnikach i duzo wiecej spokoju :)  pozdrawiam [2012-03-19 19:28]

camelot

bobus   .....Ja bym sobie Bogusław odpuścił ! - Jak płoć się ruszy - to nie znajdziesz tam dobrego miejsca.  Ja tam nie lubię tłoku !   Na Dojutrowie  jest zawsze wiele spokojniej !  Ciekawych dziur tam nie brakuje , ani po jednej , ani po drugiej stronie mostu.  Nie wiadomo tylko jak tam wygląda ta droga wzdłuż rzeki! - Czy da się wszędzie podjechać samochodem ? [2012-03-20 18:16]

bobus86

hejka spokojnie da sie samochodem dojechac powoli ale sie da tylko nie po deszczu.bylem ostatnio motorem zrobic wlasnie tam zwiad i drogi sa ok.gdzie trzeba ,da sie dojechac niewiem tyllko jak jest powyzej mostu tam nie jechalem. [2012-03-21 18:34]

camelot

Ciekaw jestem jak na tych staruchach tam w polu wygląda ?   Czy one też należą po PZW ?  - Bo ja jeszcze składek nie zapłaciłem.   Będę teraz przez parę dni w Polsce. - Ale jak znam życie -  nie da się załatwić znaczków od ręki ? Więc chyba jedynie będę mógł sobie pospacerować nad Prosną ..........  Pozdrowienia ! [2012-03-22 02:04]

bobus86

tak to wszystko nalezy pod PZW poza tym stawem zaraz przy tamie w Jastrzebnikach.ten taki wiesz okragly ten juz jest prywatny,potwierdzone jest wszystko w gminie Goluchów byłem osobiscie sie dowiedziec,tylko to jest po znajomosciach.ten staw jest polaczony z Prosna co nie powinno miec miejsca ale nie mam sily juz sie z hujami klocic.ile mozna.wczoraj oplacilem skladke i nie mialem problemu ze znaczkoami.do jakiego kola nalezysz?o tej porze mysle ze juz nie bedzie zadnego problemu.
jutro sie wybieram na Jastrzebniki,skoro jestes w kraju moze sie zgadamy :) hehe 516 232 473 moj kom jak by co :)pozdrawiam :) [2012-03-24 19:09]

camelot

dzięki za za tel. kontaktowy !    Odezwę się !    W niedzielę w południe wylatuję .   Wieczorem będę w Szadku u kumpla . Dzwoniłem do niego by odebrał moje papiery. - Bo Koło Wistil się rozpadło i muszę poszukać sobie jakiegoś innego klubu  (koła)     Pozdrowienia !   [2012-03-25 04:38]

bobus86

no slyszalem wlasnie o wistilu.trudno rozpadlo sie to sie rozpadło.zapraszam do naszego kola Gołuchow :) http://www.goluchow.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=290 pozdrawiam [2012-03-25 21:14]