Zaloguj się do konta

Testujemy zapachy do zanęt

utworzono: 2012/03/29 10:43
tuptusp

Witam!

Ogólnie wiadomo że ryby lubią różne zapachy, jedne bardziej drugie mniej takie jak wanilia, anyż, miód, cynamon itp.

Chciałbym koledzy i koleżanki abyście podzielili się swoimi doświadczeniami i powiedzieli jakie najdziwniejsze zapachy stosowaliście i jak się sprawdziły.

Czy ktoś z was stosował np. kawę jako zapach ?? być może ktoś użył cebuli lub innych jeszcze bardziej zaskakujących zapachów???

[2012-03-29 10:43]

abra1990

Kolego,
Ja czasami dodaje stary i lekko podsuszony żółty ser, najlepiej masdamer lub szwajcar, dodaje to zanęci intensywnego zapachu, a jak wiadomo w wodzie zapaszek się szybko roznosi,
pozdrawiam
[2012-03-29 10:54]

toma7802

Witam!

Ogólnie wiadomo że ryby lubią różne zapachy, jedne bardziej drugie mniej takie jak wanilia, anyż, miód, cynamon itp.

Chciałbym koledzy i koleżanki abyście podzielili się swoimi doświadczeniami i powiedzieli jakie najdziwniejsze zapachy stosowaliście i jak się sprawdziły.

Czy ktoś z was stosował np. kawę jako zapach ?? być może ktoś użył cebuli lub innych jeszcze bardziej zaskakujących zapachów???


Witam,ja dodaje np do ciasta roztarty z cukrem ząbek czosnku co przy łowieniu płoci bardzo skutkuje kolega natomiast dodaje startą cebule oczywiście troszkę dla zapachu.Dosypuje także do ciasta suszoną rozwielitke,taką dla rybek w akwarium ale wtedy nie dodaje nic innego.Pozdrawiam [2012-03-29 11:27]

wedkarz

A ja czasem papryki  lagodnej w proszku ;) [2012-03-29 14:00]

Sierpik

Kolego,
Ja czasami dodaje stary i lekko podsuszony żółty ser, najlepiej masdamer lub szwajcar, dodaje to zanęci intensywnego zapachu, a jak wiadomo w wodzie zapaszek się szybko roznosi,
pozdrawiam

Ale to zaprasza czy odstrasza ryby, bo nie napisałeś ? :)


[2012-03-29 14:22]

Marcepan ze stila, dobrze podchodziły leszcze, liny i płotki. [2012-03-29 15:29]

tuptusp

A czy ktoś z was spotkał się z dodawaniem pieprzu lub kawy? Ma bardzo intensywny zapach i niedługo mam zamiar wypróbować jednak może ktoś już próbował i nie sprawdził się.

[2012-03-29 16:03]

TOMEK WKW

Kawę dodawaliśmy do białych robaków i leszcze brały na taką przynętę. [2012-03-29 16:40]

abra1990

Kolego, żółty serek wzmacnia zapach więc wabi, także spróbuj efekt cię zaskoczy ;p Stary sposób znam go jeszcze od dziadka
[2012-03-30 00:03]

Bernard51

Można uzywac ruznych zapachow jak kakao, majeranek, miętę,lubczyk,miód,maliny,kwiat lipy,oraz przyprawy do gotowania i smażenia też się sprawdzają ale zależy jaka woda i o jakiej porze roku stosować.
Kurkuma wabi przykladowo leszcza i karasia przy cieplej wodzie?
[2012-03-30 07:16]

tuptusp

Z tym żółtym serem to ciekawe:) A jak go dodajesz do zanęty mielisz, trzesz na tarce czy jakieś kostki kroisz?? Używasz też go jako przynęty?? Obojetnie jaki gatunek tego sera czy jakiś konkretny?? Może pleśniowy rokpol?? Ten daje bardzo intensywny zapach:)

 

Ciekawe, ciekawe:) Piszcie dalej, tylko prosze o konkrety, jakiego zapachu używaliście jakie efekty były i jaka zyba reagowała na niego.

[2012-03-30 08:23]

Zibi60

Rozgniecioną tabletkę witaminy B-complex wsyp do garnka z wodą i kilkoma kroplami oleju, dodaj makaron gwiazdki, gotuj 1 minutę na małym ogniu. Odcedź i przesyp na papier śniadaniowy, który odbierze wilgoć. Po ok. 30 minutach przesyp do pojemniczka, szczelnie zamknij i na leszcze. Kilkanaście gwiazdek nanizuje się na haczyk nr. 6 lub 5 i zakańcza ziarnkiem ryżu preparowanego.
Połamania.
[2012-03-30 08:44]

tuptusp

OOO! Kolejna ciekawa podpowiedz:) Wielkie dzieki, czekam na wiecej:) [2012-03-30 10:22]

abra1990

Kolego wkradł mi się błąd w wcześniejszej wypowiedzi chodziło o starty ser a nie stary. ja robie tak scieram na tarce 10 gram sera pozostawiam go do obsuszenia i kruszę go jak już obeschnie, taka porcja wystarcza na 1 kg zanęty , wtedy wsypuje go do zanęty np. Lin-Karaś i mieszam, można tez go dodać do leszczowej słodkiej zanęty,  ser ma za zadanie wzmocnić zapach i uczynić go bardziej intensywnym tak aby czuć go było na dalsze odległości wtedy zanęta jest atrakcyjniejsza dla rybek, ładnie podchodzi lin, karaś, płoć, leszczyk , krąp, jest to też świetny sposób na... okonia wsypując 20 gram na 1 kg, sprowadzamy na łowisko drobnicę a ona stanowi piękną zanętę na okonia, taki żywy wabik ;p wtedy można liczyć na ładne efekty,

Sery muszą być koniecznie żółte o intensywnym zapachu np, masdammer ,ementaler, rotterdamer, szwajcar, sery pleśniowe się nie nadają maja działanie odwrotne , ze względu na zapach pleśni, a to odstrasza rybki, fajny sposób pokazał mi go św.p dziadek jak byłem jeszcze mały. Stosował on tez olejki do ciast , wanilie , arak, itp. do leszczowej zanęty dosypywał skórkę ususzonej pomarańczy taka zanęta nieźle wabi płoć, co do kawy to dawał ją na lina, przypomina po zmieszaniu zapach świeżego mułu, ja kombinowałem kiedyś z mięta suszoną , ale łapały mi sie tylko krasnopióry i ukleje ,
pozdrawiam 
[2012-03-30 11:54]

Sierpik

Kolego, żółty serek wzmacnia zapach więc wabi, także spróbuj efekt cię zaskoczy ;p Stary sposób znam go jeszcze od dziadka

Spróbuję na pewno.

Pozdr.


[2012-03-30 20:02]

Bernard51

Zolty ser mozna stosowac jako przynete na rzeca ,klenie lubia serek a przykladowo na stojacej wodzie "mielanka"na kapra tez smakuje mu
[2012-04-03 06:36]