Zaloguj się do konta

Dodatki do smakowe do przynęt.

utworzono: 2018/12/28 16:41
flowgrid1

Cześć

W jaki sposób najlepiej jest testować skuteczność przynęty wzbogaconej o dodatki smakowe? Załóżmy, że mam przygotowane najzwyklejsze ciasto na karasie i dodatki smakowe: czosnek, halibut, wanilia:
- Przygotować trzy porcje ciasta oddzielne dla każdego dodatku smakowego?
- Ile prób najlepiej sprawdzić czy na daną przynętę z dodatkiem danego smaku ryby biorą, aby stwierdzić czy dany dodatek smakowy jest skuteczny czy nie na danym łowisku?
- Jak długo w wodzie powinien być haczyk z nałożonym ciastem z dodatkiem smakowym do kolejnego zarzucenia, aby testowanie miało w ogóle jakiś sens?

Jak macie jakieś uwagi czy inne pomysły proszę  info.
Pozdro [2018-12-28 16:41]

chrap17

kolego. wszystko też zależy na jakim łowisku łowimy  i jakie są upodobania i przyzwyczajenia ryb. Myślę żebyś próbę zanęt zrobiła jednego dnia. 
 A najlepiej wziąć kolegów,usiąść obok siebie i czekać na wyniki [2018-12-29 23:25]

ryukon1975

Matematykę, zegarek i testy zostaw na boku. Jeśli chcesz sprawdzić skuteczność nowej przynęty musisz zwyczajnie na nią łowić. Żeby to zrobić trzeba przygotować przynętę z danym aromatem w odpowiedniej ilości. Tak by podnęcić nią wstępnie przez 2-3 dni a później przynajmniej kilka razy połowić. Żeby to miało sens musisz eybrać łowisko, w nim gatunek na który się ukierujesz i dobrze jak te ryby tam będą. Zapach też należy wybrać oczywiście pod ten gatunek. Żeby naprawdę sprawdzić skuteczność zapachu to trochę tej przynęty trzeba mieć na te kilka dni nęcenia i łowienia. Nie zapomnij też by łowić w okresie kiedy dany gatunek w miarę dobrze żeruje. Jeśli będziesz chciał zlowić miętusa w lipcu to raczej kiepsko pójdzie. [2018-12-30 05:56]

hakon

zrób 3 ciasta i idź nad wodę [2018-12-30 18:26]