Zaloguj się do konta

Test egzaminu na kartę wędkarską

utworzono: 2012/06/20 15:37

Prosiłbym na odpowiedzenie na pytania:
1. Najwyższą władzą w Związku jest:a. Prezesb. Zarządc. Walne ZebraniePan z szkolnego kółka mówił że Walne Zebranie.
2. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz który ukończył:a. 14 latb. 16 latc. 18 lat
I tu mógłbym się kłócić bo: można łowić gdy ma się czternaście lat z tym, że nie można łowić w nocy do 16 roku życia. Czyli które zakreślamy?
3. Podczas połowu metodą spinningową wolno używać:a. tylko przynęt sztucznych żywego rodzajub. tylko żywej przynętyc. tylko blaszki obrotoweI tu znów mógłbym się kłócić o słowo tylko bo: można łowić i na żywą rybę i na przynęty sztuczne "różnego rodzaju". Więc co miałbym zakreślić. [2012-06-20 15:37]

JOPEK1971

1. Najwyższą władzą w Związku jest:a. Prezesb. Zarządc. Walne ZebraniePan z szkolnego kółka mówił że Walne Zebranie.
2. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz który ukończył:a. 14 latb. 16 latc. 18 lat
I tu mógłbym się kłócić bo: można łowić gdy ma się czternaście lat z tym, że nie można łowić w nocy do 16 roku życia. Czyli które zakreślamy?
3. Podczas połowu metodą spinningową wolno używać:a. tylko przynęt sztucznych żywego rodzajub. tylko żywej przynętyc. tylko blaszki obrotoweI tu znów mógłbym się kłócić o słowo tylko bo: można łowić i na żywą rybę i na przynęty sztuczne "różnego rodzaju". Więc co miałbym zakreślić.

1. A.
  2. Dla mnie od 10 lat. 
  3. Tylko przynęt sztucznych(pierwszy raz słyszę o przynętach sztucznych "żywego rodzaju" ;-)
[2012-06-20 15:52]

ayem

Kto w PZW jest najważniejszy to mnie akurat nie interesuje bo to do łowienia jest mi nie potrzebne co do wędkowania to prawo te nabywa osoba która ukończyła 14 lat . no a na spinning łowimy sztucznymi przynętami.
[2012-06-20 15:53]

Roxola

1 odp.
§ 17 1. Najwyższą władzą Związku jest Krajowy Zjazd Delegatów. 2. W okresie między zjazdami, władzą Związku jest Zarząd Główny. 3. Organem kontroli wewnętrznej Związku jest Główna Komisja Rewizyjna. 4. Organem orzekającym w sprawach przewinień członków jest Główny Sąd KoleŜeński.
2 odpPrawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.
3 odpw metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki; 
Spinningować nie możesz na żywą rybę ! [2012-06-20 15:54]

JOPEK1971

Kto w PZW jest najważniejszy to mnie akurat nie interesuje bo to do łowienia jest mi nie potrzebne co do wędkowania to prawo te nabywa osoba która ukończyła 14 lat . no a na spinning łowimy sztucznymi przynętami.

Mnie też to nie interesuje kto najważniejszy jest w związku.Wczoraj łowili chłopaki 10-13lat na jedną wędkę wspólnie,i miło było popatrzec jak próbują coś złowic.Smieszne to by było jak by strażnicy zaatakowali tych dzieciaków za przewinienia RAPR.;-)))

[2012-06-20 16:32]

Roxola

A mnie interesuje, to kto sprawuje najwyższą władzę w Związku i podobne sprawy, ponieważ kiedy nie jestem zadowolona z jakiejś decyzji, to wiem do kogo kierować pretensje.
Radku piszesz o bardzo młodych ludziach wędkujących bez opieki osoby dorosłej, widok rzeczywiście musiał być fajny, weź jednak pod uwagę to, że te dzieci mogły stwarzać równieżdla siebie zagrożenie. Kogo później byś winił ? Rodziców prawda, że pozwolili... ale rodzice również mogli nie wiedzieć.Jeżeli ta wędkująca młodzież bałaby się kontroli, to nie poszłaby sama nad wodę.O rybach niewymiarowych nie wspomnę, bo to mały pikuś do innych zagrożeń. [2012-06-20 16:44]

3. Podczas połowu metodą spinningową wolno używać:a. tylko przynęt sztucznych żywego rodzajub. tylko żywej przynętyc. tylko blaszki obrotoweI tu znów mógłbym się kłócić o słowo tylko bo: można łowić i na żywą rybę i na przynęty sztuczne "różnego rodzaju". Więc co miałbym zakreślić.

1. A.
  2. Dla mnie od 10 lat. 
  3. Tylko przynęt sztucznych(pierwszy raz słyszę o przynętach sztucznych "żywego rodzaju" ;-)

Sorry, miało być różnego rodzaju ;P [2012-06-20 16:52]

ayem

Oczywiście masz rację tyle , że o czym możemy sobie pokrzyczeć , już na tym forum widać ile rzeczy wielu wędkarzy boli jeżeli chodzi o działalność PZW. I my wędkarze nie mamy żadnej siły przebicia jedyne co możemy to donieść na sąsiada , ze łowi bez zezwolenia. I proszę nie pisać o tym , że trzeba się wziąć i wspólnie po przez petycje zająć się jakimś problemem bo wiemy , że to wszystko to fikcja . Z resztą co to ma za znaczenie kto jest ważny w zarządzie skoro nawet wody z roku na rok przechodzą w inne ręce i nie wiadomo już kiedy i komu płacić za daną wodę bo woda już do PZW nie należy. No ale nie wychodźmy poza temat.
[2012-06-20 16:56]

Czyli 1- c, 2 - a, 3 -aO łowieniu na żywca na spinning (i nawet trolling) czytałem w jednej książce, poza tym złowiłem tak szczupaka (25cm - wrócił do wody), ale jeżeli nie można to trudno nie będę tak więcej razy robił - można jeszcze łowić na żywca z gruntu i na spławik.  [2012-06-20 16:57]

halwwa2804

1-b
2-a
3-c
odnosnie drugiego to wwez przeczytaj jeszcze az a nie polemizujesz,pzdr
[2012-06-20 16:59]

adler

Mnie też to nie interesuje kto najważniejszy jest w związku.Wczoraj łowili chłopaki 10-13lat na jedną wędkę wspólnie,i miło było popatrzec jak próbują coś złowic. Smieszne to by było jak by strażnicy zaatakowali tych dzieciaków za przewinienia RAPR.;-)))

Nie jest to takie wesołe . Jest to przewinienie i kropka . Wtedy są konsekwencje np. :
w  skierowane są pisma do rodziców nieletnich sprawców popełniających wykroczenia,
lub wniosek w sprawie nieletniego -  do Sądu Wydział Rodzinny i Nieletnich,

Wszystko w zależności od przewinienia . Takie sprawy i sytuacje się zdarzają nader często . 

PSR - okręg opolski wyniki maj 2012

[2012-06-20 17:00]

ayem

1-b
2-a
3-c
odnosnie drugiego to wwez przeczytaj jeszcze az a nie polemizujesz,pzdr

3-c ???
[2012-06-20 17:02]

halwwa2804

przynety sztuczne zywego rodzaju,haha podchwytliwe pytanie:)

[2012-06-20 17:03]

halwwa2804

ayem na logike,tylko przynet sztucznych zywego rodzaju,wyobrazasz sobie kopyto zywego rodzaju,zywa przynata czyli b tez odpada wiez zostaje c
[2012-06-20 17:05]

ayem

kolega się poprawił , chodziło o "różnego rodzaju"
[2012-06-20 17:06]

halwwa2804

no to sprawa jasna,taki maly blad a tak wiele znaczy,pozdrawiam i łamcie;)
[2012-06-20 17:10]

ayem

Poza tym odpowiedź , że można używać TYLKO blaszki obrotowej jest błędna . Miała by sens bez słowa TYLKO .
[2012-06-20 17:11]

kolega się poprawił , chodziło o "różnego rodzaju"

No właśnie :P [2012-06-20 17:46]

Czyli tylko przynęt sztucznych różnego rodzaju? [2012-06-20 17:47]

JOPEK1971

Mnie też to nie interesuje kto najważniejszy jest w związku.Wczoraj łowili chłopaki 10-13lat na jedną wędkę wspólnie,i miło było popatrzec jak próbują coś złowic. Smieszne to by było jak by strażnicy zaatakowali tych dzieciaków za przewinienia RAPR.;-)))

Nie jest to takie wesołe . Jest to przewinienie i kropka . Wtedy są konsekwencje np. :
w  skierowane są pisma do rodziców nieletnich sprawców popełniających wykroczenia,
lub wniosek w sprawie nieletniego -  do Sądu Wydział Rodzinny i Nieletnich,

Wszystko w zależności od przewinienia . Takie sprawy i sytuacje się zdarzają nader często . 

PSR - okręg opolski wyniki maj 2012

Twoim zdaniem jest to mądra ustawa?"sraczkę"robic w "papiery" komuś kto za dzieciaka biegał z wędką po brzegu za uklejką,płotką,i okonkiem?

[2012-06-20 18:04]

JKarp

Twoim zdaniem jest to mądra ustawa?"sraczkę"robic w "papiery" komuś kto za dzieciaka biegał z wędką po brzegu za uklejką,płotką,i okonkiem?

CześćJest to dość kontrowersyjna sprawa. Niby nic złego taki dzieciak nie robi ( lepiej niech siedzi z wędką i łowi płotki niż inne rzeczy ma robić ) ale... jak odpuścisz i tylko pouczysz to zachodzi podejrzenie, że utwierdzi się w przeświadczeniu, że wszystko jest ok. i tak można. Na dokładkę jeden z drugim może po czymś takim zostać negatywnym przywódcą grupy: chodź na ryby bo i tak nikt nic ci nie zrobi. Wtedy może naprawdę być problem bo skoro Franka nikt jakoś nie ukarał to dlaczego karać innych za to samo? I tak źle i tak niedobrze. A wakacje się zbliżają i pewnie znowu chłopaki ruszą na łowy. Z drugiej strony jak jakiś dzieciak coś Ci zniszczy to może nie od razy wyślesz go na szafot ale z jego rodzicami chciałbyś pogadać na temat zachowania latorośli;-)Już nie chcę nic pisać jak może być odebrana próba " rozmowy pouczającej " kilku panów z dzieciakiem ... bez obecności opiekuna lub rodzica.To jest naprawdę poważny i dość śliski temat te dzieciaki na rybach.JK [2012-06-20 18:30]

JOPEK1971

CześćJest to dość kontrowersyjna sprawa. Niby nic złego taki dzieciak nie robi ( lepiej niech siedzi z wędką i łowi płotki niż inne rzeczy ma robić ) ale... jak odpuścisz i tylko pouczysz to zachodzi podejrzenie, że utwierdzi się w przeświadczeniu, że wszystko jest ok. i tak można. Na dokładkę jeden z drugim może po czymś takim zostać negatywnym przywódcą grupy: chodź na ryby bo i tak nikt nic ci nie zrobi. Wtedy może naprawdę być problem bo skoro Franka nikt jakoś nie ukarał to dlaczego karać innych za to samo? I tak źle i tak niedobrze. A wakacje się zbliżają i pewnie znowu chłopaki ruszą na łowy. Z drugiej strony jak jakiś dzieciak coś Ci zniszczy to może nie od razy wyślesz go na szafot ale z jego rodzicami chciałbyś pogadać na temat zachowania latorośli;-)Już nie chcę nic pisać jak może być odebrana próba " rozmowy pouczającej " kilku panów z dzieciakiem ... bez obecności opiekuna lub rodzica.To jest naprawdę poważny i dość śliski temat te dzieciaki na rybach.JK

Witam.
Ja za dzieciaka miałem legitymacje wędkarską(nie było kart) bo mój ojciec był wędkarzem,i mi ją wyrobił.Śmigałem na ryby z chłopakami z dzielnicy nad gliniankę lub jeziora w pobliżu mego domu.Dwojga z nich nadal ze mną łowi,bo nad wodą łowili ludzie którzy,przekazali chocby jednemu z nas WĘDKARSTWO.Jeden oświecony zarazi innych.Czyli edukacja przez Nas... 

[2012-06-20 19:10]

JKarp

CześćMasz rację - edukacja i jeszcze raz edukacja. Wtedy młodzież będzie wiedziała nie tylko co to jest zanęta, haczyk, podbierak ale dowie się o czymś znacznie ważniejszym - mianowicie o etyce, honorze wędkarza. Górnolotnie to brzmi ale gdybyś widział minę dzieciaka jak rybę traktujesz z szacunkiem, jak ostrożnie odhaczasz itp Z resztą - pewnie wiesz :-)JK [2012-06-20 19:28]

JOPEK1971

A mnie interesuje, to kto sprawuje najwyższą władzę w Związku i podobne sprawy, ponieważ kiedy nie jestem zadowolona z jakiejś decyzji, to wiem do kogo kierować pretensje.
Radku piszesz o bardzo młodych ludziach wędkujących bez opieki osoby dorosłej, widok rzeczywiście musiał być fajny, weź jednak pod uwagę to, że te dzieci mogły stwarzać równieżdla siebie zagrożenie. Kogo później byś winił ? Rodziców prawda, że pozwolili... ale rodzice również mogli nie wiedzieć.Jeżeli ta wędkująca młodzież bałaby się kontroli, to nie poszłaby sama nad wodę.O rybach niewymiarowych nie wspomnę, bo to mały pikuś do innych zagrożeń.

Olu.Ja rozumiem że jesteś kobietą,i masz instynkt macierzyński.Facet jest jak kot,poznawac ma wszystko .dlatego za Piasta dzieciak od siódmego roku życia trafiał pod "skrzydło" taty.Pozdrawiam. 

[2012-06-20 19:31]

owczarki

CześćJest to dość kontrowersyjna sprawa. Niby nic złego taki dzieciak nie robi ( lepiej niech siedzi z wędką i łowi płotki niż inne rzeczy ma robić ) ale... jak odpuścisz i tylko pouczysz to zachodzi podejrzenie, że utwierdzi się w przeświadczeniu, że wszystko jest ok. i tak można. Na dokładkę jeden z drugim może po czymś takim zostać negatywnym przywódcą grupy: chodź na ryby bo i tak nikt nic ci nie zrobi. Wtedy może naprawdę być problem bo skoro Franka nikt jakoś nie ukarał to dlaczego karać innych za to samo? I tak źle i tak niedobrze. A wakacje się zbliżają i pewnie znowu chłopaki ruszą na łowy. Z drugiej strony jak jakiś dzieciak coś Ci zniszczy to może nie od razy wyślesz go na szafot ale z jego rodzicami chciałbyś pogadać na temat zachowania latorośli;-)Już nie chcę nic pisać jak może być odebrana próba " rozmowy pouczającej " kilku panów z dzieciakiem ... bez obecności opiekuna lub rodzica.To jest naprawdę poważny i dość śliski temat te dzieciaki na rybach.JK

Witam.
Ja za dzieciaka miałem legitymacje wędkarską(nie było kart) bo mój ojciec był wędkarzem,i mi ją wyrobił.Śmigałem na ryby z chłopakami z dzielnicy nad gliniankę lub jeziora w pobliżu mego domu.Dwojga z nich nadal ze mną łowi,bo nad wodą łowili ludzie którzy,przekazali chocby jednemu z nas WĘDKARSTWO.Jeden oświecony zarazi innych.Czyli edukacja przez Nas... 

wędkarstwo dla dzieciaków bez karty powinno być niekaralne bo gdzie mają one uczyć się i spędzać wolny czas ....to juz nie ich wina że sami próbują zrobic coś pożytecznego dla siebie z wolnym czasem.
JA OD DZIECIAKA MIAŁEM KARTĘ I DLAMNIE BYŁA TO GŁUPOTA BO ZAWSZE BYŁO POD GÓRKE JAK NIE BYŁO MNIE STAĆ NA WYJAZD NAD WODE A CO TU MÓWIĆ O OPŁATACH CZY JESZCZE OSOBIE DOROSŁEJ TOWARZYSZĄCEJ SKĄD DZIECIAKI MAJA WZIĄC NA TO KASE  nie każdy rodzic popiera zapału dzieciaka a wręcz przeciwnie jeszcze mu utrudnia jego realizacjach

[2012-06-28 21:02]