Zaloguj się do konta

Terenówka na ryby

utworzono: 2012/02/08 10:10
obcy91

 Wbrew temu że rav4 2drzwiowy jest ciut większy od samurai'a to uwierz 4drzwiowy to już kawałek autka.
[2012-02-12 19:43]

Romuald55

Wszędzie wjedzie. [2012-02-12 19:59]

obcy91

Niby tak ale to musiałbyś trafić na extra egzemplarz...po za tym OPEL. Wg. mnie kiepskie auta.
[2012-02-12 20:04]

adrionn911

OPEL. Wg. mnie kiepskie auta.



według mnie też. terenówka jak już wjedzie to musi i wyjechać :D

[2012-02-12 20:10]

kasalka

Wg mnie nie. Frontera ma tyle z Opla, że ho ho. Jak nie wiecie nie piszcie.
[2012-02-12 20:20]

Romuald55

A jeżdziliście Fronterą że twierdzicie że Opel kiepski? [2012-02-12 20:35]

adrionn911

Nie jeździłem, po prostu takie jest moje zdanie na temat tej marki na podstawie opinii użytkowników, i na podstawie doświadczeń moich znajomych którzy ciągle coś muszą wymieniać. Opla nigdy nie kupię. Każdy lubi co innego i każdy ma swoje zdanie na ten temat. Pozdrawiam [2012-02-12 21:04]

kasalka

Wiedz "adrionn911", że Frontera z Oplem ma wspólnego tylko kilka rzeczy. Niektóre silniki, znaczek "na masce"...
[2012-02-12 21:10]

adrionn911

wiem że to Isuzu w "oplowej" skórze. moje zdanie tyczy się ogólnie marki Opel.  [2012-02-12 21:19]

MASTINO

Frontera się znakomicie spisuje na terenach trudnych np. przy łowiskach. Jeden z moich strażników ma taką i radzi sobie doskonale i w błocie i na leśnej drodze i na piachu grzązkim. Dobre auto. [2012-02-12 21:25]

obcy91

Ja tak jak kolega... kwestia opinie ogółu.
sam jeżdżę niestety oplem i coraz to wydatki :/
Ciotka to samo.
Kiepska marka i tyle.

Frontera to frontera nie miałem do czynienia.
[2012-02-12 21:26]

macieklin

Jeśli Pan jeszcze nie kupił to z mojej strony mogę doradzić GR Y60, defendera albo merca g w460 to jeśli autko tylko do terenu. Jeśli ma byc duzo miejsca w srodku to oczywiscie dlugie wersje, jak stawiamy na nizsza mase a co za tym idzie lepsze wlasciwosci na miękkim to krotkie. Radze się nie sugerować wpisami co niektórych- zaden samochod wszedzie nie wjedzie. Z wad powyzszych to w patrolu przy rd28 glowica jest wybuchowa ale to przy konkretnej orce, defender jest z całej trojki najbardziej awaryjny, a g najdroższy. W g sa obydwie blokady mostow,a ogolnie auto jest potwornie wytrzymałe. Do tego dobre oponki MT, wyciagarka a przynajmniej tirforek w razie w i snorkelek. Mysle ze Niwa i Samurai na dłuższe wycieczki odpadają natomiast są bardzo lekkie. w podanym budżecie można kupic zdrowe autko i lekko doposażyc nie robiąc z niego pomnika [2012-05-24 13:24]

MateuszR86

Dużo pali taka Nivka?

http://www.autocentrum.pl/spalanie/lada/niva//

a kupić ją możesz już od 4 k zł i na takie auto się w przyszłym roku zasadzam najchętniej na równolatkę.



[2012-08-21 11:50]

pawelz

Jesli juz ktos chce kupic auto, warto poanalizowac:

http://www.autocentrum.pl/oceny/lada/niva/

To tylko opinie ale jesli np, jakis defekt jest opisywany przez wiele osob, o czyms to jednak swiadczy.
Ja np. kupowalem auto i w marce ktora mnie interesowala wiele osob pisalo o problemach ze wstecznym biegiem. I co ? ano i ja mam niewielkie klopoty.

PS. Jesli auto na ryby, to moze Forester ? Za te pieniadze mozna kupic auto w roczniku 2002-2003. W trasie idzie jak po szynach (kolega pisze o dluzszych wypadach) a w terenie tez niezle daje rade. Z terenowkami jest ten problem, ze albo bloto albo asfalt. Dla mnie osobiscie forester idealnie godzi te dwie sprzecznosci. No i nie jest wielka kobyla jak np dlugi Patrol co w terenie nie koniecznie jest zaleta (podobnie jak iw miescie).
[2012-08-21 12:27]

nottic

ja jezdze honda hrv mam ja od 2.5 roku i jeszcze nic przy niej nie robilem  [2013-02-09 16:21]

Frontera się znakomicie spisuje na terenach trudnych np. przy łowiskach. Jeden z moich strażników ma taką i radzi sobie doskonale i w błocie i na leśnej drodze i na piachu grzązkim. Dobre auto.


Zgadza się Frontera jest najlepszym produktem Opla i radzi sobie może nie w każdych warunkach,ale jest o.k. [2013-02-09 16:41]

marcino9

Dla mnie nie ma żadnej alernatywy. Tylko mój ukochany jeep grand cherokee z silnikiem 2,5 diesel. Wszędzie wjedzie i wszędzie wyjedzie a do tego jeszcze coś przewiezie czy też kogoś. Od razu jak ktoś ma jeepa to polecam serwis w Warszawie który się nazywa ganinex dzięki nim udało mi się postawić mojego ukochanego jeepa na nogi. Pracują tam sami fachowcy i pasjonaci. jak ktoś się zastanawia nad jeepem to nie ma co myśleć tylko przeglądać oferty! Polecam! [2013-02-20 03:03]

karolpolawiacz

a może amfibia ;d cenę trochę ponad 30 tys dużo miejsca no i wszędzie się dostanie http://otomoto.pl/volvo-inny-bv-202-volvo-amfibia-sniezny-C27045435.html
[2013-02-20 07:39]

MASTINO

Dla mnie nie ma żadnej alernatywy. Tylko mój ukochany jeep grand cherokee z silnikiem 2,5 diesel. Wszędzie wjedzie i wszędzie wyjedzie a do tego jeszcze coś przewiezie czy też kogoś. Od razu jak ktoś ma jeepa to polecam serwis w Warszawie który się nazywa ganinex dzięki nim udało mi się postawić mojego ukochanego jeepa na nogi. Pracują tam sami fachowcy i pasjonaci. jak ktoś się zastanawia nad jeepem to nie ma co myśleć tylko przeglądać oferty! Polecam!

Również polecam Grand Cherokee'go. Mam wprawdzie smoka wiecznie "nienapitego" (5.2 w benzynie) ale 220 kM pod maską pozwala na wyjazd z każdego błota i sprawną jazdę szosową. Także wyprawa na ryby przez trudny teren nie stanowi problemu. Dodatkowo go "podniosłem" więc to polepszyło jego walory terenowe. Auto silne niesamowicie (przyczepa 10 ton nie stanowi problemu), choć nie tak silne jak jak Nissan Patrol GR, którego też miałem przyjemność posiadać. Niestety u mnie nie ma takiego serwisu jak ten warszawski, więc mogę korzystać u siebie jedynie z wiedzy i umiejętności mechaników samochodowych od wszystkiego, bo wprawdzie jest autoryzowany serwis i salon firmowy Jeepa-Chryslera, ale tam się płaci kosmiczne kwoty za sam wjazd na warsztat, a o cenie ich części lepiej nie napiszę :) Na szczęście nie są to auta bardzo awaryjne, a komfort jazdy, osiągi i możliwości terenowe tych aut rekompensują mi ból częstych wizyt na stacjach benzynowych.

[2013-02-20 09:07]

marecki27-1979

A co myslicie o audi allroad a6 lub a4?
[2013-02-20 10:56]

PulpetXf

Tanie w eksploatacji ?
W tej materii zapomnij, nie ma auta terenowego które jest tanie w eksploatacji.
Wcześniej czy pózniej zaczyna się coś sypać, co czasami jest drooogie :-)
Opisze tobie swoje wędkarskie auto, specjalnie zakupione tylko i wyłącznie na wypady wędkarskie.
Jest to stare Pajero pierwszej generacji, z silnikiem 2,6 benz  z nazwy słowo benz można by wykreślić, bo już nawet nie ma zbiornika paliwa, jezdzi wyłacznie na gazie :-)
Lakier, hmmmm, no jest jakiś, i dzięki temu nie mam żadnych dylematów w trakcie przedzierania się przez zarośla i inne chaszcze, po prostu bardziej już się nie da go porysować :-)
Auto ma obecnie 25 lat tak tak, to już zabytek;-) ale w wyjazdach jeszcze nigdy nie zawiodło, jeden warunek, trzeba dbać o bieżące sprawy eksploatacyjne, ale to w każdym aucie.
Rozrząd na łańcuch, więc mam spokój, a na gazie odpala nawet w mrozy, warunkiem, dobry akumulator, i czasami parownik trzeba polać gorącą wodą, ale jak już odpali, to go nic nie zatrzyma.
Nie będę polemizował nad wyższością świąt bożego narodzenia, nad świętami wielkanocnymi, z innymi użytkownikami terenówek, bo ile aut, tyle opini, szkoda się kłócic.

Moje jest tylko i wyłącznie na ryby i do jazdy w zimię, więc w środku, oprócz typowego bałaganu znajdzie się kupe sprzętu wędkarskiego, puste butelki po piwie (oczywiście pije tylko na długich zasiadkach)
No nic, trochę się rozpisałem, a ty pewnie już masz coś 4x4 jeśli nie, to polecam Pajero :-)
 
[2013-02-20 11:50]

luki79

 Ja kupiłem 6lat temu isuzu troopera tylko na ryby, nie jest mi go szkoda jak haratam nim po gałęziach czy krzakach. Jeszcze mnie nie zawiódł wjechałem nim jak na razie wszędzie.
A że przebywam na rybach z żoną i dziećmi i jeździmy na nocki to i mają w nim sypialnie.

Isuzu trooper 2,6benzyna, rocznik88,pali ile mu wleje,jedynie co przy nim robię to wymieniam olej i klocki hamulcowe, a w tym roku trzeba mu jeszcze wycieraczki wymienić.
[2013-02-20 13:38]

luki79

[2013-02-20 13:38]

JWy

                                                    [2013-02-20 17:47]

JWy

POLECAM [2013-02-20 17:50]