Temat bardzo ważny-ZARYBIENIA

/ 13 odpowiedzi
JESTEM BARDZO CIEKAWY JAK WYGLĄDAJĄ SPRAWY ZARYBIEŃ W NASZYM POWIECIE OPOCZYŃSKIM.CO MNIE NURTUJE,MIANOWICIE -STATYSTYKI -TJ.NASZE KOŁO MIEJSKIE POWIĘKSZYŁO LICZBĘ CZLONKÓW W OSTATNICH 4 LATACH O PRAWIE 100%-zatem presja wędkarska także wzrosła.jestem bardzo ciekaw jak wyglądają sprawy zarybień porównując np.rok2005 do zarybień w roku 2008.uważam ,że jeżeli jest więcej członkówP.Z.W. TO JEST WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW ZE SKŁADEK ,A CO ZA TYM IDZIE POWINNY BYĆ WIĘKSZE ZARYBIENIA.CO O TYM SĄDZICIE???
rysiek38

powiem tak jak byly prezydent czyli za a nawet przeciw .mielismy staw sekcyjny-wiecej ludzi i co za tym idzie kasy wiec sru pol tony ryby ,,,efekt taki ze zrobili ze stawu zupe rybna i wiekszosc padla-trzeba wziasc pod uwage wielkosc lowiska tez (2009/02/12 11:31)

czarek 58

Champion a nie sądzisz że w mirę jedzenia apetyt rośnie i zamiast kierować społecznością 100 osobową kieruję 200 osobową to muszę mieć 2 razy tyle gotówki plus premie za ciężki trud to jest tylko przykład.Będą Ci oczy mydlić ale nie wierz nikomu.Tak powinno być ale nie jest i nie sądzę żeby to wszystko tak szybko się zmieniło.Ryb jest coraz mnie i to będzie się pogłebiało.U nas dzisiaj rano łepek chciał sprzedać 2 szczupaki na oko takie po kilu za 25 zł były to samice i co byś zrobił z nerwów to człowieka krew zalewa a kryzys się pogłębia i takie rzeczy będą codziennością. (2009/02/12 12:23)

użytkownik8030

Składki swoją drogą, zarządy swoją drogą, wzrost cen swoją drogą, zarząd główny swoją drogą itd, itp. Poza tym jakie jest rozumienie terminu "zarybianie"?
Moim zadaniem, podsumowując ubiegły rok, koła powinne wiedzieć, jaki jest rybostan w wodach podległych tym kołom. Co za tym idzie, jesli brakuje szczupłego, należy wodzie zadać trochę szczupłego, jeśli brakuje lina, to zadać lina. Analogicznie rzecz ma sie mieć do innych gatunków. Oczywiście trzeba znać tzw uwarynkowania fizyczne i biologiczne zbiornika, bo wpuszczanie np. płoci, wzdręgi, amura, do zbiornika pozbawionego roślinności nie ma sensu. AA jak sie robi? Akcja zarybianie - 1000-1500 kilo karpia i sru. Bez zastanowienia i bez logiki. Byle kilku kolesi z koła było zadowolonych. A stan ryby maja wszyscy w d. Ze więcej członków i więcej pieniędzy, to więcej zarybień? To by było zbyt piękne. (2009/02/12 14:19)

użytkownik7474

podzielam zdanie Ryśka na ten temat. nie ma co walić tony ryby do niewielkiego i zamkniętego zbiornika. Położył bym jednak nacisk na zarybianie rzek, tylko kto się za to weźmie? to nie takie proste zarybić rzekę bo ryba popłynie 300 kilometrów w górę albo w dół rzeki i ani śladu w miejscu zarybiania. Jaki pech inne koło będzie mieć profity a to my puściliśmy tą rybę. szkoda, że jest takie myślenie jeszcze gdzieniegdzie. (2009/02/12 16:19)

użytkownik7474

wędkarz na wędkarza patrzy z zazdrością koło na koło. Mało robimy razem uważam. A w kupie siła przeciez. Cieszmy się czyimiś sukcesami a i my będziemy mieć sukcesy. (2009/02/12 16:23)

rysiek38

aleto dziala tez w druga strone-inni zarybia a my mamy rybe wiec chyba wszystko gra-to tak jak ze skladka ,ja czasem polowie u ciebie a ty u mnie ale iestety narazie tak nie jest (2009/02/12 16:25)

użytkownik7474

dokładnie dlatego nie rozumiem skąd ta zazdrość . ludzie myślą tak, bym zarybił ale co jak każdy będzie miał korzyść a tylko ja się napracuję? tak nie powinno być (2009/02/12 16:48)

swiezy

.... do champion jeśli chodzi o zarybienia w naszym regionie to powiem ci ze możesz spać spokojnie . Do póki nasz kolega Józek jest w komisji zarybieniowej okręgu naszym wodą krzywda dziać się nie będzie ! Nie ulega wątpliwości że koła wędkarskie notują ostatnio przyrost członków ale skąd te dane o 100% przyroście ?? ... (2009/02/12 17:12)

champion

niczego nie sugeruję ale jestem ciekaw jak wygląda stan zarybien w naszych wodach,myslę ,że JÓZEK nam to przedstawi i będziemy mogli się tym pochwalić innym kolegom po kiju.JEŻELI chodzi o przyrost ilości członków można zobaczyć ilu było w 2005 ,a ilu będzie w 2009-ja przewiduję +,-,około700 członków na zamknięcie tego roku w naszym kole. (2009/02/12 18:35)

użytkownik8030

Nie wiem jak gdzie indziej, ale kol. KYLON sam sie chwalił, że dzięki jego zaangażowaniu ilość członków koła zwiekszyła sie o 100% (nie pamietam w jakim poście, ale tak stwierdził). Więc wierze ze w innych kołach mogło być podobnie. (2009/02/12 18:49)

KYLON

CHAMPION I ŚWIEŻY TO MOI KUMPLE Z KOŁA.HEJ (2009/02/12 18:53)

swiezy

...pozdrowienia dla KYLONA i chapiona myślę że aktywność na forum to nic zdrożnego a jeśli chodzi o zarybienia to kolego Andrzeju wszystkie dane są w kole i przedstawiał ja prezes zarządu na posiedzeniu >: Odnośnie przyrostu członków jesteście , jesteśmy prężnie działającym kołem i wchłaniam innych z naszego rejonu nie powinno nikogo dziwić . Samo przejście koła ZPW już nas wzbogaca o super towarzyszy wspólnych wzmagań . Pozostaje życzyć wszystkim kołom wzrostu członków naszej organizacji i mądrze działającym zarządom które sami żeśmy wybrali . Z wędkarskim pozdrowieniem swiezy ... (2009/02/12 21:06)