Zaloguj się do konta

Teleskop na spinning

utworzono: 2012/04/08 09:26
krzykaczo4

Czy można łowić wędką teleskopową metodą spinningową czyli na woblery itp. Czy to zmienia jakość połowu ??? [2012-04-08 09:26]

kaban

To zależy od rodzaju samego kija-spinningi teleskopowe też są dostępne w sprzedaży (mi tego typu wędka wybitnie nie "leży") -a typową spławikówką jakoś tego nie widzę.
[2012-04-08 09:51]

89krzysztof

Teoretycznie możesz łowić nawet na kij bambusowy. Cofając się jakieś 30lat wstecz nie było takiego wyboru jak dziś (wiem jedynie z opowiadań), a ludzie już wtedy zaczynali zabawę ze spinningiem. I dawali radę. Fakt, efekty lepszą są kiedy ma się sprzęt do tego przeznaczony. Ale przysłowie mówi 'jak się nie ma co się lubi ... ':)  [2012-04-08 10:16]

nata

Łowić można na spining teleskopem tylko tyle że jest on mało poręczny, ciężki. Po całym dniu machania teleskopem to będziesz miał zakwasy. Dochodzi do tego czułość szczytówki która pozostawia wiele do życzenia więc jakieś finezyjne metody połowu możesz sobie odpuścić. Jeśli natomiast ustawisz się na szczupaka gdzie stosuje się większe i cięższe przynęty to teleskop da rade. Sam pamiętam jak kiedyś tak machałem teleskopem, ręce bolały ale wyniki były. [2012-04-08 10:20]

jaras67

Możesz próbować łowić wszystkimi wędziskami,ale jak raz weźmiesz do ręki prawdziwego spina to już innym kijem nie będziesz chciał spiningować. [2012-04-08 10:45]

ROMAN-PIOTR

witam ja posiadam jeszcze spin 3-czlonowy z bambusa oraz ruski pionier 1,to byly sprzety ale w latach 80,pozniej kupilem tel.polski silstar 2.1m i macham nim od czasu do czasu dzisiaj na okonie i tez biora.powodzenia bo nie kazdego stac na cudo. [2012-04-11 22:30]