Zaloguj się do konta

Teleskop do metody spławikowej, spinning z kołowro

utworzono: 2010/01/19 21:47
krzysiek1508

Jestem świeżo upieczonym wędkarzem,niedawno zdałem kartę wędkarską i jak się tylko ociepli planuje zacząć swoją przygodę z wędkarstwem..no ale powoli muszę z kompletować sobie zarówno spining z kołowrotkiem jak i pragnę kupić sobie jakiś teleskop do łowienia na spławik na wodzie stojącej. Pragnął bym wydać na każdy zestaw {wędka + kołowrotek}do 300zł. a wiem że jak wybiorę się do sklepu to prawdopodobnie sprzedawca da mi najdroższy a nie najlepszy sprzęt.Dajcie rade dobrzy koledzy. interesują mnie konkretne modele jak i wskazówki [2010-01-19 21:47]

Witaj.Zakup na Allegro Ci odradzę jeśli się dobrze nie znasz na sprzęcie.Lepszym rozwiązaniem będzie jak byś się wybrał do sklepu z kimś kto już wędkuje.Może ktoś z twojego koła albo z tego portalu mieszkający w twojej okolicy Ci pomoże i wybierze sie z Tobą do sklepu.Jesli na każdy zestaw masz do 300zł. to spokojnie coś wybierzesz co będzie długo służyć.W sklepie masz możliwość porównać kilka wędek i wybrać tą która Ci najlepiej odpowiada i dobrze leży w ręce.Jeśli mogę Ci doradzić to raczej nie kupuj wędki Jaxona,lepszy będzie wybór np.Konger lub Mikado.  [2010-01-20 07:38]

ryukon1975

Jeśli chodzi o spning polecam na początek uniwersalny np.Dragon Mystery Impulse Spinn 2,70m cw.5-25g.Na spławik wędka nasadowa nie teleskop 4,20m do30g.
[2010-01-20 15:25]

Witaj..
Nie słuchaj sugestii kolegów na temat Jaxona...
Każdy ma swój rozum i wybiera sprzęt taki jaki mu leży w dłoni.
Osobiście używam od 7 lat kijów Jaxona i jestem z nich zadowolony-.Mam feedera  Jaxona -3,6 o c.w. do 90 gr i spinning 3,7  do 30 gr.
Po prostu w sklepie porównaj różne kijki ,a potem możesz ten typ kupić na allegro dużo  taniej.Sam tak często postępuję- zawsze można zaoszczędzić kilka ładnych złotych.
Ale według mnie- tak jak kij ważny jest dobry kołowrotek- najlepiej poszukaj takiego z hamulcem  walki i z przynajmniej 2 zapasowymi szpulami.
Życzę spotkania i wyholowania taaakiej ryby i oczywiście po sesji fotograficznej wypuszczenia jej w dobrej kondycji do  wody
[2010-01-20 16:53]

Spin-men

Witam
Jeśli chodzi o spining Polecam Dragona Mystery 2.7 cieżar wyrzutu w zależności na jaka rybe sie ustawiasz (jeśli chcesz łowic każdą rybe na sam początek taka siła ci wystarczy cw.5-25g)
,kołowrotek to Polecam ci tak( do 100zł -Mistrall-Olympic), (do 150 Shimano Nexave)
Z teleskopu radził bym szukac w Kongerze (świetne mają)

Wruce do rozmowy kolegów ja także nie pochwalam Jaxona (on się sprawdza ale z wyższej pułki ),ogólnie jest słabą jakościowo firmą jak dla mnie.

Pozdrawiam
[2010-01-20 17:58]

krzysiek1508

panowie dziekuje za rady  obejrze sobie wszystko na spokojnie i cos wybiore [2010-01-20 18:10]

posiadam kij jaxona i jest super - nie moge nic  zlego na ten kijek powiedziec - dobrze sie spisuje
[2010-01-20 19:42]

krzysiek1508

wiesz matimo ten szprzet a wlasciwie kije to jakas lipa ja myslalem o czyms nie dla 16 latkow [2010-01-20 20:44]

Glapka

Z tego co zauważyłem jesteś członkiem koła w Warszawie, wiec mieszkasz w jednym z miast, gdzie istnieją prawdziwe salony wędkarskie. Sądzę że nie należy się obawiać o wciskanie sprzętu klientowi, który przedstawi swoje możliwości finansowe na wstępie. Po prostu musisz iść do takiego salonu i  po 15 minutowym ochłonięciu po zawrocie głowy spowodowanym ilością sprzętu, zaczniesz trzeźwo patrzeć na potrzeby i możliwości  finansowe jakie posiadasz. Uwierz mi że można na prawdę kupić fajny sprzęt za takie pieniądze. Np kołowrotki daiwy czy shimano do 100 zł  i mimo iż to nie jest sprzęt najwyższej półki  to sądzę że sprawi Ci wiele radości. Co do wędek przelicz sobie ilość firm produkujących typu, jaxon, konger, robinson, mikado, daiwa, shimano i kilkanaście innych przez kilkanaście modeli wędek jakie posiada ... wyjdzie tego bardzo dużo i mimo iż koledzy chętnie służą pomoca w doradzeniu, uwierz mi że najważniejsze jest to żeby kij leżał Ci dobrze w reku, a odbywa się to tak że jakiś podoba Ci się wizualni, bierzesz do ręki machniesz kilka razy, i często bywa tak że nie chcesz już innego brać do ręki bo to jest ten ktróry będzie ulubiony. Jaki z tego morał ... wydaj z tego 300 zł + 300 zł   kilka na bilet autobusowy, metro czy co tam innego i pojedź ... to da Ci najwięcej informacji. To co  jednak możesz się tutaj dowiedzieć to jakie firmy są polecane dla wędek, z jakiej należy szukać kołowrotka ... i to będzą najbardziej wartościowe informację ... bo dokładny model ... wiesz, jedni lubią brunetki inni blondynki a jeszcze inni rude  :) Pozdrawiam
[2010-01-20 21:04]

el diablo

Witaj .  Tak sie zdarzyło że jesteśmy członkami tego samego koła . Jesli potrzebujesz pomocy i wsparcia w wyborze sprzętu to nie widze problemu aby poświęcić kilka chwil i pomóc Ci w  wyborze sprzętu . Jeśli jesteś zainteresowany daj znać . [2010-01-22 07:39]

Kol.bogdanbej na temat Jaxona wypowiedziałem sie pod kątem moich doświadczeń z wędziskami tej firmy.Kupiłem dwa kije i obydwa uległy uszkodzeniu przy zarzucaniu.Może trafiłem poprostu na felerne. Temat sprzetu Jaxona był poruszany na tym forum i nie były to opinie pochlebne. Rok temu kupiłem kołowrotek Jaxon Votus FRXL400 z wolnym biegiem i po sezonie mogę powiedzieć że napewno bym go nie używał do metody karpiowej jeśli bym był karpiarzem,używam go do żywcówki. Oczywiście każdy ma swój rozum i zrobi jak będzie chciał,nie musi przecierz brać pod uwagę tego co napisałem. [2010-01-22 08:02]

Witam.
Od lat używam też 2 kołowrotków Jaxona-Penax PLX 300.
Z obu jestem bardzo zadowolony.Jednego używam do feedera  a drugiego do spławika.
Do tej pory nie miałem z nimi najmniejszych problemów- oczywiście po każdym sezonie dbam o nie- mycie,konserwacja.
Zaczynam podejrzewać,że na tym  forum i w tym temacie wypowiadają się osoby (nikogo nie obrażając) nie mające do czynienia ze sprzętem  tej  firmy.
I aby nie było żadnych podejrzeń- nie jestem w żaden sposób zainteresowany promocją tej firmy i nie jestem z nią związany.Po prostu przypasował mi ten rodzaj sprzętu i dlatego go chwalę.
Oczywiście  nie jest moją intencją reklama  -dzielę się tylko moimi skromnymi doświadczeniami.
[2010-01-22 10:27]