Telefon do PSR

/ 22 odpowiedzi
Witam. Mam takie zapytanie. Bo zawsze jak widziałem jakieś łamanie regulaminu (u wędkarzy) to dzwoniłem na policje. Czy dzwoniąc do PSR muszę się przedstawić? Czy reagują na anonimowe zgłoszenie? Bo później jak będę wiedzieli że to ja dzwonie to albo mi łódkę potrzaskają albo mnie potrzaskają. Wiadomo jak jest w Polsce, jeden drugiemu może powiedzieć że to ja dzowniłem i będę miał przekichane.
u?ytkownik61658


możesz pozostać anonimowym zgłaszając (powiedz,że nie chcesz podać danych bo obawiasz się o swoje bezpieczeństwo) - a PSR ma obowiązek przyjąć zgłoszenie i przyjechać... (2012/01/03 22:07)

torb


Podobnie jak Policja i Straż Miejska (2012/01/03 22:51)

Adams92


możesz pozostać anonimowym zgłaszając (powiedz,że nie chcesz podać danych bo obawiasz się o swoje bezpieczeństwo) - a PSR ma obowiązek przyjąć zgłoszenie i przyjechać...


Obowiązek... Może na telefon przyjeżdżają...
Panowie jak u Was aktywnie działa PSR albo SSR to się cieszcie...

W 2011 roku ani razu nad wodą nie widziałem kontroli, a na rybach jestem naprawdę często. (2012/01/04 09:19)

jurek




Adams92
Obowiązek... Może na telefon przyjeżdżają...
Panowie jak u Was aktywnie działa PSR albo SSR to się cieszcie...

W 2011 roku ani razu nad wodą nie widziałem kontroli, a na rybach jestem naprawdę często.

To zgłoś to kolego w swym Kole ( teraz są Walne Zebrania Sprawozdawcze ) , więc zainteresuj ich tym problemem lub jeżeli zauważysz jakieś formy kłusownictwa , to dzwoń do PSR lub do Komendanta Wojewódzkiego PSR (2012/01/04 10:10)

u?ytkownik61658


możesz pozostać anonimowym zgłaszając (powiedz,że nie chcesz podać danych bo obawiasz się o swoje bezpieczeństwo) - a PSR ma obowiązek przyjąć zgłoszenie i przyjechać...


Obowiązek... Może na telefon przyjeżdżają...
Panowie jak u Was aktywnie działa PSR albo SSR to się cieszcie...

W 2011 roku ani razu nad wodą nie widziałem kontroli, a na rybach jestem naprawdę często.


wszystko zależy od organizacji poszczególnych służb i zaangażowania w społeczną pracę strażników SSR Jest mi przykro, ze nie ma u Ciebie kontroli to może świadczyć nie o nieudolności władz pzw tylko braku chęci ludzi do społecznej pracy (bo tak najłatwiej)-jeżeli chodzi o PSR to jest ich śladowa ilość -więc czego można się spodziewać? choć nawet odbierze PSR zgłoszenie to będą na miejscu np. u nas do naszego zbiornika mają 45 kilometrów (40 minut) to już będzie po wszystkim kłusole się ulotnią. Jeżeli chodzi o policję zależy jaki macie posterunek, na ile zmian pracuje i ile km. od akwenów wodnych.... (2012/01/04 12:32)

Adams92


Niestety przy moim kole nie działa SSR, 2 lata temu była chęć stworzenia SSR ale nic z tego nie wyszło :(

Prawdę mówiąc nie posiadamy nawet własnej wody, koło jest bardzo małe. (2012/01/04 18:38)

u?ytkownik99069


Niestety przy moim kole nie działa SSR, 2 lata temu była chęć stworzenia SSR ale nic z tego nie wyszło :(

Prawdę mówiąc nie posiadamy nawet własnej wody, koło jest bardzo małe. 
Nie każde koło ma swoją SSR. Przecież możesz należeć do każdej innej na swoim terenie. Doinformuj się w swoim Okręgu PZW.
(2012/01/04 18:47)

Diablo


Niestety przy moim kole nie działa SSR, 2 lata temu była chęć stworzenia SSR ale nic z tego nie wyszło :(

Prawdę mówiąc nie posiadamy nawet własnej wody, koło jest bardzo małe.

No jak nie posiadacie wody to dziwnym by było posiadać SSR.

W temacie: Jeśli nie podasz swoich danych Straż i policja mogą to uznać za głupi żart i nie przyjechać. (2012/01/04 19:26)

Adams92


Wszystko jest na dobrej drodze, być może niebawem pod opiekę trafi pewna woda, może i wtedy powstanie SSR i niektórym trochę się ukróci (kłusolom) (2012/01/04 20:44)

u?ytkownik61658


Niestety przy moim kole nie działa SSR, 2 lata temu była chęć stworzenia SSR ale nic z tego nie wyszło :(

Prawdę mówiąc nie posiadamy nawet własnej wody, koło jest bardzo małe.

No jak nie posiadacie wody to dziwnym by było posiadać SSR.

W temacie: Jeśli nie podasz swoich danych Straż i policja mogą to uznać za głupi żart i nie przyjechać.

 nie musi podawać swoich danych tłumacząc to tym,że obawia się o swoje bezpieczeństwo a służby do tego powołane muszą  interweniować (czas na dotarcie w mieście wynosi 5 minut, poza terenem miejskim 15 minut). (2012/01/04 20:48)

u?ytkownik99069


Wszystko jest na dobrej drodze, być może niebawem pod opiekę trafi pewna woda, może i wtedy powstanie SSR i niektórym trochę się ukróci (kłusolom)
Nie słuchaj bredni laików. Nie musi koło mieć "swojego" łowiska, aby założyć swoją grupę SSR podlegającą pod Komendanta powiatowego na przykład. 


(2012/01/04 20:54)

Diablo


Wszystko jest na dobrej drodze, być może niebawem pod opiekę trafi pewna woda, może i wtedy powstanie SSR i niektórym trochę się ukróci (kłusolom)
Nie słuchaj bredni laików. Nie musi koło mieć "swojego" łowiska, aby założyć swoją grupę SSR podlegającą pod Komendanta powiatowego na przykład. 





Oczywiście że nie musi.. nikt tak nie napisał (2012/01/04 20:56)

u?ytkownik99069


Niestety przy moim kole nie działa SSR, 2 lata temu była chęć stworzenia SSR ale nic z tego nie wyszło :(

Prawdę mówiąc nie posiadamy nawet własnej wody, koło jest bardzo małe.

No jak nie posiadacie wody to dziwnym by było posiadać SSR.

W temacie: Jeśli nie podasz swoich danych Straż i policja mogą to uznać za głupi żart i nie przyjechać.

 nie musi podawać swoich danych tłumacząc to tym,że obawia się o swoje bezpieczeństwo a służby do tego powołane muszą  interweniować (czas na dotarcie w mieście wynosi 5 minut, poza terenem miejskim 15 minut)..




Oczywiście, że tak. Jeśli ktoś dzwoni, to nagrywa się na twardy dysk rozmówcy w służbach, a maszynki sobie rejestrują i w miarę potrzeb mogą ustalić miejsce z jakiego dzwonił delikwent. Informatorów o podłożonych bombach, groźbach terrorystycznych etc, namierza się w ciągu kilkudziesięciu minut nawet z ostatniego zadupia i telefonu na kartę wyrzuconą potem do kibla na dworcu o 100 km dalej. Ktoś tu za dużo się bajkowych filmików naoglądał, a o rzeczywistości ni w ząb. (2012/01/04 21:00)

u?ytkownik99069


#391347wysłano: 2012/01/04 19:26

 
Diablo
Niestety przy moim kole nie działa SSR, 2 lata temu była chęć stworzenia SSR ale nic z tego nie wyszło :(

Prawdę mówiąc nie posiadamy nawet własnej wody, koło jest bardzo małe. 

No jak nie posiadacie wody to dziwnym by było posiadać SSR. 

W temacie: Jeśli nie podasz swoich danych Straż i policja mogą to uznać za głupi żart i nie przyjechać. 

Dla kogoś kto się na tym nie zna, to może i dziwne. Ale po co głośno o tym felerze się wypowiadać.
(2012/01/04 21:05)

Diablo


#391347wysłano: 2012/01/04 19:26

 
Diablo
Niestety przy moim kole nie działa SSR, 2 lata temu była chęć stworzenia SSR ale nic z tego nie wyszło :(

Prawdę mówiąc nie posiadamy nawet własnej wody, koło jest bardzo małe. 

No jak nie posiadacie wody to dziwnym by było posiadać SSR. 

W temacie: Jeśli nie podasz swoich danych Straż i policja mogą to uznać za głupi żart i nie przyjechać. 

Dla kogoś kto się na tym nie zna, to może i dziwne. Ale po co głośno o tym felerze się wypowiadać.

Myśl trochę.
SSR to twór mający na celu chronić  wody jesli nie ma wody nie ma czego chronić. I nikt grosza nie wyłoży żeby chronić coś czego nie ma. Proste. (2012/01/04 21:09)

u?ytkownik99069


Hehehehehehe...... Groch o ścianę i beton. Jak nie ma wody, to nie ma PZW, a jeżeli jest koło PZW, to i musi być raczej gdzieś woda, z rybami w dodatku. A jeżeli jest koło PZW, a ono nie chce, albo go nie stać na utrzymanie "swojego" łowiska, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mogło założyć swoją grupę terenową SSR patrolującą WSZYSTKIE łowiska w obrębie swojego powiatu! Dociera?! (2012/01/04 21:16)

gruby0113


Witaj Maćku ładne zdrobnienie Mastiffek (2012/01/04 21:28)

u?ytkownik99069


Witaj Maćku ładne zdrobnienie Mastiffek
Hej Grzesiu :) 
(2012/01/04 21:35)

u?ytkownik64718


Witam i pozdrawiam cię Macku po dłuższej nieobecności. (2012/01/04 21:45)

u?ytkownik99069


Witam i pozdrawiam cię Macku po dłuższej nieobecności.




No witam Grześ również i również serdecznie pozdrawiam :)) (2012/01/04 21:48)

Diablo


Hehehehehehe...... Groch o ścianę i beton. Jak nie ma wody, to nie ma PZW, a jeżeli jest koło PZW, to i musi być raczej gdzieś woda, z rybami w dodatku. A jeżeli jest koło PZW, a ono nie chce, albo go nie stać na utrzymanie "swojego" łowiska, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mogło założyć swoją grupę terenową SSR patrolującą WSZYSTKIE łowiska w obrębie swojego powiatu! Dociera?!




No tak... dokładnie grochem o ścianę...
Postaram się jeszcze raz powoli. Nigdzie nie napisałem że nie ma prawa lub nie moze tam powstać grupa SSR. Jest to jednak nielogiczne.

Każde Koło ma obowiązek dbać o ochronę podlegającej mu wody. To koło nie ma własnej wody więc o ochronę wód najblizszych martwić się nie musi bo należą do innego koła które te wody powinno chronić. (2012/01/04 22:01)

u?ytkownik99069


Każde Koło ma obowiązek dbać o ochronę podlegającej mu wody. To koło nie ma własnej wody więc o ochronę wód najblizszych martwić się nie musi bo należą do innego koła które te wody powinno chronić.




Nie wiem czy ty celowo jak zwykle udajesz, czy tak masz....Czyli twoim zdaniem większość wód jest pod jakimiś kołami PZW, tak? Np Odra, Wisła, Narew itp, potem jeziora po 50 i więcej hektarów, tak?  A jezeli nie są pod jakimś kołem PZW, to już pilnowane nie są, bo najbliższe koło PZW jest o 50 km od tego łowiska, dlatego to koło nie zakłada SSR, tak? A jesli jakieś koło ma swoje łowisko, to SSR tego koła ma obowiązek dbać o WSZYSTKIE łowiska, także należące do innych kół, a nie tylko o swoje. Reasumując, powoli, (bo pewnie znowu nie łapiesz) koło PZW, które nie ma swojego łowiska z jakiegoś tam powodu, a najbliższe JAKIEŚ TAM łowisko mają od siebie o np. 30 km, to nie znaczy, że w tym kole nie mogą założyć SWOJEJ SSR! Brak łowiska w danym kole nie jest przeszkodą ŻADNĄ, do założenia SSR, która będzie pilnować RÓWNIEŻ łowiska zaprzyjaźnionego koła, które tej SSR nie stworzyła w swoich szeregach! (2012/01/04 22:25)