Technika łowienia - rzeka, grunt, koszyczek

/ 7 odpowiedzi
Witam,

Pytanie do doświadczonych wędkarzy gdyż co osoba to inne teorie. Stawiam pierwsze kroki na Wiśle, grunt z koszyczkiem i moje pytanie odnosi się do momentu zamknięcia kabłąka w kołowrotku. Część osób czeka aż wybierze troche żyłki i dopiero zamyka, a część robi to w momencie zetknięcia się koszyczka z wodą po wyrzucie. Więc jak to jest? Pozdrawiam
ogtw


W każdej metodzie zamykam kabłąk, zanim przynęta opadnie na wodę. Moim zdaniem tak powinno się robić, żeby się nic nie splątało. (2018/06/21 09:13)

Jakub Woś


Witam,

Pytanie do doświadczonych wędkarzy gdyż co osoba to inne teorie. Stawiam pierwsze kroki na Wiśle, grunt z koszyczkiem i moje pytanie odnosi się do momentu zamknięcia kabłąka w kołowrotku. Część osób czeka aż wybierze troche żyłki i dopiero zamyka, a część robi to w momencie zetknięcia się koszyczka z wodą po wyrzucie. Więc jak to jest? Pozdrawiam

Jak zwykle tak i w tym przypadku "to wszystko zależy" Przykładowo stoisz na glówce za którą jest 8m dołek. Rzucisz koszyczkiem na odległość 24m od siebie. Zamkniesz kabłak w momencie zetknięcia koszyka z wodą. Po chwili masz zestaw w około 2/3 odległości a nie tam gdzie zarzucałeś. W takich sytuacjach mam otwarty kabłąk aż do momentu kiedy koszyk opadnie na dno. (2018/06/21 10:27)

hakon


kwestia czy chcesz żeby zestaw spadał na dno w miejscu w którym wpadł do wody czy łukiem wracał w Twoją strone (2018/06/21 10:45)

hakon


nie ma jak dodawanie polskich znakow (2018/06/21 10:54)

Kurak122


Dziękuję za podpowiedzi i wskazówki (2018/06/21 11:03)

u?ytkownik165777


Łowię na Odrze, kiedy zestaw osiągnie pożądaną odległość wyhamowuję go ręką dociskając żyłkę do blanku wędki - zestaw się prostuje i wpada do wody nie splątany, po zetknięciu z wodą zwalniam żyłkę i pozwalam opadać swobodnie na dno - na końcu zamykam kabłąk i reguluję napięcie szczytówki . Zbyt wczesne przyczymanie zestawu w nurcie powoduje jego dryfowanie w toni i w efekcie zestaw ustawia się w miejscu na skraju nurtu po drodze tracąc zanętę z podajnika. (2018/06/21 15:55)

hakon


Gerard piszesz z apki czy kompa?? (2018/06/21 19:55)