Technika łowienia na żywca-porady

/ 20 odpowiedzi / 3 zdjęć

Witam.

Ostatnio zainteresowałem sie metodą żywcową. Czytałem wiele forów internetowych i artykułów, jednak wiele żeczy nie rozumiem. 

Jaki sprzęt? tzn. wędka, spławik, żyłka,czy coś jeszcze?

Jak łowić (technika)

Dziękuję i pozdrawiam :D

Diablo


Do tego jeszcze przypon (wolfram, fluocarbon lub podobny) i kotwiczka. Ja daję też obciążenie w postaci śrucin ołowiu aby żywiec nie wypływał do powierzchni.

A technika jak to w wedkarstwie spławikowym. Ustawiasz grunt
(ja zawsze połowa głębokości łowiska) i plum do wody. (2011/07/02 20:07)

u?ytkownik37642


Sorki ale jak Cię interesuje wędkowanie metodą żywcową to proponuje portalową wyszukiwarkę,a jeżeli chcesz się napic żywca to go otwórz i pij,chętnie kilku portalowiczów się przyłączy...Jak coś nie znajdziesz to pisz.Pozdro. (2011/07/02 20:12)

Diablo


Sorki ale jak Cię interesuje wędkowanie metodą żywcową to proponuje portalową wyszukiwarkę,a jeżeli chcesz się napic żywca to go otwórz i pij,chętnie kilku portalowiczów się przyłączy...Jak coś nie znajdziesz to pisz.Pozdro.

Mario73 bez obrazy ale portalowa wyszukiwarka niestety nie działa. (2011/07/02 20:14)

u?ytkownik37642


Sorki ale jak Cię interesuje wędkowanie metodą żywcową to proponuje portalową wyszukiwarkę,a jeżeli chcesz się napic żywca to go otwórz i pij,chętnie kilku portalowiczów się przyłączy...Jak coś nie znajdziesz to pisz.Pozdro.

Na rzece proponuję "patera" na stawach gdzie jest dużo miejsca na "chodzonego". (2011/07/02 20:16)

u?ytkownik37642


Kol.Diablo-u mnie działa-(tylko trochę inaczej).Tzn. ma inny system wyszukiwania.P. (2011/07/02 20:20)

Diablo


Kol.Diablo-u mnie działa-(tylko trochę inaczej).Tzn. ma inny system wyszukiwania.P.

U mnie technicznie jest wszystko ok ale wyszukuje sobie to co ona chce a nie to czego chciałbym ja. (2011/07/02 20:28)

u?ytkownik37642


Na wąskiej rzece  jak tak łowię na "patera"-wtedy uciąg wody zatrzymuje ciężarek z trokiem, a żywiec w tym miejscu (w którym zamierzasz spotkac zębatego pompuje i czeka,zazwyczaj się doczekuje). (2011/07/02 20:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Algen


Czy mam zwidy czy dziwna żyłka jest na drugim brzegu ; ] WTF ?! (2011/07/02 23:16)

Kangur1979


Mario...,ale z tym pater nosterem zabiłeś mu chyba ćwieka... (2011/07/02 23:23)

u?ytkownik37642


Chyba przyjacielu masz zwidy bo 2 kije są rzucone z tego samego brzegu,tą żyłkę co widac z białym korem jakiś 1metr nad tym co leży drugi kij a to dlatego że musi stac wyżej i żyła musi iśc do kora żeby nie robiło niepotrzebnie zakola i nie wyrywało kora z żywcem z tamtego miejsca gdzie on stoi i ma go połknąc-a że prawie zawsze połyka no cóż.Wisłok i Jasiołka są wprost do tego stworzone.Pozdro. (2011/07/03 04:12)

u?ytkownik37642


Ten właśnie został wyjęty z tego miejsca na płotkę.Pojechał aż miło-sprzęt(bambus i daiwa).Jutro mam zawody spinningowe ale nie wiem(o kurde to już za2 godz. wyjazd) ale chyba odpuszcze bo Wisłoka mętna jak cholera. (2011/07/03 04:32)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Mikesz71


no spoko szczupaczek Mario hihiih jechał aż miło było patrzeć. kiedy mi taki pojedzie nie mogę się doczekać. (2011/07/15 18:07)

Lujski


ja na zywca łowie tak - kotwica z rybką - przypon fluorocarbon - jakies 30 cm - potem krętlik - przelotowy ciezarek (minimum 30graM, albo ciezarek na bezpiecznym klipsie (ale nie jako zestaw samozacinajacy, tylko przelotowo - to jak nie mam przelotowego ciezarka) i to wszystko... łowie z gruntu
najczesciej stosuje ciezarki 50 gram a to dlatego ze jak mialem lzejsze do 20 gram to nieraz szczupak z rybka i ciezarkiem "zawrocil" mi w trzcine i nawet brania nie widzialem, a szczupak juz dawno w trzcinie siedzial - jak wiekszy ciezarek to szczupak go ze soba nei zabiera, a ja widze branie - nawet jak plynie "do mnie" :P (2013/07/07 10:13)

mik1212


Jak Łowić. Zarzucasz żywca na spławiku. czekasz na branie. Jeśli spławik jest całkowicie zanurzony poczekaj okolo 30s i czekaj aż ryba zacznie płynąć do swojej "jamy". Wtedy dopiero zatnij (2013/07/07 11:02)

sutnevuj


Witam Kolegów.

W ubiegłą sobotę postanowiłem spróbować po raz pierwszy połapać na żywca. 6 godzin nad wodą i nie osiągnąłem niestety rzadnego rezultatu. Trudno tak czasem bywa, może ryby nie brały a może w tym stawie nie było szczupaka - to sprawa drugorzędna. Ale pytanie mam do was takie: ponieważ poczytałem trochę o pater nosterze i tak też przygotowałem zestaw to jakie mogłem popełnić błędy. Bo rzekomo technika jest to łowna. Zakładamy że stawik 1,5 metra. Więc poniżej bombki w połowie potrójny krętlik, do krętlika na dno przypon z żyłki z obciążeniem (oliwka 20g) i do boku wolfram 35 cm z kotwiczką, na kotwiczce karasek. Taki zestaw w skrócie. A w praktyce po zarzyceniu karaś pięknie chodzi, na bombce widać ruch, rybka żywotna, nawet minimalnie umie zatopić bombkę. Po upływie jakiegoś czasu wyjmuję a zestaw cały splątany. I tak za każdym razem.Co u licha?

(2013/07/08 13:56)

lukasz0145


Polecam http://rybybezkitu.pl/zbrojenie_zywca.html (2013/07/08 17:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

psiokmok


ja mam taki zestaw:wędka mistral tele carp 360 40-80kołowrotek jaxon top carp frxl 400plecionkę sufix advanced 0.18hak na węgorza z trzema zadziorami20g spławikciężarek przelotowy 16gfluocarbon na przypon.to jest zestaw na żywca 10-15cm głównie płotkiwytrzyma szczupaka do 7-8kg. (2013/07/09 12:18)