Zaloguj się do konta

Team Dragon Sensitive - 2,13m 3-14g

utworzono: 2015/11/22 19:06
Lin1992

Szukam jakiś opinii na temat tego sprzętu. Ma on zastąpić mojego wysłużonego Millenium X Fine którego delikatnie nadłamałem :).Będę łowić głównie a właściwie tylko okonie z łódki na jeziorze czasem (kilka razy w sezonie) z brzegu. A może poleciće coś innego podobnej jakości w cenie do 600zl. Pozdrawiam.  [2015-11-22 19:06]

ryukon1975

Wędziska serii Team Dragon nie bez powodu utrzymują się na rynku od roku 2004. W tym roku poddano je modernizacji;
- rezygnacja z grafitu space grade 80 mln PSI na rzecz wytrzymalszego 72 mln PSI
-zawartość żywic epoksydowych na poziomie Ceramic Graphite
-sposób ugięcia blanku z typowo szczytowego zmieniono na progresywny
-przelotki Fuji Alconite

Niedawno kupiłem wędzisko Team Dragon Long Range 2,75 m cw 10-28 g. Pomimo że został zakupiony z myślą o majowo/czerwcowych boleniach już zdążył "zobaczyć " wodę jestem z niego całkowicie zadowolony.
[2015-11-22 19:48]

Lin1992

Dziękuję za odpowiedź, w takim razie muszę się wybrać do wędkarskiego po nową zabawkę. [2015-11-23 18:26]

Przedstawiciel Dragon

Kolego Lin, ważnym jest sposób łowienia okoni. X-Fine to była wklejanka, a TD Sensitive nie jest wklejanką. owszem, szczytówka jest miększa i ułatwia czułe łowienie grubszych okoni, ale to nie jest stricte kij okoniowy, raczej pod klenie i mniejsze pstrągi. Pod okonie możesz wziąć Guide Select Tiny, Viper SL, Fishmaker II, Nano Lite Spinn 10 i Spinn 14, coś z krótkich Moderate. Przejrzyj naszą ofertę i z pewnością coś wybierzesz.

[2015-11-27 13:18]

czaro93

W sumie to co napiszę niewiele będzie różnić się od tego co napisał Przedstawiciel Dragon ale troszkę bardziej szczegółowo. Jeśli Twoim zamiarem będą okonie łowione na micro przynęty typu paprochy, jaskółki i małe ripperki to zdecydowanie bierz coś delikatniejszego np. max do 10 g, i z tego co pamiętam to Dragon ma zarówno wklejki jak i tradycyjny spinning UL i to jest bodajże ww Nano Lite Spinn 10. Jeśli wolisz łowić okonie nieco grubiej np. typu gumy 5-6 cm to tu odpowiednia będzie wklejka coś w granicach 15-18 gram, bądź klasyczny spinning i tu należy użyć nieco delikatniejszego kija niż wklejka i z mojego doświadczenia nie ma co przekraczać umownej granicy 14 gram, bo powyżej duża część spinningów zdecydowanie zyskuje na sztywności co utrudnia czucie gum na lżejszych główkach. Klasyczny spinning daje moim zdaniem trochę więcej elastyczności, bo nie straszne mu będą obrotówki jak i woblery, i tu wspomniany TD Sensitive moim zdaniem jest na prawdę solidną propozycją. Musisz sobie odpowiedzieć po pierwsze, jakich przynęt będziesz używać i na jakim łowisku i wtedy dobrać kijek. 


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru. [2015-11-27 14:01]

Sith

@Czaro93 ma rację.
Do "paproszenia" w wodach stojących używam "wklejanki" 1-10g, to z naddatkiem wystarcza do wyholowania przyzwoitego okonia i wzdręgi.
Do wędkowania w rzece podnoszę nieco granicę i używam wędziska 3-15g, bo można trafić na klenia, a to silna, waleczna ryba. Dobre wędzisko z tego przedziału pozwoli wyholować niemal każdą rybę jaka pływa w naszych wodach "odrybionych" sieciami PZW.
Najrzadziej używam wędziska 10-40g, bo tylko z nastawieniem na większe szczupaki (jeszcze nie miałem szczęścia złowić większego niż 70cm), a właściwie przeznaczam je na trocie i belony (spinning z brzegu morza i w kanałach portowych).
[2015-11-28 06:35]