Zaloguj się do konta

Team Dragon FD iX czy Spro Passion ?

utworzono: 2014/02/20 22:42
Zieloczek100

Witam. W zeszłym sezonie zakupiłem kołowrotek Spro Passion FD730. Jestem ogólnie zadowolony, nie podoba mi się jedynie jego dość głośna praca na sucho jak i praca z większym oporem niż np Catana którą kręciłem w sklepie. Chcę zakupić jakiś mniejszy kołowrotek, aby jak najbardziej odchudzić moją wędkę. Obecny Spro poszedłby do wędki spławikowej i na zmiane z wędką gruntową (najczęściej łowię właśnie na spławik, ze względu na to, że mam swój staw, ale w tym roku zamierzam wyrobić sobię kartę wędkarską i jeżdzić na pobliskie jeziora/stawy z wędką spinningową i do niej myślę kupić albo spro passiona FD710 lub 720 albo TEAM DRAGON FD 720iX albo Dragon Viper.
Pytanie, czy taki kołowrotek w małym rozmiarze wytrzyma ok 5-6 gramowe tzn. blachy i nieco cięższe woblerki?
Który kołowrotek jest lepszy TEAM DRAGON FD 720iX czy Spro Passion FD710/720? - chodzi rzecz jasna o wytrzymałość i jak plasuje się tutaj Dragon Viper?

Czy Spro FD730 wytrzyma okazjonalne wyjazdy z wędką gruntową ? (na grut łowię na prawdę sporadycznie, czasami jak nie chce mi się przyglądać w spławik zakładam po prostu koszyk).
Czy taki kołowrotek o małym rozmiarze wytrzyma 5-10g przynęty?
[2014-02-20 22:42]

Zieloczek100

? [2014-02-21 17:28]

Granademis

Mam oba wyżej wymienione młynki, team dragon do szczupakówki( wahadła wobki, gumy) w rozmiarze 35, natomiast spro passion w rozmiarze 20 do bocznego troka, W moim odczuciu nie są bez wad, natomiast wydaje mi się że team dragon bedzie leszy, strasznie mnie denerwuje w nim beznadziejny wykończenie, uchwyt z ostrymi krawędziamui jak  wkreciole za 2 dychy z rynku.
[2014-02-21 20:08]

kacpernow02

Ja polecam Ci gorąco Spro, kolega jest w posiadaniu tego kołowrotka i bardzo sobie chwali.
[2014-02-22 11:27]

Zieloczek100

Ja też mam spro, ale czytałem, że ten Team Dragon jest bardzo ciekawą opcją, ciekawą alternatywą dla REDa a cena 100zł niższa a nigdzie nie widziałem porównania passiona do tego dragona i właśnie jestem ciekawy który jest lepszy/wytrzymalszy bo zamierzam kupić drugi kołowrotek w tym roku.
[2014-02-22 17:35]

Mam pasiona a mój kolega ma tego dragona i muszę ci powiedzieć że sprawują się tak samo, mam wrażenie nawet że są zbudowane z podobnych części. Co do tego dragona to wydaje mi się że ma on troche lżejszą prace od pasiona a  pyzatym oprócz wyglądu i marki innych rużnic nie zauważyłem


Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-03-07 23:12]