Team Dragon FD930iZ przełożenie

/ 8 odpowiedzi
Witam Wszystkich!

Mam takie pytanie może już ktoś się z tym spotkał, otóż kupiłem Team Dragona FD930iZ z przełożeniem 4,9:1, a w większości na alledrogo te same kołowrotki mają przełożenie 5,0:1 i o co tu chodzi? Znalazłem jeszcze kilka w sklepach internetowych z przełożeniem takim jak jest u mnie czyli 4,9:1... Byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł wypowiedzieć się na ten temat. Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich kolegów po kiju!
barrakuda81


Moze tak zaokrąglają?Nie wierze zeby dragon wypuscił dwie serie tego samego modelu rozniące sie takim duperelem nic nie znaczacym.Mam dokladnie ten sam model od 5 lat.Jest orany na Wisle przy spinningu srednio 4,5 razy w tygodniu i smiga jak nowy.Swietna maszynka.Tez mam tam napisane że przelożenie jest 4,9 : 1. (2013/09/19 21:59)

kosa990


Dzięki za pomoc, taki szczegol ale myslałem ze cos jest nie tak... A tak poza tym kołowrotek miód wziąłem go bo mam zaubera tylko że 2000 troszke za malutki do łowienia z opadu i korbka która jest w zauberze składana na przycisk dostała troche luzu teraz bede musiał z tym coś pokombinować...  ale juz nie bedzie katowany idzie do lekkiego spinningu i troka. Na to co czasem przeszedł to i tak jest bardzo mocny kołowrotek. Mam nadzieje ze ten się spisze jeszcze lepiej :) Problem rozwiązany dzieki jeszcze raz. Pozdrawiam (2013/09/19 22:14)

u?ytkownik32263


Może też być inna przyczyna. Możliwe jest na przykład zastosowanie innego hamulca, np. o większej mocy, łożysk lub innych komponentów. Taki delikatny tunning. W innych firmach jest właśnie tak robione. Tylko że dodaje się oznaczenia, np. Daiwa Caldia 2508 i 2508R-SH, Twin Power SW XG i Twin Power SW PG. Niby to samo a całkowicie inne młynki.

Natomiast jeśli jest to tylko zaokrąglanie to jest to niepoważne ze strony firmy bo dane techniczne nie mogą być "płynne". To są konkretne liczby, rozwiązania techniczne na które są przydzielane prawem chronione patenty, o ile Dragon w ogóle takowe posiada. Jednak nie może być dowolności gdyż takie zachowanie to wprowadzanie klientów w błąd. (2013/09/19 22:40)

kosa990


Młynki są takie same niema żadnej wzmianki w nazwie modelu, dlatego mnie to zainteresowało, a jeszcze taka ciekawostka Team Dragon jest odpowiednikiem Ryobi Zaubera, który właśnie ma przełożenie 5,0:1.  W takim razie wychodzi na to, że w błąd wprowadza klientów, większość sprzedawców na allegro... (2013/09/19 23:05)

barrakuda81


Team Dragon z serii iz to niemal identyczny klon Ryobi a konkretnie modelu excia.Zerknij na allegro i sam porownaj,nawet cena podobna.Rozni sie tylko korbka.Ryobi produkuje kolowrotki dla wielu firm min.dla dragona ,spro,trabucco i innych.Wydaje mi sie ze mlynki mikado z serii nano crystal tez z tej fabryki wyjechaly.Jedyne co moze wkurzac w TD to szumiaca rolka kablaka ale u mnie wymieniono w serwisie lozysko na chba lepsze bo teraz nie szumi juz ze 3 lata.Oczywiscie co jakis czas rozbieram rolke ,czyszcze i smaruje.Korpus jest zabezpieczony jakims silikonem(przynajmniej u mnie) wiec tam zaden syf nie wpadnie a jak zamoczysz w wodzie to tez nic sie nie stanie.Nie wiem czy na rynku jest cos co oferuje rownie dobry stosunek jakosc cena a wg mnie ten sprzet jest lepszy niz niektore shimaniaki i to wcale nie te najtansze a juz napewno jest cholernie twardy.Najlepsza propozycja dla wedkarzy ktorzy chca miec porzadny mlynek a nie stac ich na shimano czy daiwe za tysiaka (swoja droga to juz rozum stracili z cenami tych kolowrotkow - zeby to jeszcze jakis szał byl). (2013/09/20 08:32)

u?ytkownik20737


Również posiadam model TD FD935iZ i zdarzyło mi się już raz zamoczyć go w wodzie i działa identycznie jak przed. Młynek godny polecenia za dobrą cenę. (2013/09/20 14:21)

marecki27-1979


Witam Wszystkich!

Mam takie pytanie może już ktoś się z tym spotkał, otóż kupiłem Team Dragona FD930iZ z przełożeniem 4,9:1, a w większości na alledrogo te same kołowrotki mają przełożenie 5,0:1 i o co tu chodzi? Znalazłem jeszcze kilka w sklepach internetowych z przełożeniem takim jak jest u mnie czyli 4,9:1... Byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł wypowiedzieć się na ten temat. Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich kolegów po kiju!


Też mam ten kołowrotek,ja bym napisał do dragona z pewnością ci odpowiedzą.
Pozdrawiam (2013/09/20 19:47)

olivia85


Witam Wszystkich.

Przełożenie kołowrotków z serii TD 900 iZ to 4,9:1.

Pozdrawiam, Oliwia. (2013/09/24 11:58)