Team Dragon 2,70 m., c.w 7-28

/ 15 odpowiedzi
Witam,
Poszukuje szczegółowej opinii na temat tego kija. Czy używając tego wędziska do metody opadu, stosując przynęty 8-12 cm na główkach od 5-25 g. jego wędziska będzie ładnie wskazywała położenie przynęty (dno/opad). Co sądzicie o jego akcji XF i czy rezonans nie jest przereklamowany. Prosze o opinie użytkowników tej serii.
Dzięki i pozdrawiam. 
Farel

"...jego wędziska będzie ładnie wskazywała..."

Sory za błąd chodzi mi oczywiście o szczytówke.
(2011/12/24 22:06)

irex

A ten kij ma na pewno tubę rezonansową???? (2011/12/24 22:21)

irex

Czy to jest egzekutor? (2011/12/24 22:26)

irex

A ten kij ma na pewno tubę rezonansową????

Sorki rozmawiąłem właśnie z kolegą o dragonie Milenium i się zapędziłem myśląc o nim stąd  to pytanie (2011/12/24 22:30)

Farel

Nie chodzi mi o serie Guide Select (z której jest Executor) tylko o serie Team Dragon - one też są wyposażone w tube rezonansową... (2011/12/24 22:33)

irex

osobiście tego kija nie używałem ale jak czegoś nie zdążyli popsuć to rezonans naprawdę wzmacnia odczucia brań.Ja łowię na gnoma 2.6m o CW7-28 i uważam że do lżejszej główki jak 25+guma się nie nadaje.Jest zbyt sztywny.Podejrzewam ,że w Twoim kiju może być podobnie (2011/12/24 22:43)

Farel

No własnie dlatego opisałem dokładną sytuacje, bo wiem, że Guide Select'y mogą znieść duży większe c.w. niż jest na nich napisane, no i są podobno bardzo bradzo sztywne. Ale jak to jest z TD? (2011/12/24 22:49)

toten

W tym kiju nie ma tuby rezonansowej.

Są tak zwane pierścienie rezonansowe.Czy to coś daje?

Raczej nie.

(2011/12/25 00:09)

Farel

Dzięki temu, że na blanku są pierścienie rezonansowe to w rękojeści mamy tube rezonansową (pierścienie + pusty w środku blank). Toten używałeś tego kija? Czy RACZEJ nie? (2011/12/25 10:59)

toten

Kija o tym CW akurat nie.Ale mam TD z "rezonansem" 3-14g.

I RACZEJ wiem na czym polega rezonans a RACZEJ nie wszyscy wiedzą na czym polega marketing!

(2011/12/25 11:20)

Farel

Ci co nie wiedzą na czym polega marketing podniecają sie broszurką i idą do sklepu kupić, żeby później sie chwalić, a Ci co wiedzą o chwytach reklamowych pytają o nie, żeby sie przekonać jak jest naprawde. Ciągle nie rozumiem czemu model przeze mnie opisywany nie ma rezonansu, a Twój ma... Oświeć prosze... (2011/12/25 11:24)

Farel

Aha... odsyłam do producenta http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/wdziska/wdziska-dragon/team-dragon

I prosze jednak o opinie na moje pierwsze pytanie. Dzięki. (2011/12/25 11:27)

niko

ja mam Team Dragon 10-25 i nie narzekam dobry kijek....a czy mocniej czuć to ciężko stwierdzić bo by trzeba było przetestować nad wodą z innym kijem, jest jeden sposób aby sprawdzić czy na sucho lepiej gra.... potrzeba dwóch ludzi jeden wedke trzyma drugi ma przyłożoną szczytówkę do strun głosowych lub powyżej jabłka Adama z tym że kij musi być lekko wygięty i normalnie rozmawia.... sprawdzałem to z innym kijem i faktycznie lepiej czuć na team dragon...:) jak masz jakieś pytania to wal śmiało :) (2011/12/25 12:11)

toten

Żle mnie zrozumiałes - mój też nie ma prawdziwego rezonansu.

Te pierścienie to taki pseudo rezonans.

Moim zdaniem to nie daje nic lub prawie nic.

zobacz tu http://forum.wedkuje.pl/post/czy-ktos-posiada-kij-guide-select-dragona/364975/0

Co do spinningów TD są to konstrukcje przeważnie całkiem udane na niezłych komponętach ale w dość wysokiej cenie.

(2011/12/25 12:18)

Farel

Dobrze, bo troche drążymy ten rezonans, a mi nie o to chodzi... Rezonans, rezonansem, ale ja trzymałem ten kijek w sklepie i dobrze leży mi w dłoni, wyginając go o sufit spodobała mi sie jego akcja - dlatego chciałbym go kupić... ale... zastanawiam sie czy gramatura 7-28 bedzie odpowiednia do opadu na gumach 8-12 cm z główką 5-25 g. Chodzi mi oczywiście o wskazywanie położenia przynęty przez szczytówke (opad/dno) - a to nie tak łatwo sprawdzić w sklepie (bez akwarium i robienia zamętu wokół siebie).
Zapytałem o opinie na temat tuby (pierścieni) rezonansowej dlatego, że wypada o to zapytać użytkowników tego sprzętu jeżeli nie miało się nigdy do czynienia z tego typu bajerami, natomiast nie jest to czynnik, który zdecyduje o moim wyborze. Dla mnie bardziej liczy sie pełna kontrola nad przynętą, która w moim odczuciu jest cechą decydującą w łowieniu na gumy...
Pozdrawiam! (2011/12/25 17:21)