Team Dragon Z -series Pro GUIDE X

/ 33 odpowiedzi / 3 zdjęć
Pocztą internetową otrzymałem kilka zapytań o różnice i ocenę wędzisk Team Dragon Z-series i ProGUIDE X. Otóż spinningi obu serii są inne, nieporównywalne, bardzo dobre w swojej konstrukcji i nie ma mowy o wystawieniu oceny w stylu „te lepsze, a tamte gorsze”. Nie ma innego sposobu zapoznania się z wędziskami jak obejrzenie i pomacanie obu tych konstrukcji. Jestem pewien, że wielu z Was będzie mieć nielichy dylemat: Które wybrać? I jeśli tylko fundusze w portfelu pozwolą, niejeden wędkarz zakupi oba spinningi.
Więcej niedługo w artykule na www.firmadragon.pl

Zapraszam do zapoznania się z naszym Katalogiem 2018.

Waldemar Ptak TEAM DRAGON
 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JKarp


Dzięki za rozwianie wątpliwości. Po tym wpisie już wiem jaka jest różnica ;-)
Ja to kupię nawet trzy ... 
Nachalna reklama nic poza tym.
JK (2018/01/20 14:58)

SlawekNikt


Masz Janusz rację. Nic konkretnego poza tym, że są. (2018/01/20 21:36)

u?ytkownik219214


Dzięki za rozwianie wątpliwości. Po tym wpisie już wiem jaka jest różnica ;-)
Ja to kupię nawet trzy ... 
Nachalna reklama nic poza tym.
JK
Kolega Janusz ma rację. Zresztą nie pierwszy artykół w tym stylu.
Poza tym w-ptak ma dwa konta, nnie wiem czy tak można.
Teraz pokornie oddaję się pod lincz zwolenników Dragona.

  (2018/01/20 21:50)

ryukon1975


Dobra i ciekawa kontnuacja klasycznej, znanej wielu wędkarzom serii. Widzę tam kandydata na bolenie i szczupaki 2018. :) (2018/01/21 11:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

MarcinM798


Dzisiaj kupiłem ProGuide X 3-18g i casting z tej seri do 65g wyrzutu, myślę że są to dobre wędki ale to dopiero czas pokaże, a jak widomo każdemu pasuje co innego, wolę wspierać krajową firmę niż kupować wszystko co z zachodu (2018/09/03 23:25)

w-ptak


MarcinieM798,
casting ProGuide X mamy do 60 g. To udane blanki. Życzę ci dobrej zabawy i POŁAMANIA!! :) (2018/09/04 13:49)

Sloth


Jaką sztywność mają te blanki ? I jak z właściwościami rzutowymi ? Szukam wędki pod sandacza z bardzo dobrymi właściwościami rzutowymi, która spokojnie ogarnie mi główki w przedziale 15-30 g przy agresywnym podbiciu. Zastanawiam się właśnie nad Dragon Pro Guide X-series 2,75 14-35... Czy jednak lepsza byłaby Mikado Kamisori Zander 2,70 35g ?
Pozdrawiam (2018/09/13 10:47)

Dartne99


Dzień dobry pytanie kieruję do Pana Waldemara wczoraj kupiłem wędkę Pro GUIDE X i czy takie rzeczy jak porysowany Blanka i ślady jakby taśma była klejona po skosie na blanku to takie nie estetyczne wykonanie to jest normalne w tej serii (2020/03/05 13:53)

kaban


Cóż nie jestem Waldemarem, ale ta fotka jest mizernej jakości i nie wiem czego szukać... . (2020/03/05 19:45)

Dartne99


dziwna sprawa bo na zdjeciu X w oznaczeniu wedki jest czerwony a u mnie byl bordowy (2020/03/06 14:13)

kaban


Po ilości zamieszczonych zdjęć X już wiem o co chodzi i tu czysta reklamacja co do nowego nabytku. (2020/03/06 17:30)

barrakuda81


Jak dla mnie nic przerażającego...Fotka "pobudzająca wyobraźnię' ale niczego strasznego tu nie widzę ekspertem od wędzisk nie będac...Ma się giąć, zapitalać w widełkach określonych a reszta - nie ma znaczenia. (2020/03/06 23:05)

barrakuda81


Półeczka wyżej już w oczy aż tak gryźć nie bedzie...Na Dragona mógłbym troche napsioczyć....ale po cholere im to? Wiedzą co spieprzyli i jak to poprawić - kto bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem.Nie będę im wypominał samołamiących się wędek z serii x-treme w wikeszej długości.Krótka jest fajna i nie zawodzi.Mają też wiele dobrego na sumieniu.Jednak to nie moja bajka.Za oceanem robia fajne kije i żaden nie zawiódł.... (2020/03/06 23:15)

luxxxis


Spiny ProGuide X to w g mojej oceny jedne z lepszych jeśli nie najlepsze w swojej klasie cenowej.
Dobrze wykonane,ciekawy design,pięknie kopią w dłoń-prawdziwe fasty bo "fast "to pojęcie względne.
Co je boli? głównie zawyżane na pałę przez Dragona cw,kupując ten kij sugeruję dodać jakieś 20procent do górnego pułapu cw i tak przykładowa 20-tka to w istocie kij do 24-26g.
Używam nagminnie obu modeli tj Zetki i ProGuideX w różnorakich wariantach długości i parametrach rzutowych,od pstrągów poprzez okonie na wiślanych sandaczach kończąc.
Dwie różne serie,o innej pracy i ładunku blanku,pod różne metody,ryby i preferencje samego spinningisty.
Rozważania typu "który kij jest lepszy" to czyste sf .
Poniżej jakiś glutowaty bolesław i proguide x 10-30g 305cm w tle. (2020/03/07 17:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Dartne99


Dlatego go kupilem chce czuc branie w malym palcu u nogi :-) (2020/03/07 19:29)

luxxxis


Dlatego go kupilem chce czuc branie w malym palcu u nogi :-)

No i gitara.
Jeżeli chodzi o mnie to mam ciekawą możliwość-otórz każdą wolną chwilę spędzam w centrum wędkarstwa -Sigma które jest pod moim blokiem w zasadzie.
Mam tam swój fotel,swój kubek do kawy i wśród grupki kolegów pieprzymy głupoty cały dzień.
Jaki z tego morał-obmacałem na sucho,pomachałem i powyginałem kijami wszystkich zakichanych producentów ,w każdym zakichanym modelu jaki sobie można zamarzyć.
Od chrustu Jaxona za 45 zł po HMX Dragona za 1700zł,pokręciłem każdym fuck kręćkiem za 45 zyla i każdą Stellą jaka tam wisi.
Przesłuchałem i poznałem każdego przedstawiciela każdej polskiej firmy robiącej w wędkarstwie plus przedstawicieli graffa,geoofa,od zanęt,kużwa skarpet itp....
Stąd ta wiedza-bo porównuję sobie od nastu lat.
Dobre,bardzo dobre kije ma też robinson-diaflexy ,ale to już inny pułap cenowy. (2020/03/08 08:24)

Przemas83


Siema Lux, są nowe Nano Powery w sklepie Sigma? Nie mogę się doczekać aby go zobaczyć. Na nowy sezon pod sandacze on albo flash. Jak coś to daj znać, wpadnę do StG. (2020/03/08 09:40)