Te nieszczęsne karasie.

/ 4 odpowiedzi
Witam :)

Mam pytanko, chodzi o to że posiadam stawik, szczerze mówiąc zainteresowałam sie Nim rok temu, kiedy dostałam zajawiki na rybki :)
Staw jest nie dużo mniejszy od stawu w Grodzisku Mazowieckim na Walczewskiego.
I mam jeden wielki problem, za każdym razem jak tam sobie łowiłam to za każdym razem łapał sie tylko karaś i czasami malutka Uklejeczka.
Staw w pełnych momentach ma do 20m w dół.
I tu właśnie te pytanie, czy to możliwe, że nawet w takim sporym stawie występuje tylko karaś .??
droidgis


Żeby się przekonać trzeba tam połowić ;) Osobiście wiem, że tam może być prawie wszystko co występuje na wodach dookoła. To, że staw jest niezarybiany nie ozn., że nie ma tam ryb ;) powodzenia ;) (2015/02/20 13:48)

adeac


20 metrów w dół czy 2 metry??? spróbuj innej przynęty może, zakładam że łowisz tylko na rosówkę. Polecam też zanęcenie, może to zwabić większe ryby.  (2015/04/03 15:40)

klaudiaa1


dokładnie 20 :) kiedys kiedys był kopany tam torf i przez to taka głębokość ;)

Co do łowienia to nie tylko rosówki uzywam ;) Zanęcane jest dosyc czesto. 

Ze zględu na dużą ilość drobnicy wpuściłam dla pewności szczupaki, bo nie wiedziałam czy są :) 

I odkryłam że oprócz karasi siedzi tam piskorz i różanka(ewentualnie rybka bardzo do niej podobna) 

Jak uda mi sie teraz na dniach ją wyciągnac to wstawie zdjęcie, moze sie myle :)

(2015/05/20 12:23)

adeac


a czy kiedykolwiek ktoś tam wpuszczał ryby? może jest ich po prostu mało? ja u siebie na stawie żeby ominąć drobnicę to łowię z gruntu, ale u  mnie jest tylko 3 metry głębokości- na 0 metrach to nie wiem czy to się sprawdzi. ewentualnie spróbuj łowić na grunt gdzieś w miejscach w których jest od 1m do 2m. wstaw jakieś zdjęcia stawu :P (2015/05/24 01:36)