Tarło

/ 62 odpowiedzi / 3 zdjęć
Noi się stało temperatura na zew. 29 C. woda 23 na wypłyceniu, godzina 19:12 słyszę walenie tak jakby ktoś rzucał hmm patykami do wody, podchodzę a tam patrze 4 duże Karpie się wycierają a po drugiej płytkiej stronie jedna parka :) 
Widowisko Karpi było niesamowite zobaczymy co jutro 

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Marek Tczew


Jestem ciekaw bo dzis bedac nad woda widzialo sie co nieco i juz chyba cas na tarlo wiekszosci ryb spokojnemu zeru. Pozdrawiam .A swoja droga to wspaniale widowisko. (2012/04/28 23:15)

89krzysztof


Do autora /tak pół żartem/ to były karpie czy walenie? Bo pisałeś, że słyszysz walenie. A potem coś o karpiach ... 

karasie, przynajmniej u mnie na płytkich rozlewiskach już są po tarle, jakiś tydzień temu były w trakcie. Teraz ruszyła płotka. Leszcza nie widziałem, ale on chyba już wytarty ... ?  (2012/04/29 06:17)

RadosnyRabarbar


Ukleja dopiero do tarła przystąpi, bo wczoraj gdy byłem z kumplem na rybach to złowiłem za bok ukleje i miała przebity odbyt. Wyleciało sporo ikry jak na taką mała rybke. :D
C&Rowcy to nie moja wina że złapała się za bok i proszę mi nie pisać że niszczę ikrę czy zabieram tarlaki do domu, bo mi akurat ryby nie smakują. :D (2012/04/29 08:16)

MichalSpin


Witam u mnie w okolicy rzeki bóg na starorzeczach to sie woda gotuje leszcze i karpie odbywają tarło, tydzień temu płoć miała tarło. tak że na razie nie ma po co jeździć nic nie bierze, byłem przez 2 dni na rybach i jedynie kilka wzdręg. Rozmawiałem z wędkarzami i nie ma wyników. (2012/04/29 11:33)

owczarki


u nas jeszcze za zimna woda rzeka Warta na tarło (2012/04/29 11:48)

kamil11269


ciekawe czy na liny przyszedłby już czas (2012/04/29 12:36)

z123454


"Walenie" w sensie że coś wali w wodę... lin też już u mnie przystępuje do tarła wczoraj widziałem jak 3 linki coś grzebały przy trzcinie i liliach :) a Karpie właśnie teraz inna parka podeszła pełnołuskich i odbywają gody :) u mnie jest 34C. na zew. a woda 26,4 XD :)... Druga sprawa dziś też płoć zaczyna się u mnie wycierać ... i jakie "Rakiety-Amury" stoją przy lustrze wody, ja pi******..... AAA właśnie jeżeli ktoś jest z Mazowieckiego i mieszka koło Warszawy to zapraszam na odłów szczupłego bo jest go za dużo, tak samo jak i Karasia Srebrzystego
Pozdrawiam... C&R (2012/04/29 12:45)

withanight88


Na Warcie płoć przy brzegach szaleje :) tzn wyciera się :)
Leszcza nie widziałem. (2012/04/29 12:48)

withanight88


ciekawe czy na liny przyszedłby już czas



Lin powinien być teraz na tarle. 

Temperatury wysokie , woda się grzeje to i wszelaka ryba się po krzakach rupocze...:) (2012/04/29 12:52)

z123454


Ja mam niestety zielsko :( na środku stawu i większość tych większych sztuk siedzi na dnie i w zielsku się też wyciera prócz Karpi które mi trawę wyrwały z brzegu ^^ (2012/04/29 12:57)

Maniutek1996


A ja mam takie oto pytanko, kiedy skończy się tarło? I będzie można wyruszyć nałowy każdej ryby.

Pozdro.

(2012/04/29 14:38)

ryukon1975


Tarło ma różne oblicza,nie wszystkie są piękne.Dzięki człowiekowi. (2012/04/29 15:08)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof


A ja mam takie oto pytanko, kiedy skończy się tarło? I będzie można wyruszyć nałowy każdej ryby.

Pozdro.


"nałowy" ruszać możesz kiedy chcesz. każdej ryby. ale nie każdą rybę możesz zabrac.  (2012/04/29 15:18)

Janosz963


Byłem dziś na jednym z łowisk w moje okolicy i wędkarz który łowił 5 metrów ode mnie złowił ponad 4 kilowego karpia. Po wypukłym brzuchu było widać że jest w trakcie tarła :) (2012/04/29 18:25)

withanight88


Byłem dziś na jednym z łowisk w moje okolicy i wędkarz który łowił 5 metrów ode mnie złowił ponad 4 kilowego karpia. Po wypukłym brzuchu było widać że jest w trakcie tarła :)




W polsce nie we wszystkich wodach karpie przystępują do tarła. 
Czy to napewno była ikra? a nie jak to bywa - spasiony karpik? (2012/04/29 18:34)

BRZANA1971


Witajcie
dzisiaj byłem na jez. Orle (woj. Pomrskie)
Wzdręga - tarło
Płoć - tarło
Karp - lata (karpie około 2 kg. wyskakują z wody i robią kilka salt - takie coś obserwuję 2 - gi raz (2012/04/29 19:37)

gral


Karaś srebrzysty się już trze na Mysłakowie (2012/04/29 20:10)

berthold


Byłem dziś na jednym z łowisk w moje okolicy i wędkarz który łowił 5 metrów ode mnie złowił ponad 4 kilowego karpia. Po wypukłym brzuchu było widać że jest w trakcie tarła :)




W polsce nie we wszystkich wodach karpie przystępują do tarła. 
Czy to napewno była ikra? a nie jak to bywa - spasiony karpik?

na rzeczycach karp trze się jak nienormalny zresztą każdego roku ale nie zawsze jest z tego narybek wiadomo za zimna woda i kaplica (2012/04/29 20:54)

BRZANA1971


Byłem dziś na jednym z łowisk w moje okolicy i wędkarz który łowił 5 metrów ode mnie złowił ponad 4 kilowego karpia. Po wypukłym brzuchu było widać że jest w trakcie tarła :)




W polsce nie we wszystkich wodach karpie przystępują do tarła. 
Czy to napewno była ikra? a nie jak to bywa - spasiony karpik?

na rzeczycach karp trze się jak nienormalny zresztą każdego roku ale nie zawsze jest z tego narybek wiadomo za zimna woda i kaplica

kolego w naszych wodach karp nie odbywa tarła z powodów klimatycznych(temperatura wody), karpiem się zarybia jeziora:) (2012/04/29 21:00)

BRZANA1971


http://www.wedkarybka.neostrada.pl/karp.htm
tu jest prawie wszystko:) (2012/04/29 21:36)

jorg69


kolego Brzana 

i tu jestes w bledzie znajomy ma staw i karpie tra sie az miło

na wedke juz nie raz łapałem tam karpiki po 10 -15 cm a i mniejsze sie trafiły a nikt nie zarybia

jak i na Rzeczycach widzialem tarło i miałem okazje złapac 5cm karpika 

kanal Gliwicki to samo

Pławniowice to samo

pozdrawiam

(2012/04/30 00:27)

sarnina


kolego BRZANA1971 nie podawaj ludziom blednych informacj, powiedz mi jak rozmnaza sie karpia na stawach hodowlanych w polsce? jak juz sie dowiesz to napisz. (2012/04/30 00:43)

owczarki


karpiami sie jedynie dorybia aby zwiększyc ilość ryb a same to i tak dadzą sobie rade gdyby nie wędkarze dlatego pomagamy po to są nasze składki na dorybianie (2012/05/01 15:07)

u?ytkownik113041


ciekawe czy na liny przyszedłby już czas



Lin powinien być teraz na tarle. 

Temperatury wysokie , woda się grzeje to i wszelaka ryba się po krzakach rupocze...:)

Gdzieś ty widział tarło lina u zbiegu kwietnia i maja , człowieku ! Przykro mi to pisać ,ale naprawdę tym razem fantazja wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem. Słońce za mocno pali , i stąd te fantazmaty . Czy ty nie wiesz kiedy do tarła przystępuje ten jeden z największych piecuchów naszych wód ? Wtedy gdy większość drapieżników jest po tarle , to po pierwsze  . Po drugie , gdy woda ma 18 -19 stopni Celsjusza ( połowa czerwca aż po lipiec , zaś na Mazurach zdarzały się przypadki tarła ostatnich zabłąkanych sztuk lina  nawet w sierpniu !) A ty sobie zamarzyłeś ,że lin trze się 29 kwietnia i 1 maja ! Taki kram . To nie czas jeszcze na tarło lina . W wielu miejscach ledwie płoć zaczęła nieśmiałe ocieractwo , nie wcale tarło ( dopiero poszła na amory ) , a ty tutaj robisz sobie chyba powtórkę Prima Aprilis sprzed miesiąca . Tak , zgadza się : sprzed tego miesiąca , kiedy jeszcze śnieg padał i przymrozki były wcale tęgie . Czyżbyś miał az tak krótką pamięć , czy raczej tę niezręczną bzdurę , którą napisałeś - należy zrzucić na karb braku wiedzy niezbędnej każdemu wędkarzowi ? Gdzie lin teraz na tarło  , pomyśl zanim coś napiszesz . Przy dobrym zgraniu czynników ( temperatura , aura , ilość roślin , dostępność pokarmu , względne bezpieczeństwo przed drapieżnikami , czystość wody czyli brak zanieczyszczeń chemicznych w wyniku których narybek potworkowacieje i obumiera itd itd ) , będziesz mógł oczekiwać tarła lina może pod koniec maja - w połowie  czerwca a nawet w lipcu  , ale nie teraz ! Fakt ,że temperatura wody w ostatnich dniach , skoczyła w górę , to nie znaczy ,że lin ci zaraz  jak na rozkaz na tarło popędzi. Istnieje coś takiego jak zegar biologiczny , jego działanie nie jest warunkowane wyłącznie alteracją temperatury ! Gdzieś ty się chłopie wędkować uczył ? Chyba na Wedkuje.pl .Nie twierdzę ,że nie potrafisz łowić ryb , że nie wędkujesz ,ale z wiedzą na takie tematy jak ten to u ciebie naprawdę kiepsko , nietęgo.Za bardzo wierzysz w tubylcze , potoczne , typowo chłopskie klechdy na temat ryb a zbyt mało ufasz faktom biologicznym !
(2012/05/01 15:28)