Tarło szczupaka i sandacza na poczatek maja

/ 6 odpowiedzi

mam pytanie:

 

czy ktos zlapal ostatnio (doroslego(moze juz sie trzec)) szczupaka lub sandacza ktory mial ikre? z tego co wiem to szczupak powinien byc juz dobry miesiac po tarle a sandacz tak teraz odbywa tarlo pytam po to poniewaz jestem teraz w Szwecji i tu ryba jeszcze ma ikre

czy to znaczy ze jesli pojde na ryby to nie beda braly?

 

((((((sandacz i sum gdy odbywa tarlo atakuje wszystko co sie ruszy kolo jego ikry czyli gniazda)))))))

(szczupak żeruje dopiero po tarle)

____________________________________(przynajmniej tylko tak slyszalem)

czy to znaczy ze jesli pojade na ryby to nie beda braly?

u?ytkownik6774


to znaczy ze teraz sie ich nie lowi - nie wazne czy biora czy nie - NIE LOWIMY TYCH RYB KTORE ODBYWAJA TARLO I OBEJMUJE JE OKRES OCHRONNY (2010/05/01 22:20)

wedkarz2309


Cześć kolego Szymon14!:)

 

Ja byłem rok temu w Szwecji, dokładnie w tym samym czasie (przełom kwietnia-maja) i złowiłem 1-go maja samicę szczupaka 104 cm, która jeszcze gubiła ikrę, jak była na łodzi.

 

Ogólnie łowiło nas trzech i złowiliśmy kilka samic, które były jeszcze nabite ikrą!

(2010/05/01 23:41)

Szymon14


a gdzie je łapałeś? bo bym sobie pojechal ale to prosze o szybka odpowiedz poniewaz jesli jechac to mogl bym tylko jutro:( (2010/05/02 00:44)

Szymon14


mojego taty znajomi byli wczoraj na rybach zlapali farciarsko sandacza 2kg i szczupaka 2,5kg (nie mialy ikry i ani mleczaka)

bylem dzisiaj na rybach lapalem w prawdzie jakies 90min ale nawet nic nie uderzylo

 

nie wiem niestety gdzie to jest mozliwe ze przejezdzalem tam kilka razy ale tak na zawolanie nie wiem gdzie to:) pozdrawiam

(2010/05/02 19:07)

lowca Hubert


W tym roku złowiłem już trzy szczupaki w Polsce...nie miały ani ikry ani mleczu...na mojej gliniance szczupaki tarły się na początku do połowy kwietnia...Pozdrawiam (2010/05/02 21:25)