Tarło ryb 2015

/ 1 odpowiedzi
Witam! Chciałbym założyć ten wątek w związku ze zbliżającą się coraz bardziej wiosną. Będziemy tutaj dodawać relację jak postępuje przyroda, czy wiadomo jakie ryby juz się trą, czy jest jeszcze lód itp. To może ja dodam pierwszą relację. W opolskim na większości wód lód cienki albo go już nie ma. Jeśli taka temperatura ( 4-8 stopnie w dzień)  i całodniowe słoneczko się utrzyma przez tydzień, dwa to będziemy już mówić o pierwszych trących się szczupakach. Śnieg tylko w lasach i ciemnych zagajnikach. 

Chciałbym dodać, że nie jestem żadnym kłusolem czy mięsiarzem. Post ma tylko pokazać nam przebieg wiosny i to czy się ona rozwija i jak w jakich częściach kraju. Nie chcesz dodawać - nie krytykuj proste. 
kaban


Co do tarła danych gatunków to różnica w kraju sięga jak mniemam czasami miesiąca i danych z tarlisk bym z wiadomych przyczyn niewątpliwie unikał bo internet jest dla wielu i czasami dla  "tych" co szukają tego typu wiadomości. Co do oznak nadchodzącej wiosny też bym jeszcze troszkę poczekał bo może Wielkanoc spędzimy pod śniegiem... . A co do krytyki to jeżeli ktoś będzie chciał to i tak to zrobi i zabronić tego nie możesz. (2015/02/15 18:38)