Tarło na rzece

/ 9 odpowiedzi
witam mam małe pytanie czy jak idajzie tarło na rzece to jest całkowity zakaz wedkowania?
u?ytkownik57785


Nie. Ale jeszcze to słowo "idajzie".....Nie kumam ????? (2011/04/03 10:06)

jogi


Chyba miało być "idą jazie na tarło". Coś na to wygląda. (2011/04/03 10:13)

arek632


miało byc ,,idzie'' (2011/04/03 10:18)

u?ytkownik7324


Nie powinieneś  przeszkadzać  ryba na tarle , chyba sam byś nie chciał żeby ktoś tobie przeszkadzał tobie w tych sprawach  (2011/04/03 19:56)

u?ytkownik57785


Jako takiego zakazu nie ma, oprócz gatunków objetych akurat ochroną okresową w danym czasie. Ale nawet gatunkom nie objętym taką ochroną powinno dać się wybzykać do końca. Etyka ludzka, już nawet nie wędkarska. (2011/04/03 20:02)

u?ytkownik37148


Jako takiego zakazu nie ma, oprócz gatunków objetych akurat ochroną okresową w danym czasie. Ale nawet gatunkom nie objętym taką ochroną powinno dać się wybzykać do końca. Etyka ludzka, już nawet nie wędkarska.



Ryby też mają prawo i zgadzam się w 100% z kol. Mastiffem.Chciałbyś aby ktoś Ci przeszkadzał w .... przedłużaniu gatunku i czynnościach z tym związanych???? Chyba nie. Ale zakazu takiego, że nie wolno łowić w rzekach gdy się jazie trą nie ma bo w rzekach są inne ryby które się nie trą (np. karp) lub tarło mają kiedy indziej. A jak złowisz jazia to go b. DELIKATNIE odhaczasz i do wody. (2011/04/03 21:54)

kolo205


Nie przezszkadzaj rybkom na tarle bo za 10 lat bedziesz narzekał że ryb nie ma -Takie miejsca powinno sie chronić jak to jest na odcinkach górskich (na terenie nizinnym ) mam na myśli okolice Lubawy .I jeszcze jedno Arek nikomu sie nie chwal gdzie ryby są na tarle bo uwierz są tacy ludzie którzy nie mają siły sieci wyciągnąć z wody z rybkami z tarła -takich trza tepić jak zielicho w ogródku ;) pozdrawiam (2011/04/03 22:07)

arek632


ok juz wiem co i jak bo ostatnio gadalem z kolega i mówił mi że chyba nie można łowić w tym czasie . A co do gatunku ryby która idzie na tarło to jest toświnka . Wracając do wypowiedzi kolegi to siezgodze że co niektórzy nie moga sieci wyjac alez roku na rok coraz mniej a strazy przybywa . (2011/04/03 22:28)

u?ytkownik60775


Witam tarło na rzece jest niezapomnianym przeżyciem, wzeszłym roku tarł się na rzece łebie leszcz przez trzy dni ryby wywalały sie prawie na brzegi i to jakie,wtedy najleprzą "wędką" są polary i lornetka,rzeke zabezpieczyła straż SPN żeby komuś jakieś siatki nieprzyszły do głowy,naprwade coś pięknego>pozdrawiam (2011/04/09 20:00)