Zaloguj się do konta

Tarło leszcza a brania

utworzono: 2010/05/20 23:11

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

bolton

powiedzcie czy jak leszcz sie trze to napewno nie bieze ?
[2010-05-20 23:11]

Mosiadz23

bierze i to wszystko co mu wpada do wody
[2010-05-20 23:39]

Moim zdaniem bierze ale o wiele słabiej.

Mialem taki przypadek że leszcze jak "łopaty" w zarośnietej zatoczce pluskaly się podczas tarła - niestety brać nie chciały.

Czy Ty jak uganiasz się sie za dziewczyna to w głowie Ci żarcie czy co innego:) ?

[2010-05-21 07:31]

bolton

spytalem bo wlasnie dzis jechalem na ryby i wyniki mnie zaskoczyly leszcze niemal wyskakiwaly z wody wiec zaucilem feeder method poltora metra od trzcinki rezultat to dwa 52cm i 56cm jeden mniejszy i jeden zerwany a lowilem okolo 4godzin wiec jak dla mnie mit obalony ;) jutro jade znowu hihi
[2010-05-21 13:52]

kolego dwa leszcze w ciagu czterech godzin to żaden wynik.

[2010-05-21 14:02]

kaugustyn13

Z regoly ryba podczas tarla nie bierze ale przeciez nie wszystkie na raz sie tra. zzazwyczaj jest tak ze te mniejsze lechy tra sie pierwsze i juz po wytarciu zaczynaja zerowac. nie zawsze jest to regula ale na jeziorach wsrod ktorych mieszkam tak jest.
[2010-05-21 18:31]

withanight88

bolton a wiesz ze rzcanie tracej sie rybie pod pysk przynęty do rodzaj "nieetycznego" kłusownictwa?  Widze, ze nie jestes sam.! za rok bedziesz płakał ,ze leszcza niema w łowisku! i będą wielkie pretensje do PZW. kur.... nie moge zdzierżyć takiego postępowania. [2010-05-21 19:35]

withanight88

zapomnialem dodać - masz racje jedż jutro wyciągnij jeszcze ze trzy! [2010-05-21 19:37]

spytalem bo wlasnie dzis jechalem na ryby i wyniki mnie zaskoczyly leszcze niemal wyskakiwaly z wody wiec zaucilem feeder method poltora metra od trzcinki rezultat to dwa 52cm i 56cm jeden mniejszy i jeden zerwany a lowilem okolo 4godzin wiec jak dla mnie mit obalony ;) jutro jade znowu hihi

Wiesz co, nie chce mi sie dużo pisać, bo bym musiał bardzo przeklinać.... Kilkaset sztuk narybku leszcza zabiłeś napewno. Popieram @withanight88 z jedną poprawką, otóż to ja bym to nazwał właśnie "etycznym" kłusownictwem (pewnie kwestia przejęzyczenia). Bo użył wędki prawidłowej, nie np. na szarpaka, raczej karta aktualna, nie widłami, nie podrywką, więc zgodnie z RAPR dlatego "etycznie", ale łowił ryby w tarle, więc skłusował. Niefajnie postapiłeś.



[2010-05-21 20:03]

withanight88

miałem  napisac etycznie, ale w ostatniej chwili bez przymyslenia zmieniłem na nieetycznie [2010-05-21 20:30]

Andrzej123

Wszyscy piszą jacy to znawcy regulaminu,ale nie doczytali,że nie łowi się na tarliskach.Popieram w całości Mastiff i withanight.U niektórych widok trących się ryb wyzwala jakieś niezdrowe żądze.Zrobiliby wszystko byle dorwać biedne ryby.DAJCIE IM SZANSĘ!!!Niech się w spokoju rozmnożą! [2010-05-21 20:50]

withanight88

Andrzej tak rapr reguluje przepisem , ze nie mozna łowic na tarlisku . Ale czy przypadkiem tarliskiem nie nazywa sie miejsca ktore jest na danym zbiorniku odpowiednio oznaczone ?


ryba nie zawsze trze sie w tym samym miejscu tylko tam gdzie sprzyjaja jej warunki


Czy dobrze rozumiem ten przepis z rapu ?czy jestem w błeędzie?

[2010-05-21 20:54]

temat do dyskusji dobry bo niewolno łowić w tarliskach a ryba odbywa tarło tam gdzie znajdzie odpowiednie warunki pod czas niedawnych zawodów miałem 3 ładne lechy były one na wagę pierwszego miejsca lecz wypuściłem je odrazu do wody i to według mnie był czyn na wage pierwszego miejsca
[2010-05-21 21:17]

bolton

kolego dwa leszcze w ciagu czterech godzin to żaden wynik.


kolego podalem dwa najwieksze jakie trafily sie tego dnia ;)
[2010-05-21 23:11]

withanight88

raduj sie poki jeszcze masz czym... [2010-05-21 23:21]

bolton

bolton a wiesz ze rzcanie tracej sie rybie pod pysk przynęty do rodzaj "nieetycznego" kłusownictwa?  Widze, ze nie jestes sam.! za rok bedziesz płakał ,ze leszcza niema w łowisku! i będą wielkie pretensje do PZW. kur.... nie moge zdzierżyć takiego postępowania.

   NIE MOW MI NA TEMAT ETYKI WEDKARSKIEJ bo mieszkam w angli i jak wiesz etyka wedkarska w tym kraju to podstawa wszystkie moje ryby wracaja do wody!!!! i zaden ze zlowionych leszczy nie mial ikry ani mleczu czyli byly wytarte  popatrz lepiej na niektore zdjecia z tego forum pieknych okazow ktore sa fotografowane na tle sciany w pokoju!!!! WIEC NIE PIEPRZCIE MI O ETYCE bo to polacy zepsuli dobre zdanie o polskich wedkarzach w angli biorac wszystko co zlowili !!! mowisz o PZW  i co macie z tego pzw? a jak kolega wpomnial wyzej niewszystkie leszcze tra sie razem bo leszcz ktory  sie trze NIE WEZMIE NIC DO PYSKA a kiedy sie wytrze zaczyna zerowac jak szalony  POZDRAWIAM i prosze nie nazywac mnie klusownikiem  ;) A i powystrzelajcie wszystkie kaczki bo one zjedza polowe ikry :)                                                                                                                                               
[2010-05-21 23:27]

bolton

raduj sie poki jeszcze masz czym...

no wy w Polsce juz nie macie czym sie radowac wody puste to naprawde przykre
[2010-05-21 23:32]