Tanie woblery - opinie na forum

/ 43 odpowiedzi
szyspinn29

Róbcie samemu wobki i miejcie wyje...e na chńszczyznę :D

(2013/01/21 20:00)

ryukon1975

Popieram bo to ekologiczne zachowanie jest,niech Chiny trzymają swój plastik u siebie a nie Europę nim zasypują.:) (2013/01/21 21:13)

marecki27-1979

Popieram bo to ekologiczne zachowanie jest,niech Chiny trzymają swój plastik u siebie a nie Europę nim zasypują.:)

Też,tak myslę a racji tej że nie mam czasu na robienie kupuje Polskie hand made.Pozdrawiam (2013/01/21 22:38)

ryukon1975

To też jest dobre rozwiązanie,jest dużo naszych rodzimych firm które robią całkiem dobre przynęty a i "hand made" kupić to dziś nie problem. (2013/01/22 07:49)

zeus836

ładna rybka ! Możesz przesłać zdjęcie tych wobków
(2013/01/22 10:08)

mikolaj37

Z woblerami jest tak że lepiej mieć kilka sprawdzonych niż setkę byle czego.Co do robienia wobków to nie jest to prosta sprawa  ale warto próbować.Chińszczyzna niewiele faktycznie warta ale do wobków kupowanych z niesprawdzonych żródeł trzeba podchodzić  też ostrożnie Można zrobić niezłe zapasy niepotrzebnych i bezużytecznych śmieci.Najlepsze woblery to takie które są przez nas sprawdzone.Ja osobiście uważam że najlepsze są rapale ,drogie ale wolę jedną rapalkę niż 10 innych.Salmo jest niezłe ale nie warte w przeciwieństwie do rapali swojej ceny.Z polskich producentów to najlepsze dla mnie jest dorado-oczywiście stosunek łowności do ceny. (2013/01/22 15:16)

tomiczek22

czasami strata swojego woblera boli bardziej niż strata jakiegoś drogiego,markowego ;-) (2013/01/22 20:40)

relax2011

Witam,

Proszę o opinie woblera łamanego z Allegro chyba firma biggame1. Czy to dobty pomysł na szczupaka bo cena jest lepsz od tych firmowych, a w opiniach znalazłem kilka cennych uwag.

Jakiego byście kupili?

To jest link do tej aukcjihttp://allegro.pl/wobler-lamany-10cm-17gr-i2991002945.html

Dziękuję (2013/02/02 12:45)

duch czasu

Dzień dobry kolegom wędkarzom chciałby się odnieśc do tego postu w sposób taki aby cos wam uzmysłowic na temat woblerów tanich i robionych własnym sposobem w domu. Tanie nie zawsze znaczy złe a drogie znaczy dobre .Posiadam w swoim arsenale ponad 100 sztuk woblerów róznej masci na rózne gatunki ryb róznych firm salmo dorado rapala gloog jaxon no name i swoje które robiłem tej zimy i moge stwierdzić że jak na moich łowiskach to najwieksze sukcesy odniosłem na woblerach no name w ubiegłym roku 60 sandaczy ( oczywiscie wszystko z powrotem woda) drugim w kolejce był jaxon tu byłl dobry na szczupaki a z firmowych najlepsze efekty u mnie dawał dorado także takie sa moje opinie na temat woblerów tanich i firmowych. Łowię na zbiornikach i rzekach(Wisła Skawa Soła) mam 15 woblerów salmo albo nie umiem nimi łowić ale nie przyniosły żadnej ryby mam też woblery uznanych i zachwalanych producentów prywatnych na które też wydałem mase kasy a efektów zero i właśnie postanowiłem robić swoje woblery.Dlatego napisze o tej produkcji i kosztach z nimi związanymi a są nie małe .Chcący robić woblery w domu zaopatrzyłem się w aerograf -150 zł dremel 130zł kompresor posiadam także koszt juz mama za sobą klej do sterów klej do stelaży 30zł farby do malowania około 100 zł. szpachla do drzewa 20 zł capon 20zł harzlack 50 zł nóż modelarski 40 zł drut nierdzewny posiadam także koszt odpadł plus kotwice koszt około 200zł materiał na stery około 40 zł także za te pieniądze które wydałem miałbym mase dobry lub złych woblerów a i żadnych pretensji że żle zrobiłem lub nie chodzą lub nie są łowne bo zapomniałem dodać że chcący robić woblery trzeba niestety być cierpliwym i dokładnym bo inaczej szkoda naszego czasu .Także pozdrawiam kolegów wedkarzy i proponuje robić tak kupić jeden markowy wobler jeden bardzo tani i samemu wystrugać i porównać efekty . (2013/05/02 07:34)

barrakuda81

Co któryś tam trafi sie łowny - mam taki jeden.Cztery złote zapłaciłem na bazarze....a kupiłem go dla jaj.Niestety większość to lipa tylko ładna z wierzchu a ustawic ich się nie da.Lepiej robic swoje samemu.Wiem co mówię bo to co robie jest często łowniejsze od nie jednej rapali a satysfakcja z łowienia na swoje - bezcenna. (2013/05/02 10:20)

użytkownik131131

Samemu można zrobić ciekawe ja nawet na swojego własnej roboty złowiłem jednego szczupłego  (2013/05/02 15:39)

użytkownik123415

Ja polecam z tanich woblerki Gębali. Polski Hand Made a praca doskonała :) (2013/05/03 10:42)

esox61

Gdyby wszystkie firmy robiły dobre łowne woblery to by nie było czego łowić ;) A tu chodzi o to by skutecznie złowić wędkarza :)))) Więc wymyślają takie kolory i bajery by wedkarz dostał oczopląsu i zawrotów głowy, by mu hamulce finansowe puściły a w efekcie końcowym by kasy w sklepie zostawił sporo :))) Wobler woblerowi nie równy i aby był skuteczny nie może być tworzony przez projektantów teoretyków w pracowniach komputerowych. Wszystko musi być poparte praktyką a wtedy wyroby będą łowne. I na koniec najważniejsze - wobler trzeba dopasować do warunków łowiska oraz do aktywności ryb a wtedy to jedna z najskuteczniejszych przynęt w szczególności na okazowe sztuki. (2013/05/12 15:21)

MikolajK

Witam, Sezon na ryby zbliża się nieubłaganie, ostatnio wyjąłem swój "arsenał" na ryby, i stwierdziłem że w tym roku czas na odmianę!Do tej pory łowiłem na głównie na blachy i gumy, z woblerami miałem niewiele styczności, głównie ze względu na cenę, a te na które łowiłem to były takie "bazarówki" i z imitacją ryby miały niewiele wspólnego. Jakie woblery polecacie? Budżet raczej niewielki, myślę, że nie chciałbym dać więcej niż 10 zł za sztukę, oglądałem wyroby pana Gębali, i wyglądają zachęcająco. Głównie będę łowił na rzekach (Bzura, Wisła, mała rzeczka która płynie przez moją wieś) i jeziorach niezbyt głębokich (raczej do 3 m nie więcej). Ryby jakie chciałbym łowić to szczupak, okoń, może jakiś sandacz, i ponoć w Bzurze są bolenie.  (2014/02/28 19:49)

Pietrzak

Według mnie lepiej kupić jeden dobry, a nie kilka nie nadających się do niczego. Ja osobiście łowię na wobki Rapali, Salmo i Bonito. Mam kilka przynęt z firmy Hunter, głównie boleniówek i jaziowo-kleniowych, ale większą część czasu zalegają w pudełku.
Osobiście poleciłbym Rapale Original 5,7 i 9cm w kolorach imitujących narybek. Działają na każdy rodzaj ryby. (2014/02/28 21:23)

Stasiu99

ty w zestawach na allegro nie polecam ale nie wszystkie tanie wobki są do kitu ja niedawno kupiłem jednego za 5zł i okonie biorą na niego rewelacyjnie

(2014/05/02 22:02)

arthrawn76

a co sądzicie o woblerach firmy abu...znalazłem kilka (chodzi mi o połów pstrąga) imitacji małego pstrąga od 3 do 5cm i gramaturze do 4,5gr?
Zastanawiam się nad zakupem. Tutaj przykładowa fotka...
http://finnishlures.com/rapala-lures-bait-jerks-spinner-wobbler-spoons-soft-baits/lures-by-species-rapala-spoon-baits-jerk-wobbler/rainbow-trout/tormentor-h-rt-70mm-9g.html

nie wiem, ale przeraża mnie ich wykonanie - tworzywo sztuczne i w środku grzechotka...co myślicie o tym? może ktoś używa? (2014/05/05 17:14)

wedkarka86

Witam. Jestem młodym wędkarzem :) ale z czystym sumieniem mogę polecić Ciwiększość moich zdobyczy złowiłam właśnie na tego karasia - jest niezawodny:)

Jaxon Wobler Holo Select Karaś

Symbol: VJ-KA6FNL  - niebieski z czerwonym brzuszkiem

(2014/05/05 20:52)