Tanie spinningowe kołowrotki Okuma

/ 13 odpowiedzi
Jeszcze pytanie odnośnie kołowrotka miałem mieć ale wole kupić nowy : mam dwie propozycje która bardziej polecacie, dodam ze lowie blystkami i kopytkami z główkami jigowymi 10g, czy te kolowrotki dadza rade? oto propozycje:

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-challenge-fd-20-i3532103040.html

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-boundary-20-fd-5-lat-gwarancji-i3562496092.html

Chciałbym wydac na kolowrotek około 50zł zeby dawał rade, na spinning jezdze razdko, sporadycznie ale w tym roku mam zamiar troche wiecej pojezdzic, na razie zakupuje wedzisko wyzej wymienione na poczatek jezeli wkrece sie w spinning to zakupie sprzet z wyzszej półki,

Dzieki pozdr. Juchasfish :P
RBR


Ja mogę Ci polecić w tym zakresie cenowym kołowrotek Dragon Quattro RD420.
Na allegro coś około 55zł kosztuje. Zalety to niska waga i solidna budowa jak za tą cenę.
Przy połowie na przynęty do 10g  jak dla mnie ważne jest aby cały zestaw był naprawdę lekki.
Do tego kręciołka ja osobiście mam dołączony spinning Konger Tiger Cross Maxx 270cm UL 3-18g.
Za małe pieniądze (ok.200zł) jest to jak dla mnie zestaw, który może powalczyć z zestawami, których cena waha się w granicach 1000zł. (2013/10/06 20:46)

wirefree


To są kołowrotki do spławika przy spiningu bardzo szybko coś się zepsuje. Na początek pewnie sprężyna. Tak że jeśli juz to bierz ten z dłuższą gwarancja bo serwis odwiedzą pewnie z kilkanaście razy zanim sie rozpadną. (2013/10/06 21:01)

grisza-78


http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,okuma-zeon-zr-20,57241


Mam takiego, ma 5 lat gwarancji, oram go prawie codziennie i jak do dziś jest super. !50 zł kosztował. Pozdro! (2013/10/06 22:33)

gravediggie


cześć,
Ja mam kołowrotek Okuma Trinity - kosztował bodajże 48pln. Chyba niczym się nie różni od boundary oprócz ilości łożysk. Kołowrotek używam dosyć rzadko, ale w tej cenie myślę że to przyzwoity młynek. Miałem małe problemy z blokadą rotora - plastikową zapadką na druciku. Po mocniejszym zaciśnięciu drucika na rolce, problemy znikły. Zanim kupisz sprawdź czy kołowrotek dobrze "siedzi" w mocowaniu wędki. A dwa że plecionki raczej na niego nie nawiniesz, obie szpule są grafitowe. Nie narzekam na niego ale teraz gdybym miał kupować to dołożyłbym bodajże 70 pln i kupił model Impact.
pozdrawiam,K. (2013/10/07 00:43)

Gnat


Ja się wypowiem bo mam doświadczenie z dwoma modelami.

Okuma Compressa - do spiningu nie polecam. Przy lekkich przynętach 5-10g coś zaczęło w kołowrotku stukać. Śrubka która jest pod szpulą, zaczęła się odkręcać i latała szpula. Więc postanowiłem ją dokręcić, (dokręciłem dość mocno) to spowodowało że przy zwijaniu występował co obrót dziwny dźwięk stuknięcia. Gdy ją poluzowałem, stukanie ustało ale zaś się odkręcała przy pracy kołowrotka. Ogólnie do spiningu lipa.

Okuma Trinity - również do spiningu nie polecam. Po około 6-7 miesiącach walki pękła sprężynka, która przywraca kabłąk na miejsce po rozpoczęciu zwijania. Skutkuje to tym, że po każdym rzucie ręcznie przywracam kabłąk do pozycji domyślnej. Można z tym żyć ale lipa. Gdy złapie większą rybę chyba będę musiał trzymać kabłąk ręką bo jak nie to sam sie odchyli i ryba zwinie all żyłkę/plecionkę.

Okuma Boundary - tutaj również lipa, kołowrotek zaczął stukać/skrzypieć przy zwijaniu. Rzutów jest dużo i dźwięk kołowrotka słychać na drugim brzegu. Nic miłego.

Generalnie fajne kołowrotki ale nie do spiningu. W końcu kupiłem SPRO Passion i cisza. (2013/10/07 09:29)

erikos1976


Kolego ja posiadam OKUMA Impact IP FD40 i nie narzekam pracuje fajnie bez żadnych zastrzeżeń,na alegro dałem za niego bodajże 130 zeta z przesyłką. (2013/10/07 12:38)

saviano


Ja posiadam do spinningu póki co Bonduary, w wersji 30. Jak kolega wyżej pisał, odkręciła się śrubka pod szpulą jak dobrze pamiętam. Zakręciłem ją solidnie, ale nie "na chama". Byłem kilka razy na okoniach i jak na razie jest ok. Poza tym, gdybym miał jeszcze raz kupić, to chyba wziąłbym Trinity lub coś droższego z większą ilością łożysk. Przy wędkowaniu raz takim młynkiem a raz innym (1 vs kilka łożysk) różnica jest wyraźna. Płynniejsza i gładsza praca.

Pozdro
saviano (2013/10/07 14:38)

Rokko1


W tej cenie polecam ci okuma trinity ja mam niedawno kupioną 40-tkę i sprawuje się dobrze, dwa tygodnie temu wytargałem na niego z za mocno spietym hamulcem szczupłego 93cm a godzinę wcześniej 74cm, i do dziś sprawuje się dobrze, mam 5 lat gwarancji więc jak coś pójdzie nie tak oddam do serwisu.  (2013/10/09 08:26)

Grzesiek75


Polecam okume avangera. (2013/10/09 09:32)

PanciOxD


Posiadam kołowrotek Okuma Challenge 40 Fd 2 rok :)Jestem z niego zadowolony :) jedyna wada brak łożyska oporowego :/
Ale to do opadu 20-40 gr :)

a taki do 10g to myślę że rozmiar 20 byłby ok :)
Do spiningu wolę hamulec FD niż RD :) (2013/10/13 14:37)

plotka97


Ja mam pytanie do kogoś kto ma styczność z Okumą. Czym różnią się te modele?Okuma Safina proOkuma ImpactOkuma InspiraPoza kolorem safiny i pozostałych. (2013/10/13 16:58)

esox61


Okuma Motion to od niego warto zakładać kołowrotki tej firmy do spinningu. Trzeba też pamiętać że kołowrotki to nie czołgi (o które też należy dbać) i aby służyły długo muszą być obsługiwane. W dobrym kołowrotku Okuma Trawertine po odkręceniu dolnej pokrywy korpusu jest otwór smarowniczy przez który nasmarujemy całą przekładnię bez rozbierania młynka. Wspomnianą Trawertinkę katuję przez 4-6 razy w tygodniu od trzech sezonów i hula. Koledzy maniacy spinningowi też je mają i im chodzą.

(2013/10/14 07:39)