Tanie okulary polaryzacyjne

/ 23 odpowiedzi
Jakieś tanie okularki polecicie? Dziś nie mogłem wytrzymać nad wodą przez to słońce.
Jakub Woś


Jestem strasznym niszczycielem okularowym więc ostatnio "poleciałem po taniości" z przeświadczeniem że pewnie niedługo zgubię lub rozjadę jak poprzednie. Kupiłem takie o to okularki http://www.na-ryby.com/okulary_polaryzacyjne_robinson.html
Okulary bardzo lekkie. Oprawki zrobione z jakiegoś plastiku. Ale po założeniu na nos nad wodą naprawdę mnie zadziwiły. Przy poprzednich Jaxonach za 60zł  wypadają bardzo fajnie. Tamte co prawda miały metalową oprawę ale szkła z nich wypadały a refleksy i tak biły po oczach. W tych zupełnie inna bajka. człowiek dużo więcej widzi. (2014/08/31 22:41)

Draq


Polecam Solano, ceny od 60-70zł wzwyż. Mam min. model fl 20026d, są świetne, wygodne, dobrze pasują do głowy - nie uciskają za uszami, nie parują i do każdej pary jest sztywne etui. (2014/08/31 22:43)

saviano


Rozglądałem się za okularami polaryzacyjnymi i kupiłem w końcu najtańsze Jaxony za niecałe 30zł. Dlaczego? Dlatego:
 - nieważne czy za 30zł czy za 500zł - polaryzacja jest albo jej nie ma,
 - szkła korygujące z polaryzacją to wydatek niecałych 400zł w promocji, do tego doliczyć trzeba oprawki.

Gdybym łowił na odległościówkę, pewnie bym zainwestował bo mam małą wadę wzroku - dalej zarzucany spławik jest niezbyt ostry. Przy łowieniu feederem, batem lub spławikiem niedaleko brzegu wystarczają najtańsze Jaxony.

(2014/09/01 07:10)

gosku


Bardzo fajne i niedrogie okulary. 

http://allegro.pl/okulary-polaryzacyjne-robinson-006s-i4353272344.html (2014/09/01 10:05)

aldente


Polaryzacja to nie wszystko! Powinny mieć filtr uv-a i uv-b! Często te tanie okulary, kupowane okazjonalnie mają tylko nalepki sugerujące ochronę przed szkodliwym dla oka uv. Promienie UV są odbijane przez wodę i rozpraszane, dostają się do oka  z każdej strony. Daszek czapeczki, pomimo że rzuca cień , nie uchroni przed nimi. Z tego powodu uważam, że okulary powinny być kupione po konsultacji z optykiem, który może polecić dobry produkt...np Vistana. (2014/09/01 12:25)

tstaros


Rozglądałem się za okularami polaryzacyjnymi i kupiłem w końcu najtańsze Jaxony za niecałe 30zł. Dlaczego? Dlatego:
 - nieważne czy za 30zł czy za 500zł - polaryzacja jest albo jej nie ma,
 -

I tu kolego się mylisz.

Też tak myślałem jeszcze całkiem niedawno i kupiłem Jaxony za 32 zł. Po dwóch wyjściach odpadł gumowy nosek. Poza tym jak było gorąco to strasznie parowały. Ale polaryzacja była w miarę więc nie narzekałem.

Aż któregoś dnia z kolegą wybrałem się na rybki i założyłem na chwilę jego okulary, bodajże marki Brenda. Dwa czy trzy lata użytkowania i nic nie odpada, w ogóle nie parują, a polaryzacja..bajka, znacznie lepsza niż w Jaxonach.

Chytry dwa razy traci Panowie. Nie ma co kupować badziewia, lepiej dołożyć te 5-6 dych i mieć coś porządnego i na lata.

(2014/09/01 17:30)

rafal-idler


Też uważam, że jedne okulary drugim nierówne. Ciemne z dobrym tłumieniem refleksów to w miarę łatwo jeszcze tanio kupić. Jakiś czas temu zamarzyły mi się jedne oprawki z kilkoma wymiennymi "szkłami": ciemne, zółte-rozjaśniające i przezroczyste. Zależało mi na żółtych, niezastąpionych wieczorem przy brodzeniu. Znalazłem, a jakże na ebay, tanio i nawet z etui. Co z tego skoro do niczego się nie nadają:/ Polaryzacja? - żadna:/ Trzeba będzie po prostu kupić jedne, a dobre. (2014/09/01 18:18)

karwos33


Też polecam okulary Robinsona, od dwóch sezonów mam dwa modele - szare i rozjaśniające. Oba sprawdzają się bardzo dobrze, płaciłem coś poniżej 30zł za parę. Całkiem dopasowane i spasowane. Bardzo solidnie wykonane. Pozdrawiam (2014/09/01 21:36)

troc


Rozglądałem się za okularami polaryzacyjnymi i kupiłem w końcu najtańsze Jaxony za niecałe 30zł. Dlaczego? Dlatego:
 - nieważne czy za 30zł czy za 500zł - polaryzacja jest albo jej nie ma,
 - szkła korygujące z polaryzacją to wydatek niecałych 400zł w promocji, do tego doliczyć trzeba oprawki.

Gdybym łowił na odległościówkę, pewnie bym zainwestował bo mam małą wadę wzroku - dalej zarzucany spławik jest niezbyt ostry. Przy łowieniu feederem, batem lub spławikiem niedaleko brzegu wystarczają najtańsze Jaxony.




    Mam ten sam problem z okularami korekcyjnymi, dlatego zainwestowałem lat temu parę w coś takiego:

http://allegro.pl/nakladki-polaryzacyjne-na-okulary-optyczne-klapki-i4553922875.html

    Przydatna rzecz nie tylko na rybach ale również na co dzień np. do samochodu.

(2014/09/03 08:08)

marmara


Polecam okulary firmy Arctica, kosztują od 100zł https://www.eokulary.com.pl/okulary-polaryzacyjne-meskie/1/default/1/f_producer_23/1. Można też kupić tańsze około 50zł i też z polaryzacją. (2016/05/12 15:52)

luzy


BIEDRONKA!!! Właśnie od tygodnia są okulary w biedronce z w miare dobrym filtrem polaryzacyjnym za 17 zeta . Polecam. Mam identyczne od roku też z biedronki i mają dobry filtr. ( kupiłem kilka sztuk bo za tą cenę sa rewelacyjne) (2016/05/12 21:22)

aldente


BIEDRONKA!!! Właśnie od tygodnia są okulary w biedronce z w miare dobrym filtrem polaryzacyjnym za 17 zeta . Polecam. Mam identyczne od roku też z biedronki i mają dobry filtr. ( kupiłem kilka sztuk bo za tą cenę sa rewelacyjne)
a filtry uv a i uv b  ???  słyszałeś coś o tym? ... a na starość ślepota!
  (2016/05/14 00:33)

SlawekNikt


Miałem kilka sztuk różnych firm i ja i napisze tak odpuście sobie okulary poniżej 70 zł. Najbardziej zszokowała mnie wpadka dragona. Zakupiłem ten model:
http://allegro.pl/dragon-okulary-polaryzacyjne-51-36-006-i6172024813.html
Link tylko przykładowy, ale okulary bardzo marne, od smoka oczekiwałem lepszej jakości. Kolega ma (niestety z lidla) okulary za 2 dychy i te juz dwa lata mu się trzymają i na razie wszystko jest ok. Ja w tym roku zakupiłem okularki stockholm. Zapłaciłem 80 zł. i za tę cenę polecam bardzo. Szkiełka świetne, bardzo dobrze przyciemniają i polaryzacja też dobra. (2016/05/15 09:21)

kedzio


Rozglądałem się za okularami polaryzacyjnymi i kupiłem w końcu najtańsze Jaxony za niecałe 30zł. Dlaczego? Dlatego:
 - nieważne czy za 30zł czy za 500zł - polaryzacja jest albo jej nie ma,
 - szkła korygujące z polaryzacją to wydatek niecałych 400zł w promocji, do tego doliczyć trzeba oprawki.
Gdybym łowił na odległościówkę, pewnie bym zainwestował bo mam małą wadę wzroku - dalej zarzucany spławik jest niezbyt ostry. Przy łowieniu feederem, batem lub spławikiem niedaleko brzegu wystarczają najtańsze Jaxony.





Wystarczy tedy zakupić nakładki na okulary i sprawa rozwiązana. Sam używam. Okulary korekcyjne + nakładka.


  (2016/05/15 15:35)

tripod


A ja te okularki Dragona używałem przez prawie 3 lata i bardzo dobrze sie spisywały http://www.firmadragon.pl/oferta/odzie-wedkarska/odzie-dragon/okulary-wdkarskie

Pozdrawiam (2016/06/13 07:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

vmaxer


Nie warto oszczędzać na okularach, takie jest moje zdanie. Tanie platikowe okularki można o kant tyłka rozbić. Warstwy polaryzacyjne ścierają się momentalnie, plastiki pękają itd. Lepiej zainwestować kilka stówek i mieć porządne okulary jak np ostatnio modne WileyX.  (2016/06/13 07:51)