Zaloguj się do konta

Tanie nęcenie - ziemniak, makaron, pszenica

utworzono: 2013/07/29 10:07
dawid73132

 Witam :) chcę na warcie łowić większe  sztuki i mam zamiar nęcić tanim sposobem jak ziemniaki makaron kukurydza itp. lecz nie wiem jak    nęcić  ziemniakami i makaronem :)Ugotowane  muszą być :) a czy posiekane  grubo  czy drobno? jaki makaron stosować? dzieki za pomoc :) [2013-07-29 10:07]

Bernard51

Tanie nęcenie- ziemniak, makaron, pszenica

To nie jest tanie na pozór -ale co ważne naturalne bez konserwantów i chemii,ale warto wykorzystywać właśnie te naturalne domowe sposoby dla obu stron.

Ugotowane  muszą być :) a czy posiekane  grubo  czy drobno? jaki makaron stosować? dzieki za pomoc :)

Oczywiście ziemniaka należy pokroić w kostkę 1cm przynajmniej natomiast (przenica w całości)makaron możesz ale nie musisz kroić zależy jaki użyjesz, rybka da sobie radę.
Nie ma reguły jaki makaron , smak i zapach mają ten sam, gwiazdka ,kolanko, świderek i zacierka (należy dłużej gotować zacierkę) śmiało możesz dodawać do zanęty w całości.
[2013-07-29 10:24]

dawid73132

ok :) Bo ja to myślałem żeby   ziemniaka właśnie w kostkę pokroić i   go   ugotowć a   pokruszyć aby były   mniejsze kawałki i dopiero gotować :) [2013-07-29 10:39]

Artur z Ketrzyna

ok :) Bo ja to myślałem żeby   ziemniaka właśnie w kostkę pokroić i   go   ugotowć a   pokruszyć aby były   mniejsze kawałki i dopiero gotować :)

Jeśli chcesz tanio nęcić to kup sobie śrutę i otręby. W wędkarskim kupujesz to jako bazę a u rolnika to śruta.
Co do ziemniaków to gotujesz całe (możesz się bawić i kroić w kostkę, a możesz je delikatnie potłuc na grube kawałki), mogą też być z obiadu, ale nie mogą być przyprawione sosami...
Możesz tez kukurydzę przygotować na słodko, z wanilią. (w wędkarskim kupisz maciutki słoik za 2-3 zł a w biedronce za 2 zł słodką całą puszkę (nęcenie i przynęta).
Makaron np kolanka czy łazanki, parzysz, i w całości możesz sypać. Mzesz go obtoczyć w anęcie.

Pamiętaj że te produkty kwaśnieją i nie przenęcaj. Bo zakwasisz łowisko i rybki będą je omijać.
[2013-07-29 17:46]

dawid73132

Więc     tak:
Jedna garść kukurydzy Jedna garść makaronuJedna garść ziemniaków
Czy to wystarczy na  dzień? i   tak nęcić przez kilka dni :) A jak nie to jaką ilość podawać??? [2013-07-29 19:09]

Artur z Ketrzyna

Więc     tak:
Jedna garść kukurydzy Jedna garść makaronuJedna garść ziemniaków
Czy to wystarczy na  dzień? i   tak nęcić przez kilka dni :) A jak nie to jaką ilość podawać???

Wszystko zależy czy ryba tam żeruje, lub wogle zagląda.
Jak chcesz zwabić rybkę, necąc bez łowienia to zacznij od samej kukurydzy, ona jest uniwersalna. Lubi ją większość karpiowatych. I max jedna puszka Ci starczy.

Jeśli dopiero co nęcić zaczynasz łowisko {nowa miejscówka), to rozsypujesz ją na większym obszarze ze skupieniem części zanęty w miejscu w którym chcesz wędkować. Oczywiście jak tylko necisz bez wedkowania.
Bo jak odrazu wędkujesz, to jeśli nie działa punktowe nęcenie, to znaczy że ryba tego nie zna lub w tym miejscu akurat nie zeruje (nie jest to ich naturalna stołówka).

I jeszcze jedna zasada.
Niech na hak trafia zawsze kąsek bardziej atrakcyjny (grubszy) niż w zanęcie.

Dobrze jednak dać troszkę śruty/otrębów ze środkiem zapachowym. Nawet jesli kupna to 1 kg możesz sobie podzielić na 3 wypady.

Czasami by pobudzić rybki. Możesz je pobudzić do zerowania wrzucając; ziemi z kretowiska, podłoża z dna. Taka smużka zachęca ryby do żerowania, szukają w niej resztek organicznych i drobnych robaczków. Możesz to wzbogacić ciętymi na drobno robakami kopanymi.
[2013-07-29 21:17]

dawid73132

Ok :) dzięki :)
Bo ja  mam zamiar poszukać   nowego miejsca jakiegoś gdzie jest głeboka warta     przy samym brzegu gdzie nikt nie łowi i nęcić tam   ziemniakami makaronem kukurydzą i pszenicą przez  kilka dni a poźniej kilka dni pod rząd obławiam łowisko :)  jeśli przez kilka dni nie złowię nic  szukam nowego miejsca :)  [2013-07-30 10:43]

darek1978

wystarczające na dzień necenia [2013-08-09 07:47]