Tanie krzesło wędkarskie

/ 22 odpowiedzi
Witam,
co myślicie o taki krześle na ryby
Czy za takie pieniądze będzie ok? Może ktoś z Was miał z czymś takim styczność, jak z wytrzymałością? Ciężarem nie jestem :) Do tej pory korzystam ze zwykłego krzesełka bez oparcia, ale przydałoby się coś z oparciem żeby np. cały dzień posiedzieć nad wodą.

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
FISHER997

Mam i moge polecić http://www.na-ryby.com/Krzesla_wedkarskie_Jaxon_AK-KZY008M_AK-KZY009M_AK-KZY010M.html co do powyższego to jak na jego cenę to jest na pewno z goeszych materiałów i jest szyty słaba nicia miałem kiedys podobne to dupsko posadziłem i krzesło sie złozyło to mam od 2 lat i dalej na nim siedze :) (2014/05/04 13:28)

CZzesio

Cześć :) Troszkę przerażają mnie wymiary tego krzesełka ....podejrzewam ,że jest to wersja mini  raczej mało komfortowa na dłuższe zasiadki :)

WYMIARY :

- wysokość krzesła 60 cm,

- szerokość krzesła 65 cm,

- wymiary siedziska 40x29 cm,

- wymiary oparcia 30x29 cm.

(2014/05/04 13:30)

ghostriderbmw

Krzeselko moge Ci polecic. Mam takie samo ktore dostalem od jednej z firm piwnych i jest najwygodniejsze z tych co uzywalem do tej pory. Dodatkowo jednym ruchem mozesz je zlozyc i rozlozyc. No i oczywiscie kieszonka na piwko tez jest :) (2014/05/04 13:35)

Bernard51

CZesio dobrze zauważył wysokość krzesła 60 cm wysokość oparcia 30 cm siedzenie 42x29 cm 30 cm od ziemi , czyli jest to dziecinne krzesełko.
W tytule pisze krzesło, krzesełko wędkarskie, jest to chwyt reklamowy, natomiast cena wyjaśnia wszystko, chodzi o krzesełko. Nie polecał bym tego towaru.
Zobacz w sklepach ogrodniczych są takie same ale duże i w dobrej cenie bez napisu "wędkarskie krzesło" i brak logo firmy. (2014/05/04 13:57)

Murel

Witam podobne jest chyba jeszcze w Carrefourze i tez za 19.90zł. Bez kosztów przesyłki bo te sklepy są już wszędzie. Podejdź i zobacz. (2014/05/04 13:59)

CZzesio

krzeslo turystyczne wedkarskie skladane

Dostępność: - WYSYŁKA W CIĄGU 24H

Dostawa: 15 zł

Cena: 50,00zł 39,00zł

DANE TECHNICZNE:

•     Całkowita wysokość krzesła: 79cm
  •     Szerokość krzesła: 81cm
  •     Wymiary siedziska: 50x40cm
  •     Wysokość oparcia: 40cm
  •     Kolor: zielony
(2014/05/04 14:24)

ghostriderbmw

Rzeczywiscie CZzesio ma racje. Z ciekawosci zmierzylem swoje siedzisko. Wyszlo mi 52x44 cm i na mnie pasuje idealnie wiec to podane z linka na prawde musi byc jakies dziecinne. Lepiej poszukac czegos w tym stylu lecz wiekszego. (2014/05/04 14:27)

tstaros

krzeslo turystyczne wedkarskie skladane

Dostępność: - WYSYŁKA W CIĄGU 24H

Dostawa: 15 zł

Cena: 50,00zł 39,00zł

DANE TECHNICZNE:

•     Całkowita wysokość krzesła: 79cm
  •     Szerokość krzesła: 81cm
  •     Wymiary siedziska: 50x40cm
  •     Wysokość oparcia: 40cm
  •     Kolor: zielony

Mam takie (bądź bardzo podobne) kupione kilka lat temu w jakiejś promocji w Auchan. Żadna rewelacja ale kilka lat mi służy więc jest o.k.

(2014/05/04 14:43)

Sitownik

Takie krzesełko jak kol. CZesio pokazał mam, jedynie niebieskie. Jak dla mnie rewelacja i powiem wam szczerze, że nie rajcuje mnie jak na moim krześle napisana jest jakaś firma. Mają przez to lepiej brać ? :) Osobiście widziałem jak rodzina z zamiarem posiedzenia wiozła sobie plastikowe krzesła więc to tylko twoja inwencja twórcza :)  (2014/05/04 14:51)

orbita9

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Faktycznie nie zwróciłem uwagi na wymiary, jeśli ktoś tego też nie zrobił a zamówił to na pewno będzie zadowolony :) Przejrzałem inne aukcje w podobnych cenach i są większe krzesła tak jak podaliście wymiary ale w sumie chyba nie opłaca się zamawiać skoro za przesyłkę od jednego krzesła trzeba zapłacić prawie tyle co krzesło. Więc wychodzi że lepiej pochodzić po sklepach i kupić trochę drożej a pewniej. Zdaję sobie sprawę że mogą być kiepsko szyte, ale wiadomo że wielu z Was miało z takim czy innym siedziskiem odczynienie więc lepiej zapytać doświadczonych. Nie chciałbym krzesła nad wodą które po posadzeniu czterech liter od razu by zjadło ;) (2014/05/04 14:52)

orbita9

Takie krzesełko jak kol. CZesio pokazał mam, jedynie niebieskie. Jak dla mnie rewelacja i powiem wam szczerze, że nie rajcuje mnie jak na moim krześle napisana jest jakaś firma. Mają przez to lepiej brać ? :) Osobiście widziałem jak rodzina z zamiarem posiedzenia wiozła sobie plastikowe krzesła więc to tylko twoja inwencja twórcza :)

Dokładnie dla mnie też nie ma to najmniejszego znaczenia. Wiadomo że za znaczek firmowy też się płaci :) (2014/05/04 14:54)

zibik33

Ja kupuję w przecenie w Jysk za 50 zł takie:
http://jysk.pl/na-zewnatrz/krzesla-lawki/kemping/krzeslo-skladane-holmdalen-stal-poli

jest o wiele wygodniejsze niż te wyżej bo takie też testowałem, zresztą te tańsze są też w Jysk w przecenie za 30 zł. (2014/05/04 15:21)

Zielony80

Od niedawna mam http://www.jula.pl/krzeso-790008 i powiem ,że za tą cenę to lepszego nie znajdę.  (2014/05/04 18:42)

u?ytkownik155838

Ja używam od początku wiosny, plecak wędkraski 20l z funkcja rozłożenia krzesełka wędkraskiego z oparciem. Bardzo fajny gadżet.

http://www.iv.pl/images/48855627603279754544.jpg (2014/05/04 18:49)

krisbeer

Moim zdaniem krzesełko powinieneś dobrać naprawdę starannie. Weź pod uwagę swoja budowę, wzrost, wagę, itd. Pomyśl na jakie wypady będzie ci potrzebne. Jeżeli na kilka godzin może być delikatniejsze, jeżeli na kilkudniowe to dobierz je starannie. Pamiętaj że przy dłuższych zasiadówkach człowiek się wierci, krzesełko musi być wytrzymałe i wygodne. Zwracaj uwagę na jego wytrzymałość, część producentów podaje dla jakiej wagi krzesło jest dedykowane. Ja mam +- 100kg, swoje krzesełko kupiłem 2 lata temu (dedykowane do 100kg), na koniec ubiegłego sezonu złamała się rurka podłokietnika ale ja naprawiłem i krzesło dalej mi służy. Za swoje zapłaciłem chyba z 60 złotych a koledzy kupili takie tańsze, trochę mniejsze i pozostały już po nich tylko wspomnienia.
  (2014/05/04 19:33)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

orbita9

Moim zdaniem krzesełko powinieneś dobrać naprawdę starannie. Weź pod uwagę swoja budowę, wzrost, wagę, itd. Pomyśl na jakie wypady będzie ci potrzebne. Jeżeli na kilka godzin może być delikatniejsze, jeżeli na kilkudniowe to dobierz je starannie. Pamiętaj że przy dłuższych zasiadówkach człowiek się wierci, krzesełko musi być wytrzymałe i wygodne. Zwracaj uwagę na jego wytrzymałość, część producentów podaje dla jakiej wagi krzesło jest dedykowane. Ja mam +- 100kg, swoje krzesełko kupiłem 2 lata temu (dedykowane do 100kg), na koniec ubiegłego sezonu złamała się rurka podłokietnika ale ja naprawiłem i krzesło dalej mi służy. Za swoje zapłaciłem chyba z 60 złotych a koledzy kupili takie tańsze, trochę mniejsze i pozostały już po nich tylko wspomnienia.

Miałem właśnie o to pytać co wzrostu bo różne są wymiary krzeseł, jedne wyższe drugie niższe i ma to zapewne znaczenie co do wzrostu. Siedziałem kiedyś na takim krześle i nie było wygodne, naciskało na uda (też tak macie?), widocznie dla wyższej osoby. Ja mam 1.76m wzrostu. Raczej na kilku dniowe zasiadki się na zapowiada ale na cały dzień noc i owszem. Pamiętam czasy kiedy bywałem dzień i noc na rybach bez siedziska - teraz sobie tego nie wyobrażam po prostu a bez oparcia też nie wygodnie.
W takim razie będę szukał czegoś stabilniejszego, niech już posłuży trochę.

Jeszcze raz dzięki Wszystkim za odpowiedzi, linki i zdjęcia również. Pozdrawiam
(2014/05/05 10:52)

RadoslawM

Jak myślicie czy to krzesło wytrzyma dwa tygodnie ciągłego łowienia? Po urlopie może już iść do kosza. Cena niska to nie będzie szkoda. http://allegro.pl/skladane-krzeslo-krzeselko-wedkarskie-pokrowiec-i4198700816.html (2014/05/09 11:04)

krisbeer

To zależy czy jesteś gabarytów Arnolda Schwarzeneggera czy Artura Barcisia.

(2014/05/09 13:05)

orbita9

Jak myślicie czy to krzesło wytrzyma dwa tygodnie ciągłego łowienia? Po urlopie może już iść do kosza. Cena niska to nie będzie szkoda. http://allegro.pl/skladane-krzeslo-krzeselko-wedkarskie-pokrowiec-i4198700816.html

To krzesełko z linku jest w moim pierwszym poście, jak koledzy niżej zauważyli jest ono małe, patrz wymiary. No chyba że w sam raz dla Ciebie? Jeśli jest z Kielc lub okolic to możesz je odebrać osobiście (2014/05/09 13:14)

krisbeer

Kolega Radosław lubi takie prowokacje (2014/05/09 15:27)

SVT

Jeżeli chodzi o  wytrzymałość, to nie polecam tego krzesła.
Najwięcej 2 lata na ich stopki plastikowe. Słabe na mróz i nierówność terenu.

To znowu jest wygodne, mocniejsze, inny układ złożenia. Jeden minus to, wielkość po złożeniu.

Komfortowe, wygodne i stabilne, można też powiedzieć że pakowne i wytrzymałe siedzisko. Cena odrobinę wyższa, ale warto.

(2014/05/09 15:52)

RadoslawM

Kolega Radosław lubi takie prowokacje

Jak Ty tutaj widzisz prowokacje, to szkoda mi słów.

Podsumowując,

Moja waga 76kg, wzrost 173cm

Moje niedopatrzenie odnośnie wcześniejszego posta . Sory nie zauważyłem linku a zmyliły mnie foty innych krzesełek. Zresztą moje pytanie jest konkretne. Nie oczekuje że kupie coś za 30zł i będzie mi służyło lata.  

(2014/05/09 18:51)