Tania tyczka

/ 6 odpowiedzi
Witam.

Poszukuję tyczki do 350 zł. Ma mi służyć jako miła odskocznia od spinningu. Chciałbym nią łowić na jeziorach i zaporówkach. Nie interesują mnie zawody, ma mi służyć tylko i wyłącznie rekreacyjnie. Wiem, że w tych pieniądzach ciężko będzie znaleźć coś fajnego, ale może się uda :)

Przeszukując allegro znalazłem takie kije:

- http://allegro.pl/tyczka-9-5-metra-jaxon-inspiral-eco-pole-950-tanio-i2211679932.html

- http://allegro.pl/tyczka-mikado-essential-pole-9-5m-top-nowosc-2012-i2237678185.html
(jak rozumiem, ten model posiada 2 topy?)

- http://allegro.pl/tyczka-mikado-mlt-s-long-pole-9-5m-top-zestaw-i2251727331.html

Co o nich sądzicie? Cena jest zachęcająca, ale co z jakością?

Poza tym, chciałbym jeszcze wiedzieć, co poza wędziskiem oraz zestawami jest potrzebne do tej metody? Czy rolki są konieczne? Każda rada jest cenna. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

Ps. Jeśli ktoś nie ma nic sensownego do powiedzenia, niech lepiej nie mówi :)

beatark


Może moja wiedza na ten temat nie jest zbyt szeroka, ale na tyczkę łowi mój syn, więc cokolwieczek wiem... . Wydaje mi się, że zamiast bardzo nędznej tyczki (innej w tej cenie nie dostaniesz, o ile w ogóle) lepiej kupić dobry bat (np. 8 m).  (2012/04/08 16:17)

menofthenight


A rozchodzi się o to, że bata właśnie już mam:) (2012/04/08 16:18)

Roxola


Witam
Odradzam zdecydowanie kupno którejkolwiek z tych tyczek.... pozostań przy bacie, którego już masz.
Ponieważ pieniądze, które chcesz na taką tyczkę wydać, będą pieniędzmi wyrzuconymi.

Aby łowić na tyczkę potrzebujesz jeszcze kilku "drobiazgów" /rolki, uchwyty.../
Tyczka w tym przedziale cenowym niestety nie nadaje się do łowienia...
Po pierwsze, zwisa jak banan
Po drugie, jest cholernie ciężka
Znalazłabym jeszcze po trzecie i czwarte również :)

Lata wstecz kupiłam taką tyczkę /chyba Robinson/ nad wodą miałam ją tylko jeden raz...
później dałam ją za darmo...
I cieszyłam się, że pozbyłam się rupiecia, a kosztowała wówczas 270zł, czyli coś podobnego do tej,
którą Ty chcesz kupić.
Pozdrawiam (2012/04/08 16:32)

bonek18


Ja dużo doświadczenia też nie mam bo dopiero zakupiłem swoją pierwszą tyczkę.
Ale 9.5m nie polecam. Lepiej kup 11,5m. Nie koniecznie nową. Ja dałem ogłoszenie na forum i po miesiącu udało mi się kupić mało używaną tyczkę 13m z rolkami w cenie jaką podajesz. Z zakupu jestem bardzo zadowolony mimo że łowiłem nią dopiero 2x. Mnie polecali colmica atomica i taką udało mi się kupić. Też głównie wędkuje nią rekreacyjnie. Ale radze dołożyć trochę i za 500zł znajdziesz taką. Jedyna wadą to jest to że nie mogę znaleźć topów do niej. Przy okazji jakby ktoś miał dojście do topów do colmic atomic carp to proszę o info. (2012/04/08 16:33)

Romuald55


9,5M to tyczka za krótka.Do łowienia rekreacyjnego powinna być 11m.Zasięg łowienia to zasięg tyczki i 9,5 m często bywa za mało.Co do jakości...tanie tyczki są po prostu cięższe,często bywają lejące,czyli zwisają i nie są sztywne i firmy mniej atrakcyjne.Moim zdaniem przy łowieniu rekreacyjnym to nie ma żadnego znaczenia.Często są mocniejsze od wyspecjalizowanych tyczek z najwyższej półki.Do łowienia rekreacyjnego dodatkowe topy nie są Ci potrzebne.Ewentualnie jeden,ponieważ czasem brania są na różnych głębokościach,zwłaszcza płoci i nie musisz zmieniać zestawu tylko top.Myślę że używane Mikado 11m z jednym topem za niewiele większe pieniądze kupisz. (2012/04/08 16:42)

koksik2703


Zostań przy bacie na fajną tyczkę trzeba dać jakieś 600-700 zł z tego co wiem a jeszcze dochodzi kombajn i rolki czyli dodatkowe 800-900 zl  Nie łowię tyczką wiec nie wiem co i jak z cenami (2012/04/08 19:27)