Zaloguj się do konta

Tania wędka spinningowa

utworzono: 2017/01/01 22:00
mmisiek11

Cześć i czołem jestem tutaj nowy i przychodze aby poradzić sie w pewnej kwesti : )
Mianowicie mam juz spinning w mojej niedlugiej karierze wędkarskiej złowilem juz kilka szczupaczkow. Mam dosyc uniwersalną wędke której używałem też do metody gruntowej.Jest to dosyc twardy spinning 10-30g.Jednak gdy próbowałem łowic okonie z tym kijkiem wydaje sie to nie mozliwe z racji tego ze ma dosyc duzy cw i ogolnie ciezko zobaczyc branie mniejszej ryby.Jako ze jestem osobą pracującą sporadycznie jesli gdzies cos sie znajdzie nie mam zbyt wiele pieniedzy i rozgladam sie za kijkiem w granicach do 50zł.. Wiem ze nie posluzy mi na dlugo ale moze wreszcie polowie troszke innych rybek : ) 
Znalazłem taki kijek i w miare by mi odpowiadał w tej granicy cenowej. Co o nim myslicie?
http://allegro.pl/wedka-jaxon-spinning-arcadia-jig-2-7-m-3-15-g-i5979227690.html [2017-01-01 22:00]

mmisiek11

Bardzo dziękuje, teraz kolejne pytanie jaki cw ? Lowie raczej na stawach chociaż na rzece tez nie raz sie zdarzyło czy 3-15g to dobry wybór? Oraz z brzegu lepiej 2.4m czy 2.7?? [2017-01-01 22:17]

Mortal Kombat

Napisz jakich przynęt używasz i o jakiej wadze  to można będzie doradzić ciężar wyrzutowy. Z brzegu jak jest dobry dotęp do wody to można śmiało użyć kija 2,1, jak trzeba sięgnać trochę za trzciny to wtedy lepiej 2,4 a nawet czasami 2,7. Ja osobiście na wodzie stojącej i rzece zazwyczaj używam wędkęk 2,3-2,45 moim zdaniem taka uniwersalna długość bo łatwo manewrować przynętą i pozwala sięgnać za nie duże trzciny. Jak u ciebie brzeg nie jest jakoś mocno zarośnięty to brałbym 2,4. Jak mocniej i zwłaszcza na rzece gdy musisz poprowadzić przynętnę za szerokim pasem trzcin to 2,7. Zastanów się w jakich warunkach będziesz łowił i samemu wybierz odpowiednią długość. [2017-01-02 00:59]

Sith

Michał, moja rada 240cm/3-15g, Arcadia ma dość dobre właściwości rzutowe więc powinno wystarczyć. Przy okazji poczytaj Spinning za 50zł  może Ci to coś pomoże.
Jednak weź pod uwagę, że Arcadia, to kompozyt, wędziska stosunkowo ciężkie. Może warto dozbierać kaski i zdecydowałbyś się na ciut wyższy poziom  http://www.wedkarski.com/wedki/10210-wedka-ferox-micro-spin-jaxon.html a ta seria zbiera dobre opinie i jest faktycznie bardzo przyzwoita. [2017-01-02 05:51]

marcin-fisky

Tanio nie znaczy, że praktycznie i zadowoli naszą potrzebę. Można pomyśleć aby kupić tanio używaną wędkę lecz też jest to jakieś ryzyko. Myślę, że warto dołożycz kaski i kupić coś w miarę lepszego. Każdy ma swoje propozycje tekiego sprzętu. Napewno nie warto kupić coś a za chwile ponownie dublować.
  [2017-01-02 15:15]

kumka

Gdybyś był w stanie wysupłać 100zł, to liczba dostępnych wędek by się podwoiła, albo i potroiła. Może lepiej poczekać? [2017-01-02 15:34]

LeoAmator

Kumka tylko czy jakość by poszła w parze z ceną, czy to ma sens ? [2017-01-02 23:33]

kumka

Byłem wczoraj w sklepie wędkarskim i oglądałem Arcadię z ciekawości. Jak za 57 złotych tragedii nie ma, bo w tym przedziale cenowym wypada o niebo lepiej niż jakaś Good Fish Cortina, ale w okolicach 100zl mozna kupic ciekawsze wedki. Np. Jaxon Ferox, jakiegos Lexusa czy Daiwę Megaforce... Te 50 czy 60 zl na prawde zrobi spora roznice. [2017-01-03 04:53]

Sith

Tutaj  http://www.okonek.com.pl/advanced_search_result.php?keywords=jaxon+ferox&osCsid=qos41rel6oje7ko454vnesa8g1&x=0&y=0 masz pełną ofertę z serii Ferox, a tutaj Relacja z wypadów z wędką Jaxon Ferox Ultra Spin 2.70 cm. cw. 5 - 20 g dobrą recenzję jednego z wędzisk tej serii, mam takie samo i potwierdzam opinię Sławka. Poza tym możesz pogadać na ich temat z Adamem  http://haryyy5.wedkuje.pl/blog/index.php?ID=143247 użytkuje wklejkę z tej serii. [2017-01-03 05:38]

pepe122

Posiadalem ten kijek na jeziorku sprawowal sie bardzo dobrze mysle ze jak na poczatek nie jest to zly wybur wiadomo ze nie kazdego stac by odrazu kupywac cos z wyższej pułki:)pozdr. [2017-01-03 16:25]

mmisiek11

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i rady : ) Postanowiłem kupić jednak kijek Arcadii 2.4 Metry 3-15g wiem ze pewnie niektórzy uważają to za głupote ale w tym przedziale pienieznym on wydawał sie rozsnądny : ) Dzieki za zainteresowanie tematem i Narazie !  :) [2017-01-03 19:41]

Sith

Twoje pieniądze, Twoja decyzja.
Połamania... byle nie na kolanie ;) [2017-01-04 06:46]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia