Zaloguj się do konta

Tania wędka spinningowa z małym cw.

utworzono: 2016/06/05 17:57

Cześć,szukam w miarę taniej wędki spinningowej o stosunkowo niskim cw (od 5g do waszym zdaniem najlepszej wartości maksymalnej :D ) Mam także 2 pytanie,czy da sie w jakikolwiek sposób zmierzyc cw wędki "noname"? [2016-06-05 17:57]

Wolansio

"W miarę tanio" dla jednych to do 500zł a dla innych do 100, musisz sprecyzować przedział. Ponadto przydałaby sie informacja jakimi przynętami chcesz łowić, jakiej długości chcesz wędke, wklejke czy nie itd. im wiecej info tym lepiej, wtedy można podać jakieś propozycje. [2016-06-05 23:00]

baxon

To zależy jakie ryby chciałbyś łowić, na jakie metody (na okonia, szczupaka , sandacza , bolenia, na  drop shot, boczny trok itd), i jaką długość  byś chciał. Ostatnio na zawodach wygrałem wędkę Jaxon Charisma jig spin 2,10 m   cw 3-14, kosztuje ona w niektórych serwisach internetowych (allegro itp) od 80 zł. Akcja tej wędki jak dla mnie jest szybka, Fajnie pracuje, można na nią łowić na malutkie Jigi, wobki, i boczny trok. Praktycznie nic nie waży, jest lekka jak piórko. 
Ewentualnie moge polecić okoniówke jaką używam. Jest to Mikado Essential feeling 270, do 15 g , super się nią łowi okonie na boczny trok (według mnie najlepsza metoda na okonia).
W razie pytań proszę napisać :) [2016-06-06 12:02]

Sith

(...)Jaxon Charisma jig spin 2,10 m   cw 3-14, kosztuje ona w niektórych serwisach internetowych (allegro itp) od 80 zł. Akcja tej wędki jak dla mnie jest szybka, Fajnie pracuje, można na nią łowić na malutkie Jigi, wobki, i boczny trok. Praktycznie nic nie waży, jest lekka jak piórko. (...) Wędzisko było faktycznie niemal doskonałe, ważyło zaledwie 138g, niestety już wycofane z oferty JAXON-a. Jest jeszcze dostępne ze starych zapasów http://www.wedkarski-sklep.pl/jaxon-charisma/620-jaxon-charisma-jig-spin-wj-chj21014.html i  http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp. Warto się nim zainteresować.
  [2016-06-06 14:15]

Haryyy5

Cześć,szukam w miarę taniej wędki spinningowej o stosunkowo niskim cw (od 5g do waszym zdaniem najlepszej wartości maksymalnej :D ) Mam także 2 pytanie,czy da sie w jakikolwiek sposób zmierzyc cw wędki "noname"?

po pierwsze primo : ile to jest stosunkowo tanio. 
po drugie secundo : niskie c.w. na jaką rybę ? bo np 5-25 to bardzo wysokie c.w. na okonia a niskie na szczupaka. A na wedkę do wszystkich gatunków złoty środek. Także jak dopiero zaczynasz i nie bardzo masz pojęcie co gdzie i jak to proponuje właśnie 5-25g. Jak głównie okoń to ja bym nie przekraczał 15g. Jak jakiś szczupak sandacz, to może być 10-30, może być nawet ciężej . Generalnie mi więcej podasz informacji tym lepiej będziemy mogli Ci pomóc. Bo wędka to niestety nie tylko c.w. i długość. 
po trzecie tertio : tego jaki mają c.w. wędki no name to nie wie nikt, z producentem włącznie. Nie ma sposobu żeby go zmierzyć. Możesz sprawdzić doświadczalnie przy jakim ciężarze najlepiej wędka pracuje. Tu jednak pojaiwa się taki problem że wędki no name to na ogół teleskopowe, szklane bądź kompozytowe kije od szczoty. Ciężko będzie taki kij wyczuć. Generalnie nawet jak budżet niski to radziłbym kupić najtańszy spinning czy to z jaxona, czy z innej taniej firmy i cieszyć się łowieniem zamiast szarpać z kijem nie przeznaczonym do spinningu, a pozwolę sobie rzucić smiałe stwierdzenie że nie przeznaczonym do niczego.  [2016-06-06 17:10]

Sith

(...) jak dopiero zaczynasz i nie bardzo masz pojęcie co gdzie i jak to proponuje właśnie 5-25g. (...) Generalnie nawet jak budżet niski to radziłbym kupić najtańszy spinning czy to z jaxona, czy z innej taniej firmy i cieszyć się łowieniem zamiast szarpać z kijem nie przeznaczonym do spinningu, a pozwolę sobie rzucić smiałe stwierdzenie że nie przeznaczonym do niczego.  Święte słowa.
Kuba określ jaką kwotą dysponujesz, pamiętając, że do kompletu będziesz jeszcze potrzebował kołowrotek, żyłkę (plecionkę), przynęty i kilka innych drobiazgów (wypychacz lub szczypce do uwalniania rybek, miarkę, pudełka na przynęty, jakiś pas lub torbę lub kamizelkę, a i podbierak też przydałby się).
Jeśli jak napisałeś interesują Cię wędki od 5g w górę, to już nie jest lekki spinning, tylko średni. Jak napisał Mary, 5-20/5-25 będzie najbardziej uniwersalny. Najtańszy zestaw jaki można spokojnie zaproponować bez ryzyka, że się zaraz rozpadnie, albo nie da się na niego łowić, to:
http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/15206_jaxon-ferox/Produkt/54461_ferox-ultra-spin.aspx
http://www.jaxon.pl/Katalog/248_176_kolowrotki/5026_kolowrotki/Produkt/54516_jaxon-armand.aspx
http://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/3356-zylki-guide-select-crystal-clear-dragon.html [2016-06-07 05:42]

Przepraszam za dłuższy brak odpowiedzi ale nie miałem zbytnio czasu, chodzi mi tu o cenę ok 150 zł, wędka ma być raczej na pstrągi w górskiej rzece. Chodzi mi o samo wędzisko, pewne doświadczenie mam. Z dzisiejszej wyprawy wróciłem bogatszy o 2 zdjęcia z sandaczami, łowiłem na cięższe jigi. [2016-06-12 22:58]

Sith

Ten Ferox z mojego porzedniego postu w pełnbi zaspokoi Twoje potrzeby. [2016-06-13 05:53]

Jakub Woś

Przepraszam za dłuższy brak odpowiedzi ale nie miałem zbytnio czasu, chodzi mi tu o cenę ok 150 zł, wędka ma być raczej na pstrągi w górskiej rzece. Chodzi mi o samo wędzisko, pewne doświadczenie mam. Z dzisiejszej wyprawy wróciłem bogatszy o 2 zdjęcia z sandaczami, łowiłem na cięższe jigi.

Na pstrągi w górskiej rzece o niskim cw i cenie do 150zł. Polecam przyjrzeć się kijowi Robinson Trout Jig 5-18. Lekka i mocna. Nie namęczysz się a niewielkie przynęty polecą daleko. [2016-06-21 09:11]