Tani sprzęt. Co mogę na niego złowić?

/ 14 odpowiedzi
Witam wszystkich serdecznie.Chciałbym zapytać czy na tanie wędzisko powiedzmy do 100zł i na tani kołowrotek do spiningu do 100zł można złowić jakieś fajne rybki i czy oznacza to że szczupaki powiedzmy jakieś od 6kg do 10kg od razu rozwalą mi kołowrotek albo połamią wędzisko.Chciałbym zaznaczyć że dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem a nie stać mnie na sprzęt w wyższej półki i z ciekawości umieszczam takie pytanie żeby się ewentualnie pocieszyć na początku lub też totalnie załamać że na wędkowanie będę musiał jeszcze troszkę odkładać . 
Kaniac


Kolego to wędkarz łowi ryby a nie sprzęt. Jeśli dobierzesz odpowiednie wędzisko, kołowrotek, żyłkę i przynęty do swojego sposobu wędkowania to zdobywając pewne umiejętności będziesz łowił na nie tak samo skutecznie jak na sprzęt droższy. Trwałość tańszego sprzętu, szczególnie kołowrotków będzie o wiele słabsza. Tani kołowrotek po jednym sezonie może nadawać się już tylko do wymiany na nowy. Za 100 zł można kupić bardzo fajne i trwałe wędki firmy Konger, które nie ustępują droższym konkurencji. Jeśli chodzi o kołowrotek to szukałbym czegoś Dragona w tej cenie, z tego co wiem to chyba daje on 5 lat gwarancji. Pozdrawiam. (2012/05/09 11:26)

jacenty75


Tak więc wiedz i zapamietaj Kolego, że nie sprzęt łapie a wędkarz. Można mieć najlepszy sprzęt i małe umiejętności co w spotkaniu z dużą rybą skończy się porażką a na sprzęcie o który pytasz z odpowiednim doświadczeniem tą samą rybę spokojnie powinieneś wyciągnąć.

(2012/05/09 11:29)

JaroDaw


j/wDodam, że za 200zł coś można kupić nie najgorszego. Istnieją ludzie, którzy wędkują sprzętem po 30zł i jakoś sobie radzą. Główna różnica polega na " finezji" :) (2012/05/09 11:38)

lynx


Popieram moich przedmówców mogę tylko dodać, żebys zawsze pamiętał o wyregulowaniu hamulca i nie wyciągał ich na siłę tak jak napisano - z finezją. Nie daj ponosic się emocjom to nie bedziesz miał wiekszych problemów. I jeszcze jedno. Wytłumacz to rybom aby zachaczały się szczupaki 10 kg.
Pozdrawiam i życzę pomyślnych łowów. (2012/05/09 11:50)

CemoEdition


Na wędce teleskopowej 2.1m z targu za 30zł wyciągnąłem karpia 4kg (łowisko hodowlane), kołowrotek też był jakiś york z tańszych. jak kręciłem to aż przeskakiwała korba ale wyciągnąłem, nie mówiąc o kiju który myślałem że zaraz się złamie ale poradził sobie z rybką.
Pozdrawiam (2012/05/09 12:11)

u?ytkownik108618


Zgadzam się z przedmówcami że jako początkujący wędkarz nie musisz mieć sprzętu ful wypas,nie masz doświadczenia,popełnisz błąd to straty będą mniejsze jak przy drogim sprzęcie.Kilkanaście lat temu nie było takiego sprzętu a ryby się łowiło większe jak teraz.Pamiętam czasy gdy na szczupaka chodziłem z żyłką rozkręconą z linki od prania nawiniętą na klepkę do tego ciężka wahadłówka i rzuty wykonywało się z ręki na kilka metrów i brały takie sztuki że czasami ta gruba żyłka przecinała palce bo ściągało się ręcznie,spytaj kolego starych wędkarzy czy to prawda a z pewnością potwierdzą że tak było.Prawda jest taka że gdyby kiedyś był taki sprzęt jak jest teraz to idąc na ryby nie poradziłbym przynieść tych ryb.Pozdrawiam (2012/05/09 12:47)

alibaba23


tak jak koledzy radzą sama wędka ryb nie łowi ja mam spining za 150 kołowrotek dragona za 100 ma 5 lat gwarancji ;-) i i jest ok , a pomyśl sobie że na rybach jak na rybach czasami sie coś zniszczy połamie to nie bedzie tak szkoda ;-) na taki sprzęt biora tak samo jak na drogi . lepiej wydać kase na przynęty niż na kija . mój przyjaciel łowił kiedyś na starego kija klejonego zniszczonego kołowrotek piszczał miał luzy a szczupaki łapał jak kłody w sezonie no pare 5 raz miał 9 jego rekord , droga wędka nie jest skuteczniejsza ;-) pozdrawiam i życze udanych połowów (2012/05/09 13:42)

u?ytkownik99254


Możesz złowić wszystko - to wędkarz łowi a nie firma chyba, że uważasz inaczej. (2012/05/09 13:43)

JOPEK1971


Najważniejsze to miec ryby w łowisku,sprzęt jest drugorzędną sprawą.Jak ryb nie będzie to nawet najdroższym sprzętem nic nie wskórasz. (2012/05/09 14:06)

adamek19969


powiem tak. też nie mam za dużo kasy. i nie mam kolowrotka typowego na spinning . używam kolowrotka gruntowego. i sobie przekładam . i daje radę :-) więc spokojnie nawet jak wydasz 50zł na kij i 50zł na kolowrotek spokojnie będziesz mógł holowaac ryby nawet po 10kg. wkońcu to ty łowisz a nie sprzęt. sam mam sprzęt do 100zł i sprzęt który ma dużo lat spisuje się dobrze. pozdrawiam :) (2012/05/09 14:18)

borsuk 6x9


ja jeżdżąc w pracy mam w aucie wędkę 2,1 m teleskopową kupioną na allegro za całe 10 PLN. ale zajmuje po złożeniu 40cm. do tego mam kołowrotek za 18,50 i przedwczoraj wyciągnąłem calkiem przyjemnego szczupaczka. najważniejsze co jest na końcu a nie co się trzyma w ręku. (2012/05/09 15:41)

sewo


Dziękuję wszystko za tak wspaniałe przyjęcie na tym forum(dodam że jest to mój pierwszy post tutaj) jeszcze raz bardzo dziękuję ,doprawdy wasze wypowiedzi bardzo mnie zdopingowały. W sobotę jadę po sprzęt i korzystając z porad wybiorę się doskonalić w łowieniu ,a jak to się dalej potoczy to zobaczymy.Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam.  (2012/05/09 23:28)

iwonam


Kolego jesteś z tychów jak tak to z jakiego osiedla możemy podjechać gdzieś do jakiegoś wędkarskiego i poszukamy jakieś sprzetu ja jestem z tychów z zetu wyślij mi wiadomości numer twojego telefonu to się zgadamy nawet na jakieś rybki (2012/05/15 14:19)

u?ytkownik16117


przedmówcy dobrze pisali ja dodam tylko,byś jedyna rzecz na ktorej nie oszczedzał to żylka,kup dobrą ,sprawdzoną przez wedkarzy zylke w dorym sklepie

(2012/05/15 15:29)