Tani sposób na karpia

/ 33 odpowiedzi
Korzon95

Witam nie chcę zakładać nowego tematu:). Mam pomysł na kulki proteinowe (własny) tylko nie wiem czy będzie on dobry.

Mianowicie chodzi mi o miks czy mogę sobie zrobić we własnym zakresie z mąk itp. i do tego dodać zmieloną kukurydzę (tego właściwie moje pytanie się tyczy) i w jakich ilościach dawać do tego "miksu" i czy to wogóle dobry pomysł?
Pozdrawiam (2012/05/30 14:01)

Remil

pomysł dobry spróbować zawsze można, co do ilości kukurydzy nie przesadzałbym, najlepiej robić doświadczenia a potem sam już będziesz wiedział co i ile. (2012/05/30 14:28)

adamek19969

aa zamiast kulek proteinowych to ciasto z kaszy manny może być? (2012/05/30 17:00)

Adek123

Macie jakieś pomysły na dobre ciasto lub coś innego? aby złapać dużego karpia lub suma może być węgorz pozdrawiam kominiarz

No na ciasto to raczej węgorza i suma nie złapiesz. Na węgorza polecam rosówki bądź martwą rybkę, a na suma pellet ( specjalny na suma ) , trupka lub żywca .
a co do dużego karpia to konkretnie jaki duży ? Bo dla mnie duży karp to już 6 kg a dla innych duży karp to 15 kg. :) A tak to kulki, pellet i kukurydza na wlosie lub bezpośrednio na hak.  (2012/05/31 19:39)

Korzon95

A jeszcze takie pytanko czy zanęty mogę użyć z tej kukurydzy (gotowana całe ziarna) + przenica razem z kuku i  ewentualnie kulki (jak zrobie) i do tego odpowiednio dużo (żeby powstały kule ) płatków owsianych.
Taka zanęta na karpia (dla mnie też duży tak od 5kg w górę:) dużego lina i dużego leszcza.

Łowić mam zamiar na włos kulka, kukurydza kuku+kukurydza    lub bez włosa ale na tej samej zasadzie montowania jak włos czyli ciężarek +przypon bez koszyka lub sprężyny

Czy taki sposób waszym zdaniem będzie dobry?Podajcie wasze pomysły  jeżeli macie coś lepszego bo sam to wymyślam i nie wiem czy to jest do końca dobre :)

Pozdrawiam (2012/06/01 20:39)

Korzon95

A jeszcze takie pytanko czy zanęty mogę użyć z tej kukurydzy (gotowana całe ziarna) + przenica razem z kuku i ewentualnie kulki (jak zrobie) i do tego odpowiednio dużo (żeby powstały kule ) płatków owsianych.
Taka zanęta na karpia (dla mnie też duży tak od 5kg w górę:) dużego lina i dużego leszcza.

Łowić mam zamiar na włos kulka, kukurydza kuku+kukurydza lub bez włosa ale na tej samej zasadzie montowania jak włos czyli ciężarek +przypon bez koszyka lub sprężyny

Czy taki sposób waszym zdaniem będzie dobry?Podajcie wasze pomysły jeżeli macie coś lepszego bo sam to wymyślam i nie wiem czy to jest do końca dobre :)

Pozdrawiam
(2012/06/02 22:20)

Korzon95

Jeszcze jedno pytanie zmieliłem kukurydze (w młynku do kawy powstała taka mączka) i mam zamiar dodać to do tych kulek i do zanęty nie wiem czy to dobry pomysł i pytanie czy da to jakąś spoistość zanęcie? I czy do kulek jeżeli dodam to czy mogę tak zmielić groch lub/i fasole i też dodać do kulek? Bo to przecież też białko. Pomożecie?
Pozdrawiam:) (2012/06/04 21:23)

Korzon95

Odświeżę (2012/06/05 19:42)