Tani sposób na karpia

/ 33 odpowiedzi
Mam pomysł na tanią zasiadkę na karpia na która nie trzeba dużo wydać pieniędzy. Jak wiadomo aby pojechać na karpia i móc go złapać, chodzi mi o wiekrze sztuki trzeba zrobić zasiadke co najmniej dwu dniową i dobrze nęcić rybę. Mój pomysł jest następujący posiadam kukurydze dla gołębi zebraną z pola, z 4kg zmielę w maszynie do mielenia mięsa z 3kg ugotuje następnie wypaże w zapachu waniliowym, kupie bułke tartą3kg(aby formować z tej mieszanki kule) razem to wszystko skleje i będe nęcił punktowo dajmy 5m2 i tam rzucę zestaw z kukurydzą wypażoną w wanili.

Co sądzici o takim sposobie ma byt?? Chce uniknąć kulek proteinowych ze względu na koszty, nie piszcie mi także, że karpia to mozna na jedno ziarno przenicy złapac itd. bo ja to wiem chodzi o nęcenie jak kulkami i peletami czy rezultaty mogą być porównywalne bo kuku najbardziej chyba lubi karp i leszcz.
piotrcarp


oczywiscie ze tak mozna ale ta bulka i mielona kukurydza jest zbedna bo sciagnie ci drobnice wystarczy tylko kukurydza gotowana i karpiki tez beda braly.Kukurydza jest jeda z lepszych przynet do tego dodaj konopie tez gotowane, rybki beda mialy lepszy apetyt jak je troche przeczysci. (2012/04/19 11:24)

Jędrula


oczywiscie ze tak mozna ale ta bulka i mielona kukurydza jest zbedna bo sciagnie ci drobnice wystarczy tylko kukurydza gotowana i karpiki tez beda braly.Kukurydza jest jeda z lepszych przynet do tego dodaj konopie tez gotowane, rybki beda mialy lepszy apetyt jak je troche przeczysci.

 

 

 

 

 

Kolega ma 100 % - wą rację . Nie miel kukurydzy tylko nęć całymi , gotowanymi ziarnami bo będzie się złazić drobnica , gotuj na pół twardo . Na koniec gotowania albo po przecedzeniu możesz posypać wanilia tylko przecedzona kuku musi być jeszcze gorąca . Możesz również zrobić z kuku zanętę sypką , domieszać coś do niej i używać do koszyka , pamiętaj jednak , że koszyk czy inne ustrojstwo do podawania zanęty musi być obligatoryjnie puste po wykręceniu z wody .



 

(2012/04/19 11:44)

Marciniak9


Kolego! kulki z pozoru to jest najtańsza forma przynęty !!!!!!!

Kupisz sobie raz pudełeczko za 30zł i masz na 2-3 lata

A robaczki, kukurydza itd..... za każdym razem kupujesz świeże. (2012/04/19 12:12)

JKarp


Cześć
No różne rzeczy słyszałem na temat kulek ale żeby na dwa-trzy lata kilo kulek starczyło to jeszcze nie słyszałem. Chyba, że masz na myśli kulki sprzedawane jako tzw haczykowe. Ale dwa-trzy lata to co najmniej o rok za dużo. "Tani sposób na karpia"Zależy jakie te karpie Cię interesują. Jeśli tzw zarybieniówka to sposób podany przez Piotra jest ok. Owszem - zdarza się, że na kuku i większy się trafi ale bardziej selektywna jest na pewno kulka.JK
(2012/04/19 12:45)

piotrcarp


Mozesz tez necic kukurydza a lowic na kulki i tez to jest jakies rozwiazanie bo taraz chyba na kazdym zbiorniku karpie znaja kuleczki (2012/04/19 13:17)

damiano89


Jak kolega wyżej napisał, karpie już znają kuleczki i to jest ich minus, ryby w wielu zbiornikach juz nauczyły się że wraz z tymi pysznymi kulkami idzie zagrożenie. sposób nęcenia niestety trzeba dopasować do danego łowiska. A co do tego nęcenia kuku to ja jestem za tylko trzeba odpowiednio przygotować i uważać z aromatem. kolejnym plusem jest to że kuku bardzo lubią amurki;D (2012/04/19 15:02)

stahu89


A co polecacie do zrobienia kul i rzucania na daleka odległość gline, ziemie?? myslalem o bułce ale jak widze to dam sobie spokoj.. (2012/04/19 19:44)

JKarp


Cześć@Syfiarz
Więcej wyrozumiałości w swoich wypowiedziach i ogłady - nie jestem dla Ciebie małpą z wędką dla jasności.I nie przypisuj sobie już tak umiejętności skutecznego wędkowania insynuując, że Karpiarze nie potrafią łowić innych ryb oprócz karpi...........................................................................................................
Piotrek nawet zwykła zanęta byleby dobrze klejąca się nada. Glina może byłaby i dobra ale nie mam z nią doświadczenia.JK
(2012/04/19 19:49)

FLO92


nastpepny nowy idiota na forum, zeby ludzi denerwowac (2012/04/19 19:51)

u?ytkownik111801


A co polecacie do zrobienia kul i rzucania na daleka odległość gline, ziemie?? myslalem o bułce ale jak widze to dam sobie spokoj..

Można ugotować groch ( 1,5 kg ) , zetrzeć go i dodać do zanęty  wraz  płatkami owsianymi ( które mocno kleją z powodu  zawartości glutenu i skrobi) , samą zaś zanętę sklejać gliną - jeśli to potrzebne . Można też spulchnić zanętę - gdy nie chodzi o lepiszcze a o ciężar pozwalający dalej rzucać. I w tym wypadku z pomocą  przychodzi ziemia np: ziemia bełchatowska.
(2012/04/19 19:51)

u?ytkownik104372


Tee Syfiarz sam prowokujesz ludzi a potem masz problem. Znowu kolejne konto zalozyles? Jak masz tak pisac na tym forum to lepiej sie nie udzielaj. (2012/04/19 20:59)

u?ytkownik111801


Karpie bardzo dobrze biorą na fasolę , ugotowaną  tak aby trzymała się haka nr 8 -5 . Można ugotować z 3 kg fasoli , zetrzeć ( zemleć ) w mikserze , dodać płatki owsiane jako klej , doda do zanęty bazowej  i w ten sposób zanęcić parę razy, tak aby nie świnić i nie przesadzać . W zanętę taką wchodzą liny i karpie. (2012/04/19 22:01)

stahu89


Właśnie chodzi mi o karpie przede wszystkim. Także płatki owsiane, zanęte i kukurydze gotowaną na półmiękko następnie gdy jest jeszcze gorąca to posypać wanilią czy anyżem. Z tego tworzyć kule i nęcić a na hak kuku i czekać na efekt.. (2012/04/19 22:17)

maciek2544


Nie jestem znawcą ale kukurydza w różnych smakach i zanęta o grubej frakcji. (2012/04/19 23:41)

stahu89


No myśle ze kazda prawie zanęta na karpia bedzie o grubej frakcji do tego płatki owsiane(lepiszcze) i powinno być dobrze.. (2012/04/20 06:18)

stahu89


Chyba że macie jakąś firme która nadawała by się kąkretnie pod ten przypadek.. grube ziarna, w połączeniu z płatkami i duza iloscia kukurydzy robi dobre kule do wyrzutu? (2012/04/20 06:22)

Heniek-pilot


No-kolego-chyba TROCHĘ PRZESADZIŁEŚ...z tą małpą"...pod zastanowienie... (2012/04/20 08:05)

JKarp


Chyba że macie jakąś firme która nadawała by się kąkretnie pod ten przypadek.. grube ziarna, w połączeniu z płatkami i duza iloscia kukurydzy robi dobre kule do wyrzutu?

CześćZanęta " Rzeka " lub " Feeder " - może być nawet Traper. Do suchej zanęty wsypujesz gotowe ziarna - nie za dużo. Na kilo dobrą szklankę a najlepiej sam sprawdź doświadczalnie ( ale o tym czy to za mało przekonasz się po uklejeniu kul zanętowych ). Dalej dodajesz płatki owsiane górskie. Wymieszaj to na sucho i zacznij nawilżać. Jak już zobaczysz, że zanęta zaczyna dobrze się kleić zostaw ją na ok 15 minut. Po tym czasie pewnie trzeba dodać jeszcze troszkę wody. Dopiero teraz dodaj zapach - chyba, że te zapachy masz w płynie to dodaj je do ostatniej porcji wody. Jako dodatkowego doklejenia możesz użyć pokruszonych płatków kukurydzianych lub kleju do zanęt. Dobrym i mocnym klejem jest Bentonite Sensasa ale to już jest dodatkowy koszt.Dobrze doklejone kule zanętowe nie powinny rozbijać się o podłoże puszczane z wysokości ok 1m. Dobrym sposobem na oklejenie kul zanętowych jest dociskanie ich mokrymi rękoma.JK (2012/04/20 08:38)

kominiarz777


dzięki za podpowiedz pozdrawiam kominiarz777 (2012/04/20 10:28)

kominiarz777


Macie jakieś pomysły na dobre ciasto lub coś innego? aby złapać dużego karpia lub suma może być węgorz pozdrawiam kominiarz
  (2012/04/20 10:32)

damiano89


zanętę daj giant lake chyba trapera to jest, ona ma grube cząstki. A zapach tak samo dobrze możesz dać truskawke (2012/04/20 15:31)

kominiarz777


Witam kolegów wędkarzy !!!!!!
Mam do was małe pytanko może podacie mi jakiś dobry przepis na zanętę na sprężynę domowym sposobem  wiem że dodaje się bułkę tartą , owsiankę , a dalej nie wiem . Może wy mi pomożecie jak zrobić  pozdrowienia. (2012/04/21 20:21)

tripod


zanętę daj giant lake chyba trapera
Ta zanęta Trapera wychodzi znacznie drożej, lepiej użyć sprawdzoną XXL (bardzo grube cząstki).

pozdrawiam (2012/05/17 07:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.