Taktyka

/ 6 odpowiedzi
Witam ! Lowie na dosyc malym jeziorze , jest one polozone stosunkowo niedaleko od mojego domu .Znane z duzej ilosci karpia karasia . Na poczatku czyt. maj necilem kukurydza ( staralem sie zawsze po pracy wrzucic 1  puszke ) teraz nece kulkami zanetowymi lin- karas( 2 przed lowieniem ,dorzucanie w trakcie, 2 po lowieniu ) .Zwabilem liny lowie ich kolo 5 - 6 na wyprawie(0,5 - 2 kg) . Moje pytanie dotyczy karasi . Nie biora . Nikt z tego co mi wiadomo na lowisku jeszcze nie zlapal w tym roku , woda jest ciepla . Wszedzie indziej z tego co slysze biora .Dlaczego tak sie dzieje ? Jak je zwabic/ zachecic ?
szuwarek85

A jak duże karasie występowały w tym łowisku? Może zmień przynętę na mniejszą. Proponuje ci zanęcić łowisko pociętymi dżdżownicami. Podczas łowienia zakładaj jednego czerwonego robaka na haczyk i zobacz wtedy jakie będą efekty. (2012/06/24 12:40)

szuwarek85

Możliwe że populacja karasia się zmniejszyła w tym właśnie łowisku. Możliwe że inne gatunki zaczęły go wypierać. W tym roku też mam podobny przypadek do Twojego, łowię na takim stawiku w którym w poprzednich latach duży karaś był normą, po zarybieniu linek karpiem i leszczem z karasiem zrobiło się bardzo cienko. Łowię teraz sporadycznie karasia i to nie za duże sztuki. (2012/06/24 12:47)

Gryniu

Stosunkowo duze 1 kg + , ile tych czerownych robakow tak mniej wiecej ? zwykle czy rosowki ?Zmienic zanete  ?(peczak,platki owsiane, kaszka manna ,zaneta lin karas ,dodatek do zanety )  Co ciekawe wszystkie ryby ktore zlapalem biora tylko na splawik , feeder jak zaczarowany nie chce sie ruszyc . (2012/06/24 12:55)

Gryniu

W tym lowisku nie ma leszcza , i ze wzgledu na duza ilosc drapieznika ktorego zabraniaja lapac  , bardzo malo jest  ''mniejszych ryb '' . Sa plocie i wzdreki na prawde duze sztuki . Podpowiadaja mi ze karas przyjdzie w okolicach sierpnia , ale nie dowierzam , to juz najwyzszy czas .  (2012/06/24 12:59)

631809

Spróbuj nęcić drobną zanętą (2012/07/16 21:40)

max2015

A może rzeczywiście się populacja karasia zmniejszyła przez inne gatunki. Spróbuj na białe albo pinki lub gnojaczki. U mnie to się sprawdza. Na stawie ładne karasie biorą, no i oczywiście nęcę trochę zanętą taką tam, lin, karp, płoć. (2013/03/26 14:59)