Taktyka oraz metody spinningowe na zawodach

/ 9 odpowiedzi
Witam, nowy rok się zaczął, sądzę że nie tylko ja zaczynam myśleć o nadchodzących zawodach w tym roku. Chciałbym aby koledzy spinningiści, napisali czy mają jakieś sposoby, taktykę na zawodach.
Sądzę że ciekawie może się potoczyć ten temat.

Pozdrawiam Marek
Fish-Killer


Taktyk jest jedna musisz znać dobrze lub chociaż trochę łowisko na którym rozgrywane są zawody. Bez tego niema mowy żebyś miał jakieś szanse ze stałymi bywalcami na tym akwenie.
Jeśli masz taka wiedzę to możesz mniej więcej stwierdzić gdzie najszybciej masz szanse na jakaś rybke. A w tedy taktyka jest jedna, graty w dłoń i biegiem na to miejsce zanim ktoś cię wyprzedzi ;) bynajmniej ja tak robię na zawodach gdy znam akwen. Jeśli nie znasz łowiska to szukasz potencjalnych stanowisk ryby (zakola, krzaki, mosty, przrpławy, rafy, itp) i tam próbujesz swoich sił. (2011/01/08 13:53)

kaban


Jak wspomniał poprzednik-znajomość łowiska to podstawa.Przez kilka lat startowałem w zawodach okręgowych i szło mi całkiem nieźle ale okoliczne wody znam bardzo dobrze.Pierwszy zimny prysznic to Mistrzostwa Polski na Zalewie Zegrzyńskim w 1998 roku.Trzy dni łowienia z łódki dla gościa,który nigdy z żadnego pływadełka nie wędkował,nie miał echosondy i zupełnie nie znał łowiska to całkowita porażka(myślę oczywiście o sobie,a 48 miejsce na 124 zawodników uważam za swój sukces).Jeżeli znam wodę,wiem jakie ryby będę mógł łowić to reszta zależy tylko od szczęścia,a i z tym bywa różnie. (2011/01/08 19:54)

obcy91


Można zawsze za tubylcami podążać krok w krok :P tylko ciekawe jak długo wytrzymają taką presje ;) (2011/01/08 20:29)

Spawciu


Witam odnawiam wątek z racji pierwszych zawodów spinningowych

jak szykujecie swoje wędki , zestawy, jakie metody połowów na zawody spinningowe

jutro mam zawody na zalewie zegrzynskim , boczny trok dal mi miejsce w polowie stawki z 4okoniami , 30cm ciezarek,80cm trok z hakiem 6 , zylka 0,14 a na haku 0,12
chcialbym sie dowiedziec czy dobrze kombinuje czy moze jakis inny zestaw naszykowac?
  (2013/05/02 16:44)

Lin1992


Witam, nowy rok się zaczął, sądzę że nie tylko ja zaczynam myśleć o nadchodzących zawodach w tym roku. Chciałbym aby koledzy spinningiści, napisali czy mają jakieś sposoby, taktykę na zawodach.
Sądzę że ciekawie może się potoczyć ten temat.

Pozdrawiam Marek


Trzeba poznać łowisko od strony technicznej oraz najlepiej porozmawiać z miejscowymi wędkarzami.
Porady "tubylców" którzy znają wodę są cenniejsze niż ogólne porady czytane w internecie. (2013/05/03 07:05)

u?ytkownik123415


Kolego najpierw bym spróbował złapać jakiegoś okonia itp z lekkim spinningiem na malutkie woblerki i paprochy. Później weź się za łowienie na "ciężko" i szukaj czegoś większego z większymi gumami i woblerami. I najlepiej jakbys dzień wcześniej pojechał na miejsce i obadał teren. (2013/05/03 09:31)

u?ytkownik123415


A z tego co wiem to na zawodach od okręgowych w górę echosondy używać nie wolno. (2013/05/03 09:32)

egzekutor


nastaw się na obrotówki moim zdaniem long mepsa bo i złapiesz zębatego i okonia.w tamtym roku nastawiłem się na zawodach na szczupaka i zero na 100 kilku zawodników ani jeden a okoni trochę natrzepali (2013/05/03 10:41)