Taktyka na kolejne zawody :)

/ 5 odpowiedzi
Witam!

23.08 odbędą się zawody wędkarskie w Pasłęku na Zakrzewku 2 (http://www.glospasleka.pl/index.php?id=news&idd=38075)

Pierwsze zawody były zarówno moim pierwszym pobytem na tym zbiorniku.Tym razem wiem troszkę więcej.W łowisku pływa sporo amurków +40cm,grube leszcze,spore karpie,ładne krasnopiórki,spore płocie,karasie,liny ,a z drapieżnych to sandacz,szczupak,sum,boleń i okoń.Byłem już tam 10 razy,a udało mi się złowić jedynie amura 47cm i dwie wzdręgi 23,24cm.Wtedy jednak nie było presji ze strony wędkarzy,gdyż łowiłem tylko ja i jakiś facecik (pozdrawiam serdecznie),a i pogoda była o wiele lepsza na ryby niż ostatnimi czasy.Ostatnie zawody facet wygrał leszczem 3,75kg.Drugie miejsce zajęły dwa amury +1kg.Ja złowiłem ogromnego okonia,całe 10cm :DDD
Poprzednie zawody były "spławikowe",teraz technika jest dowolna.Moja taktyka:

-3,15h łowię na method feeder
-45min spławik

Do methody,na pierwsze dwa rzuty,użyję zmielonego granulatu zanętowego trapera 2mm o smaku wanilii (przerzucam co 20min).Potem do wody leci pellet halibut 2mm (donęcanie co 0,5h).Zastanawiam się jakiej przynęty użyć.Mój amurek skusił się na białe robaki,innym wędkarzom na kukurydzę.Myślę również o kulkach proteinowych o smaku truskawki (16mm) oraz miodu (15mm).Jak myślicie,zmieniać przynętę co godzinę,czy skupić się na jednej.Myślałem też na wymieszaniu robaków w kurkumie :v

Także będę wdzięczny za każdą poradę,napiszcie co byście zmienili w taktyce nęcenia,aby godnie walczyć o miejsce na podium :) Pozdrawiam i połamania!!
Artur z Ketrzyna


Także będę wdzięczny za każdą poradę,napiszcie co byście zmienili w
taktyce nęcenia,aby godnie walczyć o miejsce na podium :) Pozdrawiam i
połamania!!

Ja bym porostu zmienił taktykę samego podejścia.
Najważniejsze jest poznac łowisko o zwyczaje żywieniowe ryb. Dopiero pod to możesz dobierać strategię łowienia.

Wiedz że zbyt częste zmiany zanęt i przynęt nie muszą skutkować poprawieniem brań, a wręcz mogą zadziałać odwrotnie. (2015/08/14 20:39)

Pierre87


Na ostatnich zawodach na jakich byłem wygrał ryż preparowany w czosnku brały ładne karasie zawody były spławikowo gruntowe zwycięzca łowił na method feeder z pelletem halibut kalamarnica i do tego właśnie ryż o zapachu czosnku był bezkonkurencyjny musisz tam pojeździć i sprawdzić co będzie najlepsze (2015/08/14 22:50)

Robson86


Patrzą na efekty w upał jaki mamy i zupe wodną na łowiskach idz w kuku.. wezmie Ci na nią nie tylko karp czy amur ale także inna ryba.. wszelkie halibuty itd nie dają na moich łowiskach efektu.. zanętę zlej olejem łososiowym.. woda kwitnie i ryba przede wszystkim kieruje się węchem.. olej woda z puszki kuku do zanęty.. zapachy oprócz oleju owocowe.. Pozdrawiam. trzymam kciuki:) połamania. (2015/08/14 23:27)

danielantus


Dzięki za pomoc.Tak jak mówiłem,byłem tam 10 razy,próbowałem różnych przynet m.in. kukurydza z puszki,pinka,białe robaki,dendrobena,rosowka,kulki truskawka i miód,pellet i nawet ciasto z chleba.Jedyne efekty miałem na białe robaki. Będę tam jeszcze ok 2 razy.Potraktuje to jako trening i pokombinuje z tym ryżem,kuku,pszenicą i dam znać jak wyniki ^^ A czy takie regularne donęcanie jest dobre,czy lepiej co ok 1h? (2015/08/15 08:49)

danielantus


A jakbym zanecil pelletem o różnej średnicy n.p. 1,5-4mm? A metodę wypełnił pelletem 2mm. (2015/08/16 08:48)