Taktyka na zawody spławikowe

/ 4 odpowiedzi
Witajcie! 
W najbliższą niedzielę tj. 1. 06 . w mojej miejscowości odbędą się takie mini zawody wędkarskie na spłąwik. Ogólnie imreza jest połączona z dniem dziecka i głownie wędkowanie z nagrodami. Chciałbym się od was (bardziej doświadczonych) dowiedzieć na jaką rybę najlepiej się nastawić, jaką przynętę przygotować, ogólnie wszystko co wy byście zrobili. Mam jeszcze jeden dzień także może zdążę coś dokupić. W tym łowysku dominuje karp i karaś. Nie brakuje lina, płoci, no i oczywiście sumik karłowaty.  
kubas123

Ja na takie zawody biorę bata 3 m i wędkę  z kołowrotkiem jeżeli nie biorą na bata to łowie na drugą wędkę. Będe łowił na haki nr 14 przynęta biały czerwony lub pinka a zanęta z gut mixa płoć konopia  (2014/05/31 06:48)

użytkownik27096

Kiedyś jak bawiłem się spławikiem to zanętę zawsze starałem się dopasować do koloru dna jak muł to czarna jak piasek to coś jasnego do zanęty zawsze leciała pinka a czasami jak brałem udział w zawodach to jokers i gotowane konopie mały haczyk i zabawa była.  (2014/05/31 07:53)

użytkownik102837

Witajcie! 
W najbliższą niedzielę tj. 1. 06 . w mojej miejscowości odbędą się takie mini zawody wędkarskie na spłąwik. Ogólnie imreza jest połączona z dniem dziecka i głownie wędkowanie z nagrodami. Chciałbym się od was (bardziej doświadczonych) dowiedzieć na jaką rybę najlepiej się nastawić, jaką przynętę przygotować, ogólnie wszystko co wy byście zrobili. Mam jeszcze jeden dzień także może zdążę coś dokupić. W tym łowysku dominuje karp i karaś. Nie brakuje lina, płoci, no i oczywiście sumik karłowaty.  

Kolego proponuje kupić dzisiaj zanętę i przygotować ją tak samo jak na zawody. Po czym jechać na ryby i ją przetestować. Na zawody przygotuj mieszankę o mniejszej frakcji. Co do zanęty i ryb które tam występują, to polecam traper lin zielony marcepan, bądź dragon lin marcepan. W ostatnich latach był to as na karpie, karasie i oczywiście liny. Przynęty to standardowo czerwona pinka, białe robaki, gnojaczki i kukurydza miodowa. Do mieszanki możesz dodać ziarna mocno pracujące aby szybko zbawić ryby oraz jakiś atraktor z bioenzymami. Co do wędek to proponuje sięgnąć po odległościówki z spławikami cralusso. Na bata nie będzie sensu łowić, ponieważ przy holu dużego karpia jest za duże ryzyko straty ryby (no chyba że masz jakiegoś bata do połowu dużych ryb na którym jest zamontowana guma). Bat był by idealny jakbyś nastawiał się na drobnice. Haczyk dobierasz do rodzaju przynęt no i chyba wszystko już w dużym skrócie opisałem.

Pozdrawiam Boczny trok (2014/05/31 09:30)

Jazz

Dziękuję wszystkim za informacje, na pewno wszystko się przyda. Kupiłem sporo rzeczy o których mówiliście, postaram się zastosować do waszych rad :D Dzięki wielkie ;) (2014/05/31 21:29)