Taktyka na zawody wędkarskie

/ 11 odpowiedzi
Witam wszystkich.W marcu mamy rozpoczęcie sezonu i nie wiem jak się na nie nastawic.Zawody odbędą się na stawie 6,0 ha najwięcej jest tam karpi amurów karasi i linów(w zeszłym sezonie złowiłem 9 w ciągu paru godzin) głębokość od 0.5 do 1.5 m . Jaka wędka bedzie najlepsza ? myślałem łowic odległościówką,jaką zanęte najlepiej przygotować i na jaka rybe się nastawic czy na karpie nie jest jeszcze za wczesnie ? dno jest bardzo porośnięte
rawa19

Myślę, że w tym okresie najlepszy wynik zrobisz nastawiając się na liny i karasie. W tym celu w zanęcie nie powinno być grubych frakcji, najlepszy tu będzie Tanches Sensasa ( cena ok 20 zł) , do którego nie musisz nic dosypywać, z wyjątkiem pinki . Jeśli zdecydujesz się na tańszą zanętę typu lin- karaś, to powinieneś dodać do niej trochę suszonej krwi. Na karpie i amury pewnie w marcu będzie jeszcze ciut za wcześnie. Na haczyk 2-3 pinki, lub mały czerwony robak.
Pozdro. (2011/02/24 22:16)

Mateuszdzn

Dzięki kolego za pomoc bo nie orientowalem się na jakie ryby najlepiej jest się nastawić w marcu.Pozdro. (2011/02/24 22:28)

mgrybak

Proponuję zaliczyć wyjazd treningowy i sam będziesz mógł odpowiedzieć, czy na Twoim łowisku lepsze to czy to. Nastawienie się na wymienione przez Ciebie ryby uzależnij od pogody, a przede wszystkim od temperatury wody.    Konia z rzędem temu kto potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. (2011/02/25 00:57)

u?ytkownik37642

Myślę, że w tym okresie najlepszy wynik zrobisz nastawiając się na liny i karasie. W tym celu w zanęcie nie powinno być grubych frakcji, najlepszy tu będzie Tanches Sensasa ( cena ok 20 zł) , do którego nie musisz nic dosypywać, z wyjątkiem pinki . Jeśli zdecydujesz się na tańszą zanętę typu lin- karaś, to powinieneś dodać do niej trochę suszonej krwi. Na karpie i amury pewnie w marcu będzie jeszcze ciut za wcześnie. Na haczyk 2-3 pinki, lub mały czerwony robak.
Pozdro.

Na liny w marcu? Hm czemu nie,chociaż liny łowie od lat to takiego bajeru jeszcze nie słyszałem.Za tydzień będzie marzec i wątpie w to żeby do tej pory śnieg zszedł.Prędzej karpia złowisz niż lina,ale jak to mówią dobry bajer... (2011/02/25 01:31)

pablo1980

Chyba koledze marzec z majem się pomylił co do połowu lina,ale cóż każdemu sie może zdażyc,chyba że to pisał na poważnie to wtedy już inna bajka (2011/02/25 01:55)

bobus86

nie no  mi tez sie wydaje ze na lina jeszcze bedzie za wczesnie tymbardziej po takiej zimie ale noz widelec moze akurat:)predzej bym postawil na te karpie (2011/02/25 10:32)

Mateuszdzn

Wybiorę się na trening za tydzien jak bedzie dobra pogoda i sprawdze jakie ryby na jaką zanęte najlepiej podchodzą.Jaką wędką najlepiej łowić ? bo nie wiem czy jak trafi się wiekszy karp to czy odległościowka wytrzyma? (2011/02/25 10:53)

fliper-89

nie martw sie wytrzyma. Tylko weż ustaw dobrze hamulec przy kolowrotku . 

połamania;]

(2011/02/25 11:08)

patryk893

Tak jak kolega ci powiedział najlepszy będzie trening na tej wodzie kilka dni przed zawodami...sensas jak najbardziej będzie dobrym wyborem... a kolegom którzy mówią że w marcu nie można złowić lina powiem że znam osoby które regularnie łowiły te ryby w LUTYM, na małej rzece w mniej mrożne zimy gdy woda płynęła  (2011/02/25 12:28)

AnteoZamboni

Wybiorę się na trening za tydzien jak bedzie dobra pogoda i sprawdze jakie ryby na jaką zanęte najlepiej podchodzą.Jaką wędką najlepiej łowić ? bo nie wiem czy jak trafi się wiekszy karp to czy odległościowka wytrzyma?

Zawsze mozesz przygotowac 2 wędziska ja przeważnie jestem przygotowany w ten sposob:
Duza paczka pinki 250ml jokersa jakas tam zanęta (dobieram do łowiska: dno glebokosc rodzaj ryb) i teraz sprzęt:
-odległościówka ==> gwy w neconym miejscu pojawia się wieksze ryby.
-bat 7m tym łowie płoteczki, jażie, na dalekiej odleglosci
-bat 3m to juz akt desperacji gdy ryba nie bierze a przy brzegu plywaja okonki xD wtedy pinka i mozna ich natrzaskac ogromna ilość.

(2011/02/25 13:01)

rawa19

Pozdro.

Na liny w marcu? Hm czemu nie,chociaż liny łowie od lat to takiego bajeru jeszcze nie słyszałem.Za tydzień będzie marzec i wątpie w to żeby do tej pory śnieg zszedł.Prędzej karpia złowisz niż lina,ale jak to mówią dobry bajer...

Jeszcze dwa lata temu, gdy temperatura oscylowała w okolicach 3 stopni powyżej zera łowiłem liny z dobrymi rezultatami już pod koniec lutego, gdzie o karpiu można było sobie pomarzyć.
Liny w wodzie o temperaturze 3-4 stopnie żerują już całkiem przyzwoicie. Proponuję kolego zwrócić się do literatury o tej tematyce. A to że ich nie łowisz o tej porze roku może być oznaką źle wytypowanego łowiska, a nie braku aktywności ryb. (2011/02/25 21:40)