Zaloguj się do konta

Takie tam różne,dziwne rybne....

utworzono: 2014/06/27 21:39
Truflarz

Karp....karp koi...
Znajomy wędkarz taki co tylko na łowiskach specjalnych łowi ma swoje hobby....ogród, ogród i jeszcze raz ogród. W ogrodzie oczywiście sadzawka, którą nieraz zarybiałem karasiami, kiełbiami, piskorzami a nawet i karpiem - wymiarowym oczywista...Ale to mało mu było......Pewnego dnia sadzawkę ozdobił karp koi....taki co ogon ma biały a głowę czerwona....No patriota mówię....w barwach narodowych rybę sobie fundnął....Z 1500 PLN chyba gościu kosztował i ze 4 kg masy własnej.....
Oj dumny koleś był i wszystkim się chwalił....a rybsko na dobre zadomowiło się w sadzawce...
Pewnego razu teść kolegi stęsknił się za zięciem i w odwiedziny przybył....Teść wiadomo kucharz przedni będzie na czas swej bytności w kuchni zarządzać, a że tez wędkarz i to taki co na Bugu sumy tłucze to tylko danie rybne przyrządzi...żadne inne.....
Kolega z z żoną po 17.00 z pracy wraca....i pachnące porcje karpia w panierce na stół wjeżdżają.....Pychota mniam, mniam......
"Teściu powiedz gdzie to karpia dostałeś......?"
"No pływał w tym twoim  bajorku...."
[2014-06-27 21:39]

Bernard51

Sowitą kolację sobie zafundowali jak Belka z Siękiewiczem.
[2014-06-27 21:49]

Truflarz

Tylko bez podsłuchu....:)
[2014-06-27 21:51]

Truflarz

O wiązance pod adresem teścia nie wspomnę....bo skoro rządzący mogą.....
[2014-06-27 21:53]

Bernard51

Tylko bez podsłuchu....:)

Bez podsłuchu ale za swoją kasę, w przypadku tych drugich my im fundowali picie i wyżerkę.
[2014-06-27 22:21]

Dos equis xx

1500 za karpia???? Myślałem że to żart..... Zaglądam w internety a tam napisali że najdroższy karp koi kosztował 250 tys euro. Szaleństwo.....
[2014-06-28 07:49]

89krzysztof

Ciekawe kiedy okonie koi będą. Całe czerwone i białe paski. :)
[2014-06-28 08:17]

Bernard51

Jak się do SAMOOBRONY zapiszą, będziemy i okonki mieli w barwach narodowych.
[2014-06-28 08:40]

Truflarz

Gdzieś w szpargałach mam takiego woblera łamańca red & white......może warto wypróbować....
[2014-06-28 18:24]

Truflarz

Szukając owego łamańca natrafiłem w pudle na pewną starą błystkę. Wykonana mosiądzu sposobem zapewne chałupniczym i dość ciężka. Uzbrojona w potężną zardzewiałą kotwicę.pozbawioną jednego grota.
Od razu powróciły wspomnienia pewnego śmiesznego wydarzenia sprzed ok 25 lat, śmiesznego bo się dobrze  zakończyło a mogło mieć bardzo przykre a nawet tragiczne zakończenie.....
Wraz z dwójką kolegów po kiju wybraliśmy się powędkować. Konkretnie to pobłystkować
i to z łodzi. Łódź dwumiejscowa była więc jeden na miejscu pozostać musiał....Padło na mnie.....
Kolesie wypłynęli ok 50m od brzegu, zakotwiczyli i dla lepszej koordynacji ruchów buteleczkę otworzyli....co chwile toast na mą cześć wznosząc....
Wreszcie połowy czas zacząć.....jeden siedzi drugi stoi, bierze zamach i....AAAAAAAAAAAA ...
Zamieszanie w łodzi ....omal do wywrócenia nie doszło .......ciecie linki kotwicznej i sprint łodzią ku mnie do brzegu z krzykiem bym samochód odpalał.......Gdy łódź na brzegu się znalazła   ujrzałem jednego z kolegów zaciętego jak najbardziej w prawidłowy sposób za dolną szczękę.
Seplenił coś tam na "k" i na "ch".....pod adresem tego drugiego .....
Krwawienie było dość obfite, natychmiast owinęliśmy brodę nieszczęśnika ręcznikiem, błystkę trzeba było odciąć pozostawiając ją w szczęce kolegi......i ile fabryka dała pędem i na klaksonie no najbliższego szpitala......dobrze, że blisko było. Lekarz który przyjmował nas zdziwiony nie był ale widać było, ze tłumi w sobie by nie parsknąć śmiechem....A jedynym sposobem uwolnienia kumpla od bystki było obcięcie zadziora.......Potem opatrunek, zastrzyk przeciw tężcowi no i powrót po nasze bambetle pozostawione na łowisku.......
Z perspektywy czasu.....akurat teraz pisząc o tej historii rozmawiamy z żoną.....co byłoby gdyby doszło do wywrotki łodzi.....lub gdyby kolega dostał błystką po oczach........lub......... tu różne wersje przytaczamy.....Na szczęście możemy się z tego pośmiać.....
Coś tam jednak pozostało......zawsze gdy łowię rozglądam się bacznie by nie zahaczyć nikogo i samemu nie być zahaczony.....
Co do alkoholu.....jest dla ludzi....choć wcale nie twierdzę, że gdyby koledzy przywitania z flaszeczką nie mieli do zdarzenia by nie doszło....


[2014-07-03 08:22]