Zaloguj się do konta

Tak się powinno zarybiać zbiornik w Opocznie

utworzono: 2012/02/13 14:16
89krzysztof

Co jest takiego nadzwyczajnego na tym filmiku ? Że wpuścili kilkanaście większych karpi, które i tak zostaną złowione ? :)  [2012-02-13 14:38]

DelTor0

HAHAHA wpuscili pare sztuk wiekszej chinszczyzny dwa lata temu, pewnie nawet tygodnia sie nie uchowala na tym stawie... [2012-02-13 15:15]

ryukon1975

Tak wygląda zarybienie według PZW.:)
U mnie na zbiornikach też zawsze tak samo.Zamiast zarybić rodzimymi rybami,umożliwić (tym które nie zostaną zjedzone w pierwszym roku po zarybieniu) przystąpienie do tarła i naturalne rozprzestrzenianie się na inne zbiorniki ,to zarybiają co rok większymi dziwactwami.
Jeszcze kilka lat i plastikowe wpuszczą.:)
[2012-02-13 15:37]

JKarp

CześćWoda to łowisko specjalne Cicha Woda i dam sobie rękę odciąć, że nikt tych karpi nie zabrał.http://cichawoda.com.pl/?regulamin,8 JK
[2012-02-13 15:53]

Roxola

A wiecie dlaczego tak jest?

Nie miną jeszcze tydzień,jak toczyłam bój w tej sprawie w Kole.
Gospodarczy jest przekonany,że ludzie domagają się głównie karpia w wodzie.
A dlaczego tak myśli?
Ponieważ,znikoma ilość osób biorących udział w corocznym zebraniu, nie jest w stanie
Go przekonać do tego,że jest inaczej. Na zebraniu nie było nawet jednej osoby, która byłaby mi nieznana.
Ola może sobie mówić..., moje zdanie znają dobrze i uważają,że jest to tylko moje zdanie.

[2012-02-13 15:54]

DelTor0

Niestety takie krotkowzroczne myslenie. U mnie 'ci bardzo inteligentni' wymyslili czyszczenie rzeki na odcinku kilometra jesienia, powyciagali wszystkie zwalone drzewa z rzeki oraz zniszczyli kilka tam bobrow. Wszystkie miejscowki, schronienia ryb i miejsca tarlowe zostaly zniszczone, woda opadlo o 50-70cm... Na tym odcinku juz sie nie polowi w tym roku. 

No ale 'ci inteligentni' przeciez zarybia... szkoda ze ryba nie bedzie miala szans sie rozmnozyc, no ale jak by sama zaczela sie rozmnazac to czym te 'biedne' PZW moglo by sie pochwalic???

A tak to zniszczyc tarliska i zarybiac, zarybiac, i doic wedkarzy...

[2012-02-13 15:59]

ryukon1975

Niestety takie krotkowzroczne myslenie. U mnie 'ci bardzo inteligentni' wymyslili czyszczenie rzeki na odcinku kilometra jesienia, powyciagali wszystkie zwalone drzewa z rzeki oraz zniszczyli kilka tam bobrow. Wszystkie miejscowki, schronienia ryb i miejsca tarlowe zostaly zniszczone, woda opadlo o 50-70cm... Na tym odcinku juz sie nie polowi w tym roku. 

No ale 'ci inteligentni' przeciez zarybia... szkoda ze ryba nie bedzie miala szans sie rozmnozyc, no ale jak by sama zaczela sie rozmnazac to czym te 'biedne' PZW moglo by sie pochwalic???

Ale teraz mają czysto i się nie pobrudzą,jak to panowie z zarządów w brudnych "portkach" w czasie łowienia.:)
Teraz bez ryb ale higienicznie i sterylnie.:)
[2012-02-13 16:06]

DelTor0

Ale teraz mają czysto i się nie pobrudzą,jak to panowie z zarządów w brudnych "portkach" w czasie łowienia.:)
Teraz bez ryb ale higienicznie i sterylnie.:)

Teraz jeszcze pewnie wpadna na pomysl zeby karpia, amura lub inne chinskie swinstwo tam wpuscic hehehe 

[2012-02-13 16:20]

ryukon1975

Nie mam pewności ale doszły mnie słuchy że u mnie na zalew pójdą pstrągi (Nowość 2012:)).
Latem przy upałach to tam będzie zupa z pstrąga.:) O tarle to te ryby tam nawet co marzyć nie mają.
Jednak tak jak napisałem póki co to niepotwierdzone wiadomości,ale raczej nikt tego nie wymyślił więc coś w tym jest.
[2012-02-13 16:25]

DelTor0

Nie mam pewności ale doszły mnie słuchy że u mnie na zalew pójdą pstrągi (Nowość 2012:)).
Latem przy upałach to tam będzie zupa z pstrąga.:) O tarle to te ryby tam nawet co marzyć nie mają.

Jednak tak jak napisałem póki co to niepotwierdzone wiadomości,ale raczej nikt tego nie wymyślił więc coś w tym jest.

hehehe niezle :) 

U nas w kieleckim zarybili taka mala rzeczke pstragiem. Material zarybieniowy pozyskali z duzej rzeki o calkiem innej strukturze pokarmowej. Ile to bylo chwalenia ze wpuscili 20 czy 30 tys pstragow, teraz po kilku latach okazalo sie ze wszytkie pstragi skarlowacialy i ciezko cos wyciagnac wiekszego niz 20cm :) Ps. w tym samym czasie w trakcie remontu drogi zostaly zniszczone tarliska na tej rzeczce, czy ktos pomyslal zeby je odbudowac? a po co...

[2012-02-13 16:58]

HeadAche

A mi najbardziej podoba sie zakaz połowu karpia po zarybieniu tak a zeby jeszcze bardziej zgłodniał i na wiosne po kilku pierwszych ciepłych dniach z 500 wpuszczonych sztuk zostaje 5. 

Zastanawiam sie tylko czy to głupota czy celowe działanie mające na celu napełnienie zamrażarek przez osoby wtajemniczone.  Dlaczego nie można wprowadzić zakazu zabierania karpia a nie łowienia. Jakby się troche pokłuły i nauczyły ostrożności to odsetek ocalałych byłby zdecydowanie większy.

Dodam jeszcze że opiekunem zbiornika nie jest moje koło.

[2012-02-13 18:17]

Draq

Kiedyś u mnie spółka rybacka zarybiała karpiem 1-2kg. Wpuścili to w jednym końcu jeziora i zakaz połowy karpia przez mc, a parę dni po zarybieniu te karpie na sieci wyciągali i sprzedawali. buhahaha
[2012-02-13 18:28]

loko9099

kolego 89krzysztof jak myslisz ze te karpie juz zniknely z tego zbiornika to sie mylisz i jak myslisz ze takie karpie wyrosniete jest tak latwo zlapac to jeszcze bardziej sie mylisz, a moze wam tak przeszkadza zarybianie karpiem bo nie umiecie zlapac duzego karpia, karpie sa rybami bardzo inetligetnymi i czy wiekszy karp tym bardziej ostrozny, a w wodach polski nie zagraza rodzimym gatunkom ryb, tak samo lin kopie w dnie jak karp, wiec oba zmieniaja poniekat struktore dna, ale do lina nikt o to pretesji nie ma a na karpia sie rzucacie jak by mial wyprzec rodzime ryby, w polsce karp sie nie utrzyma, niedlugo po tarle caly narybek zdycha, bo jest za zimno, polska to nie stany.sa ludzie jeszcze w polsce co chca zarybien karpiem bo chca lowic wielkie ryby a nie tylko splawiczek 2,5g i ploteczki ich ambicje sa wieksze, wiec prosze nie czepiajcie sie karpiarzy, do was sie nikt nie czepia, ze spiningujecie, czy siedzicie ze splawikiem, albo koszyczkiem nad woda, wiec szanujcie nas karpiarzy tak samo jak my was.dzieki i pozdrowienia dla wszystkich [2012-02-15 15:17]

loko9099

mojm zdaniem to kolo bardzo dba o swoje zbiorniki i wedkarzy i w polsce takich ludzi tylko ze swieca szukac, w mojej okolicy zbiorniki nie wygladaja tak wspaniale jak tam, jedynie zbiornik opoczno jest dosc dobrze dorybiany, ale to zasluga prezesa ze sa tam ryby bo piotrkow nie szaleje z rybami, tylko szkoda ze te rybki sa male i jest tyle kusoli i na zywca siaty stawiaja.tak jestescie bojowo nastawieni na karpie, zapraszam na zbiornik miedzna murowana tam macie mnustwo ryby rodzimej, np leszcza co sie rozplenil do takjiej ilosci ze sa go tam miliony i wszystko po 15cm, dobrze ze suma troche wpuscili to moze za kilka lat wytlucze troche tego chwasta. [2012-02-15 15:36]

Bernard51

Jezeli to lowisko specjalne to fajnie ze zarybiaja czym sobie wlasciciele zarzycza ale to male bajorko ze tak malo na flimie bylo widac tej ryby. Prosze wyobrazic sobie jesienne zarybianie wiekszego zbiornika gdzie jednorazowo wpuszcza sie 1500-1800kg karpia roznego nie koniecznie wyrosnietego.To nie za bardzo moznaby zastosowac taka metode wpuszczania ryby
[2012-02-15 17:42]

Roxola

Kolego loko9099 z Twojego postu wywnioskowałam,że jesteś typowo wędkarzem karpiowym,
prawdopodobnie przestrzegasz zasad C&R dlatego nie dziwi mnie Twoja reakcja na posty powyżej.
Jednak,w naszych wodach karp bardzo często traktowany jest jak ryba typowo konsumpcyjna,
a stawy po zarybieniu karpiem przypominają centralę rybną z nową dostawą.
Nie jestem przeciwnikiem całkowitego zakazu wpuszczania karpia do zbiorników, jednak nie może
być w ten sposób, że karp jest główną rybą do zarybień.
Tu jest też moim zdaniem odpowiedź,również na problem karłowacenia ryb innych gatunków,
gdyż z braku tzw "nowej krwi" dochodzi do rozmnażania wsobnego,z czego wynika późniejsze karłowacenie ryb.
Brak w wodzie ryb z rodzaju drapieżników, również ma duży wpływ na potomstwo, gdyż słabsze osobniki nie są eliminowane.
Wiem jak wygląda karp o wadze 10kg i wiem jak traktują te ryby typowi "karpiarze" C&R.
Pozdrawiam
[2012-02-16 10:28]

kargul

a u mnie jest tak: staw 15 ha co miesiąc zarybienia karpiami po 2 kg 300 kg na staw potem sa naloty cały staw obstawiony 2-3 dni i rybą odłowiona dokumentnie........nafutrowany staw [2012-02-16 13:14]

smakosz

Płacić i zarybiać.Lepiej zjeść złowionego karpia niż kupionego w sklepie.Większa satysfakcja.
[2012-02-16 13:46]

Roxola

Powinnam napisać :

Nie jestem zwolennikiem całkowitego zakazu wpuszczania karpia...

sorki
[2012-02-16 13:55]

loko9099

kolezanka roxsolo, ja nie mowie o wpuszczaniu do lowisk tylko karpi, uwarzam ze powinny byc wszystki gatunki ryb i wszystkimi sie powinno zarybiac.

bernard59 jesli chodzi o wieksze zbiorniki to prosze ci zobacz sobie filmik z zarybiania zbiornika zalew w janowie lubelskim i wlasnie duzym karpiem zarybiaja dosc duza wode i bardzo duza iloscia karpia.

oczywiscie ja nie jestem za zakazami polowu karpi zaraz po zarybjeniu, powinno sie je polawiac ale powinien byc zakas zabierania ich na okres 2miesiecy.

a jesli chodzi o glupi kometarz kolegi smakosza, z mojego kola co wstyd sie przyznac, jak by wszyscy mieli podejscie takie jak ty do tematu ryb to mogli by zlikwidowac kola bo by byly bezsesowne, z ludzmi takimi nic sie nie utrzyma nawet 5cm piskorek, dobrze ze w tym kraju jest jeszcze paru sportowcow, ludzi uczciwych i rzetelnych, ktorzy jak moga tak sie staraja zeby w naszych wodach jeszcze cos plywalo.

pozdrawiam

[2012-02-16 14:52]

loko9099

tak mowisz, niech bedzie, a wpuszczanie ryb przez werza jest humanitarne tak? [2012-02-16 15:19]

Przemol34

A ja jestem za całkowitym zakazem wpuszczania świni zwanej rybą, karpia do jakichkolwiek wód!!
To jest chwast, gatunek obcy, który należy całkowicie wyeliminować z naszych wód. Karpiarze jak chcą to niech maja "swoje" zbiorniki gdzie będą się podniecać wieprzem ale wynocha z reszty łowisk!
Znam łowiska gdzie nie było nigdy karpia, były za to inne , "nasze" ryby. Po przejęciu zbiorników przez PZW zaczęło się wpuszczanie świniaka. Mało tego, "karpiarze" domagali się wpuszczenia większych sztuk. Obecnie na niektórych jest tylko karp, a woda przypomina zieloną breję ale za to są karpie, a o innej rybie można zapomnieć.
Cyt. "W wielu krajach jest uważany za szkodnika. W Polsce karp stanowi 80% zarybień wód otwartych. Budzi to duże kontrowersje, gdyż karp jest gatunkiem obcym i ma niekorzystny wpływ na zbiornik, do którego jest wpuszczany (zamulenie wody oraz degradacja dna zbiornika wodnego)."
[2012-02-16 15:29]

smakosz

Posłuchaj trolu zbiornik w Opocznie zarybiany jest karpiem właśnie po to.Nikt nie oczekuje ,że te ryby będą tam jeszcze za 10,15 lat.Owszem zostanie pare większych sztuk i tyle.A jak jesteś takim pro elo karpiowcem to nie bulwersuj się tylko wypad nad zalew sulejowski.Tam masz masę dużych karpi.Jedź,łów i nie dyskutuj.
[2012-02-16 15:48]

loko9099

[2012-02-16 16:22]

JKarp

A ja jestem za całkowitym zakazem wpuszczania świni zwanej rybą, karpia do jakichkolwiek wód!!
To jest chwast, gatunek obcy, który należy całkowicie wyeliminować z naszych wód. Karpiarze jak chcą to niech maja "swoje" zbiorniki gdzie będą się podniecać wieprzem ale wynocha z reszty łowisk!
Znam łowiska gdzie nie było nigdy karpia, były za to inne , "nasze" ryby. Po przejęciu zbiorników przez PZW zaczęło się wpuszczanie świniaka. Mało tego, "karpiarze" domagali się wpuszczenia większych sztuk. Obecnie na niektórych jest tylko karp, a woda przypomina zieloną breję ale za to są karpie, a o innej rybie można zapomnieć.
Cyt. "W wielu krajach jest uważany za szkodnika. W Polsce karp stanowi 80% zarybień wód otwartych. Budzi to duże kontrowersje, gdyż karp jest gatunkiem obcym i ma niekorzystny wpływ na zbiornik, do którego jest wpuszczany (zamulenie wody oraz degradacja dna zbiornika wodnego)."

CześćPozostawię to bez komentarza ale czasem pomyśl zanim napiszesz ;-) Poza tym gdybyś mniej się zacietrzewił pewnie doczytałbyś, że Cicha Woda to łowisko specjalne.Nie wierzę, że są takie zbiorniki gdzie jest tylko karp, ponieważ nawet na łowiskach specjalnych ( nie kałużach 100 x 100m ) są praktycznie wszystkie nasze gatunki ryb. JK
[2012-02-16 16:25]