Tak się łowi spod lodu:)

/ 14 odpowiedzi
niesamowity filmik, Spod lodu wyciagnąć taka rybe. Piękny szczupak:)
PS Brawo dla tego pana za odwage:)
withanight88


a gdzie link ? mamy zgadywac ? (2010/01/23 13:55)

Boberto


...ja to widze oczami wyobrazni ;) (2010/01/23 14:56)

u?ytkownik22572


No tak, kolega Wasiel zapomniał skopiować. Prosimy o link bo nie wszyscy mają tyle wyobraźni żeby sobie wyobrazić hol tego szczupaka. No chyba ze chodzi o filmik, który był niedawno na portalu w innym wpisie - tamta rybka spora była. (2010/01/23 14:59)

goryl25


No właśnie :P a gdzie jest link ?? ja sobie już wyobraziłem tego szczupaka co ma z 16 kg :P ale to tylko moja bujna wyobraźnia :P napisz link :)

(2010/01/23 16:31)

wasiel


http://www.youtube.com/watch?v=3QnfxMNaNuU
z pośpiechu zapomniałem sorry:p ale 16kg to on nie ma;p (2010/01/23 18:16)

goryl25


Ty ! jakie bydle :O i to są wędkrze prawdziwi :D takie bydle wypuścili a u nas by już poszedł na grilla :( (2010/01/23 20:16)

withanight88


http://www.youtube.com/watch?v=PxdXscqzovQ&NR=1  tu jest ładna bestia... ruski pewnie ze 3 dni zapijali... (2010/01/23 21:55)

sacha


Tam nie ma takich szczupaków, to jest muskellunge czyli muskie co jest zresztą w tytule.
Ma gdzieś tak 10-11 kg na moje oko.Nie wiem jak w USA ale w niektórych rejonach prowincji Ontario wymiar minimalny dla muskiego to gdzieś tak od 80cm w górę a są rejony gdzie bliżej metra.Tutaj http://www.wedkarstwowkanadzie.com/Wiadomo%C5%9Bci-W%C4%99dkarskie/W%C4%99dkarstwo-i-ryby-Ontario/olbrzymi-muskie-z-georgian-bay.html macie coś więcej o muskellungach i jak piszą Georgian Bay jest najlepszym miejscem.Miałem okazję tam bywać,miejsce jest urocze szczególnie na ujściu Moon River tam gdzie padł muskie Toma O'Briana.Na chyba 10 pobytów tam miałem jednego muskiego na kiju,tak sobie myślę bo zobaczyć to nie zobaczyłem tylko straciłem jakieś 200m żyłki 0,35mm.
Szczupaki w tamtych rejonach nie osiągają zbyt dużych rozmiarów,nie pamiętam dokładnie ale chyba rekord USA i Kanady to coś ponad 15kg a sandacz ok.10kg czyli do naszych sporo im brakuje.Poławia się oczywiście więcej niż u nas ale szczupaki do 60cm i podobne sandacze.
Powyżej 60cm to już jest niezła sztuka.Największą popularnością wśród wędkarzy cieszą się bassy mało i wielkogębowe które są super waleczne.  (2010/01/24 11:11)

Mateo19517


Świetny filmik takie bydle złowić to jest coś szacun ;] (2010/02/02 16:58)

glizdziarz


Kiedyś pokazałem ojcu i jego koledze film z serii Go fishing z Johnem Wilsonem. W jednym z odcinków łowił szczupaki z gruntu na połówkę makreli. I łowił takie sztuki ponad 1m i wypuszczał. Po tym jak złowił i wypuścił trzeciego takiego szczupaka sąsiad ojca nie wytrzymał i powiedział. P...le idę sobie, nie będę oglądał zboczeńca. (2010/02/05 16:30)

u?ytkownik28853


Faktycznie bestia jak dla nas. Podobny do szczupaka jak cholera na tym filmiku. Dzięki kolego Sacha za wyjaśnienie sytuacji z nazwą i link z większą bestią. (2010/02/05 17:39)

Waldi Fish


Przyjemnie było oglądać wyciągnięcie takiej sztuki. Faktycznie, podobny jest do szczupaka, ale po wyciągnięciu widziałem jednak niewielkie różnice w porównaniu do naszego drapieżnika. Najbardziej rozśmieszyło mnie to co napisał glizdziarz o reakcji sąsiada na fakt wypuszczenia trzeciej ryby. Wiele wody musi w Wiśle upłynąć zanim zmieni się mentalność niektórych ludzi zgodna z treścią pewnej piosenki pt. "Chłop żywemu nie przepuści". (2010/02/06 16:17)

Waldi Fish


A jakby ów wyżej wymieniony sąsiad zobaczył wypuszczenie takiej sztuki to pewnie by klął ze 3 dni. Na http://www.youtube.com/watch?v=t2UAQr_JdF0&feature=related    jest  film pt. "Big Game Fishing: 400 pound fish KO man".
Dopiero by sąsiad żałował, że tyle mięsa przepadło! Haha! (2010/02/06 16:28)

u?ytkownik96951


Faktycznie bestia jak dla nas. Podobny do szczupaka jak cholera na tym filmiku. Dzięki kolego Sacha za wyjaśnienie sytuacji z nazwą i link z większą bestią.

"Podobny do szczupaka jak cholera na tym filmie "                                                     I tak , jak widać niewiele zrozumiałeś ! Czy tak trudno zrozumieć , że Muskellunge to forma szczupaka amerykańskiego ? Istnieje też szczupak amurski i parę innych. (2011/11/27 19:49)