Tajemniczy Don Pedro z krainy wedkuje.pl

/ 25 odpowiedzi

 

Zdaję sobie sprawę z możliwych, nie do końca pozytywnych odpowiedzi pisząc te kilka słów. Nie o same też mi punkty chodzi ale o pewne zasady. Piszę artykuły, robię zdjęcia bo mam czas, wędkuję bo to strasznie lubię, jeżeli ktoś chce z tego skorzystać, to proszę chętnie pomogę. Dlatego też problem otwartości i sportowego zachowania na forum w związku z tym, że jestem osobą lubiącą grać w otwarte karty, przestrzegać pewnych określonych zasad nie pozwala mi pozostawić tematu bez komentarza i zajęcia stanowiska w przedmiotowej sprawie.

 Przechodzę do sedna sprawy i cytuję informacje jakie znajdziemy w zakresie punktów bonusowych dodawanych za opracowanie artykułów  przez użytkowników, bloggerów  od redakcji wedkuje.pl

 

 „....Dlatego zbudowano specjalny system  

 Jak to się dzieje, że w przeciągu jednej godziny znika w tajemniczy sposób, a bynajmniej nie opisany przez redakcję wedkuje.pl, ponad 100 (sto) punktów przypisanych od redakcji, czyli co najmniej dwa artykuły opisujące jakieś zjawisko, relację wędkarska udekumentowana własnymi zdjęciami. Z obserwacji reguła znikania punktów jest taka, że sytuacja ma miejsce po prawdopodobnie jedynkowej ocenie przez bliżej nieokreślonych tajemniczych  użytkowników wedkuje.pl,  już zaopiniowanych przez redakcję materiałów???  Może to i w porządku, ale czy jest to zgodne z regulaminem wedkuje.pl? Czy przy ocenie komuś brakuje zwykłej odwagi aby chociaż w paru prostych, polskich zdaniach wyrażić swoją opinię, czy też zająć stanowisko na forum poparte może jakąś wiedzą lub innym doświadczeniem? Wg mnie jest to zachowanie mało sportowe i wręcz bojażliwe.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Diablo


Niestety masz jakichś wrogów na wedkuje. Choć część jedynek to pewnie przypadkowi goście którzy tylko takie oceny zostawiają. Nie sugeruj się średnią ocen tylko komentarzami.

Powiem Ci na podstawie własnych doświadczeń że z czasem jest coraz gorzej. Poczatkowo oceny są dobre (jak w moim najnowszym opisie na blogu) Później z czasem dowiadują się Twoi wrogowie i stawiają dzidy. W czasie portalowego życia z czasem można narazić się komuś a ten wejdzie na bloga i kosa. I tak dalej i tak dalej a średnia spada. (2011/07/20 00:03)

Diablo


A i jeśli zależy Ci na punktach to poproś moderatora o skasowanie tego Wątku. Jak palkarze to zobaczą to Ci przejadą po blogu. (2011/07/20 00:08)

u?ytkownik1117


dokładnie to co piszesz , zniechęciło mnie do pisania artykułów, udzielania się itp.

dlatego jestem bo jestem, ale mam zamiar zrezygnować z tego portalu jak tak dalej będzie się działo ..................

(2011/07/20 05:55)

ryukon1975


Niestety masz jakichś wrogów na wedkuje. Choć część jedynek to pewnie przypadkowi goście którzy tylko takie oceny zostawiają. Nie sugeruj się średnią ocen tylko komentarzami.

Zgadzam się z kol.Diablo.Na moim blogu mieszają mi zwolennicy C&R.:)Nie wystawiają żadnych ocen ogólnie za zdjęcia tylko za te na na których gdzieś jest zabita ryba lub nawet żywa ale można przypuszczać że ją zabiorę do domu.
Na szczęście nie zależy mi aż tak by nie zjeść sobie czasem ryby i zmieniać się dla nich.:) (2011/07/20 06:54)

kaban


Trzeba wziąć pod uwagę ilu jest ,że tak powiem nawiedzonych i poniekąd anonimowych użytkowników portalu.Dla mnie niska ocena powinna być związana choćby z krótkim komentarzem-nie podoba mi się to i to itd. Ilość punktów i kolor "rybek" ma moim zdaniem się nijak co do wiedzy i doświadczenia danego użytkownika.Jedni biorą to pod uwagę a inni nie i z tym trzeba się pogodzić.Pozdrawiam. (2011/07/20 09:29)

withanight88


Piszcie dla ludzi nie dla punktów. Można się przejmować krytyką osoby wartościowej a nie krytyką pierwszego lepszego dziecka neo czy też fanatyka C&R, który wejdzie na bloog i postawi pałę.

Bez paranoii. Takie moje zdanie.


Diable wszedlem własnie ponownie na Twoj nowy wpis i jestem  w szoku :) 5/5 z 25 Jak okiełznałeś swoich wszystkich wrógów?:)

(2011/07/20 09:32)

u?ytkownik61983


Tu się wrogów nie ma , tu tylko można być wrogiem :)) (2011/07/20 09:51)

jurek


Ja przede wszystkim piszę to co jest potrzebne innym wędkarzom , mój przekaz w formie pisemnej dotyczy pomocy i informowania ludzi których pasja jest wędkarstwo , służę doradztwem oraz sam chętnie czytam wartościowe wpisy i komentarze , bo uważam , że człowiek uczy się do końca życia.

Nie zależy mi na punktacji , ale przyznam , że nieraz irytują mnie tacy użytkownicy , jak przedstawiam poniżej ............... Ten przynajmniej się podpisał pod oceną 1.





KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

I kolejny wpis.

OCENA: 1

[2010-11-13 17:54]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

HAHAHAHAHAHHA.

OCENA: 1

[2010-11-13 17:55]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Kolejna ocenka za kare.

OCENA: 1

[2010-11-13 17:58]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Twój biznes chyba runie.

OCENA: 1

[2010-11-13 17:59]

I znowu.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:00]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Nauczysz się, że ze mną się nie zadziera.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:01]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Tra la la i skończyła się już twoja gra.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:03]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Czyżby znów. Tak.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:04]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

A nie trzeba było się troszkę zahamować.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:04]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Nieprzejmuj się. Jeszcze mam siłę oceniać.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:05]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Za hamstwo poraz któryś.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:06]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Mało to prosze.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:08]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

I po ci to było.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:09]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

I wpis kolejny.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:10]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Mój komentarz dla hamusiowatego kolegi.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:12]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

I po co ci to było.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:12]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Twoj wina kolego@.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:13]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

I znowu.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:14]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

No i kolejna do kolekcji.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:15]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Moż tak, a może nie. A jednak tak.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:17]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski3

Jurci poamiętaj to dla Ciebie i dla twojego dobra za to co mi zrobiłeś.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:18]

     



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

I znów.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:20]

     



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Tobie się teraz upiecze.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:21]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Byś miał same piąteczki, ale za TO HAMSTWO, KTÓRE PREFERUJESZ TO MASZ.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:41]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Oj, czyżby to. Tak.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:43]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Za hamstwo trzeba płacić srogą cenę.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:44]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

No i masz czego chciałeś.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:45]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Powoli chyba koniec.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:45]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Kolejny.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:46]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Co tu dużo komentować.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:47]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

I znów.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:48]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Taka jest moja praca.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:49]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Ty przed sądem już stanąłeś.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:50]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Ano hańba dla Ciebie.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:50]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

No i koniec blisko.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:51]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

No i co teraz powiesz?

OCENA: 1

[2010-11-13 18:52]

     



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Oto moje skomentowanie:

OCENA: 1

[2010-11-13 18:53]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

I kolejna ocena do kolekcji.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:54]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Kolejny wpis do oceny.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:54]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

I następna.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:55]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Zajmij się lepiej swoim zachowaniem.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:56]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Dałbym Ci za to chyba 5. Ale obraziłeś mnie i dlatego kolejna taka sama ocena.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:57]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

A ty zajmij się sobą co.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:58]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Za hańbę.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:59]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

I kolejna.

OCENA: 1

[2010-11-13 19:02]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

I kolejna.

OCENA: 1

[2010-11-13 19:02]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Byś miał same piąteczki, ale za TO HAMSTWO, KTÓRE PREFERUJESZ TO MASZ.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:41]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

Moż tak, a może nie. A jednak tak.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:17]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski4

No i kolejna do kolekcji.

OCENA: 1

[2010-11-13 18:15]



KrytykWedkarski
Dodaj KrytykWedkarski do swoich znajomychWyślij wiadomość do KrytykWedkarski

u?ytkownik61983


Jurek to mógł być tylko @DAWOLF :) (2011/07/20 11:13)

jurek


Może i tak Mirku , wielokrotnie łamał regulamin Portalu wedkuje.pl i Redakcja go usunęła
(2011/07/20 12:11)

u?ytkownik57785


Ale koleś musiał być lany w szkole i na podwórku, nawet przez młodszych i dziewczyny :))))))))))))) (2011/07/20 12:55)

jurek


Maciek , on już chyba leczy się na oddziale zamkniętym psychiatrii
                                                                                                              Ale jaki uparty ?
(2011/07/20 13:30)

Diablo


Piszcie dla ludzi nie dla punktów. Można się przejmować krytyką osoby wartościowej a nie krytyką pierwszego lepszego dziecka neo czy też fanatyka C&R, który wejdzie na bloog i postawi pałę.

Bez paranoii. Takie moje zdanie.


Diable wszedlem własnie ponownie na Twoj nowy wpis i jestem  w szoku :) 5/5 z 25 Jak okiełznałeś swoich wszystkich wrógów?:)


Jak juz widać na blogu nie wszystkich:) Ale tera mnie to wal... (2011/07/20 18:15)

Diablo


Tu się wrogów nie ma , tu tylko można być wrogiem :))




Ja tam się z tym nie kryje ;) (2011/07/20 18:17)

troc


Jak to między ludźmi bywa- jeden lubi teściową, drugi córkę- nie ma w życiu tak że wszystko cacy, jednemu się podoba to o czym piszesz, drugiemu nie- dlatego też oceny są takie a nie inne- w końcu żyjemy ponoć w wolnym kraju;a punkty- czyżbyś liczył na dolewkę zupy od wedkuje.pl jako bonus za największą ich ilość? Najważniejsze jest to, że piszesz...... (2011/07/20 20:37)

marek-debicki


Kolego TROC jak najbardziej masz rację i w pełni się z tobą zgadzam. Jednak proszę powróćmy do sedna sprawy. Cytuję końcówkę swojego wpisu  "Może to i w porządku, ale czy jest to zgodne z regulaminem wedkuje.pl? Czy przy ocenie komuś brakuje zwykłej odwagi aby chociaż w paru prostych, polskich zdaniach wyrażić swoją opinię, czy też zająć stanowisko na forum poparte może jakąś wiedzą lub innym doświadczeniem?"

Żyjemy w pięknym demokratycznym kraju, co nie oznacza, że każdemu należy się po równo i że każdemu wszystko wolno. Nie na tym polega demokracja!!!  Mi chodzi o uczciwą, otwartą dyskusję. Co oznacza anonimowość, nieczyste sumienie? Zgoda, że każdy ma prawo się wypowiedzieć, ale niech to robi otwarcie jeżeli tylko ma na to odwagę.  Takie jest moje zdanie.

(2011/07/20 21:19)

adler


Witam WAS PRZYJACIELE WĘDKARZE . Tak napisałem te słowa celowo wielkimi literami , bo dobrze sami wiemy kto , co , komu i dlaczego . Wielu wspaniałych kolegów , przyjaciół odeszło z portalu właśnie przez ludzi bez twarzy , bezimiennych , niedorosłych do społeczeństwa i dorosłości . Heniu olej to wszystko i daj na przetrwanie i ty także Marku . Jurek , Łukasz i wielu , wielu innych starych druchów pozostało mimo wielu zawirowań wojen , wojenek które wywoływali ludzie bez twarzy bo tacy wstydzą się swojego wizerunku , osobowości , a mogliby żyć przecież w zgodzie z resztą społeczności . Niestety ONI nawet w swoim prywatnym środowisku są w konflikcie z innymi . Marku wszyscy ( Jurek , Heniu , Łukasz , Maciek ja i wielu innych naszych kolegów ) mieliśmy różniste perypetie , przeboje z ludźmi bez twarzy . Ja ich nie wykluczam ze społeczeństwa tylko omijam , ignoruję , niech pałują , niech piszą bzdyki , ONI sami siebie prędzej czy później UNICESTWIĄ własną bronią , a Redakcja zgodnie z REGULAMINEM po naszej interwencji zadziała , dajmy jej tylko znać o fakcie . Ja i WY piszemy dla siebie i dla innych (czyli nie wstydzę i nie boję się powiedzieć tego słowa ) PRAWYCH WĘDKARZY ( jeszcze niedawno był post na forum " Kto to jest PRAWDZIWY Wędkarz ? " ) . Lecz powiem szczerze nawet za często nie spoglądam na te punkty , tylko na liczbę odwiedzin i na WASZE wpisy pod artami i fotkami . Dla mnie to jest miernik .
Pozdrawiam Was przyjaciele i Pogody ducha życzę - adler . (2011/07/21 12:12)

hubi


Witam i zgadzam się z tym co napisał krzysztof,a Piotrek pozdrawia wszytkich starych i nowych kolegów.                                                                                                                          ps.wraz z Hubertem. (2011/07/21 20:40)

arekde


Ja tam się cieszę, że nadpobudliwi, aroganccy wrogowie są tu na poratlu bo to oznacza jedno....NIE MA ICH NAD WODĄ!!!

A to najwazniejsze!

(2011/07/21 22:00)

troc


Skomentowałem artykuł - Kłusownik z licencją nad jeziorem Borek - minęło pół godziny i ze stanu punktowego zjechało ponad dwieście punktów- wszystkie moje artykuły (ponad 80) zostały ocenione na 1. Odsyłam do lektury i osądźcie sami kto za tym stoi..... (2011/10/01 09:25)

Tomasz90


Skomentowałem artykuł - Kłusownik z licencją nad jeziorem Borek - minęło pół godziny i ze stanu punktowego zjechało ponad dwieście punktów- wszystkie moje artykuły (ponad 80) zostały ocenione na 1. Odsyłam do lektury i osądźcie sami kto za tym stoi.....

poczytałem artykuły i normalnie nie zasługiwały na 1 a stoi za tym na pewno ktoś pokroju krytyka wędkarskiego (2011/10/01 10:02)

bluehornet


Widocznie " ktoś " się mści za krytykę swojej ekspansywnej twórczości na portalu !!! (2011/10/01 15:25)

u?ytkownik32263


Kolego Ryszardzie "troc" insynuowanie iż to właśnie ja zaniżyłem Tobie ocenę  po moim komentarzu ww artykule jest co najmniej nie fair, nie chce używać mocniejszych ze względu na szacunek do Ciebie i innych. Ja do tego typu chamów nie należę a jak już wystawiam niską ocenę czyli 1 lub 2 to uzasadniam to odpowiednio. Jednakże nawet nie próbuj mi wmówić że truchło szczupaka 32 cm bez głowy mogło mieć z nią ponad 50 cm bo jest delikatnie mówiąc śmieszne. Przy szczupaczkach tej wielkości wynosi on 1:4 więc policz sobie ile mógł mieć z głową. Nie pomylisz się więcej jak +/- 1cm. Twój komentarz w tej sprawie był zbędny bo koleś tymi szczupaka to zwykły KŁUSOL a takich nie powinno się bronić jakimiś kruczkami prawnymi czy innymi podchodami. (2011/10/02 13:37)

Mija


Wnioskuję o utworzenie specjalnej funkcji na portalu - terapeuta.

Chyba niektórym by się przydał :/

 

 

 

To nie do wiary jak strona internetowa może zdominować czyjeś życie...

(2011/10/02 16:33)